Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
19 грудня 2017 р. справа № 820/5090/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до Приватного підприємства "Екстрадент" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, Київське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова, звернувся до Приватного підприємства "Екстрадент", в якому просить суд стягнути з Приватного підприємства "Екстрадент" на користь Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 475,44 грн. на р/р управління №25602301671631 в філію ХОУ ПАТ ДОБУ, МФО 351823, код ЄДРПОУ управління 41247819.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Приватне підприємство "Екстрадент" має заборгованість перед бюджетом у сумі 475,44 грн. зі сплати страхових внесків.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак, ним не була отримана з незалежних від суду причин, про що свідчить конверт з позначкою "за закінченням терміну зберігання" з відміткою поштової установи 04.12.2017, який міститься в матеріалах справи.
Відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 124 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності учасників справи за адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
З огляду на приписи ч. 1 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України, кінцевий строк подання відповідачем відзиву, який подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі, спливає 19.12.2017.
Згідно ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відповідач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі, як то передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року № 64/8663.
Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно пункту 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Частиною 12 статті 20 Закону передбачена сплата страхових внесків страхувальниками незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до пункту 8.2 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженою Постановою Правління ПФУ № 21-1 від 19.12.2003 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України № 64/8663 від 16.01.2004, страхувальнику, який на кінець звітного періоду має недоїмку зі сплати страхових внесків, органи Пенсійного фонду надсилають вимогу про сплату недоїмки.
Згідно частини 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього санкцією, включеною до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також якщо страхувальник узгодив вимоги, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається у встановленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до частини 15 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Судом встановлено, що позивачем сформовано та направлено відповідачу вимогу від 18.07.2017 № Ю 42 про сплату боргу в сумі 475,44 грн.
Доказів скасування чи оскарження вказаної вимоги відповідачем не надано, а тому вона є узгодженою.
Таким чином, за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 475,44 грн.
Відповідно до приписів абзацу 3 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи" органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Враховуючи, що відповідач доказів погашення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 475,44 грн. не надав, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова.
Керуючись статтями 124, 241-246, 255, 261, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до Приватного підприємства "Екстрадент" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Екстрадент" (код ЄДРПОУ 31798054) на користь Київського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 475 (чотириста сімдесят п'ять) грн. 44 коп. на р/р №25602301671631 в філію ХОУ ПАТ ДОБУ, МФО 351823, код ЄДРПОУ 41247819.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М.Панов
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2017 |
Оприлюднено | 26.12.2017 |
Номер документу | 71080592 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Панов М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні