ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 грудня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/2216/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Канигіної Т.С.,
за участю:
секретаря судового засідання – Скорика С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 47464778,
В С Т А Н О В И В:
11.12.2017 старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з поданням про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 47464778, а саме просить:
- замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП № 47464778 з примусового виконання вимоги № Ю-286-25, яка видана 05.03.2015 Лохвицькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області про стягнення з ТзОВ "Ранок" заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, а саме : з Лохвицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області на правонаступника – Гадяцьку об'єднану ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39741382 (адреса: Полтавська область, м. Гадяч, вул. Лохвицька, 30Б).
В обґрунтування подання державним виконавцем зазначено, що стягувачем за вимогою № Ю-286-25 від 05.03.2015 є Лохвицька ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області, проте, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 892, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення Лохвицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області. Водночас заявник зазначив, що Гадяцька об'єднана ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області є правонаступником Лохвицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12.12.2017 прийнято до розгляду подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 47464778 та призначено судове засідання з розгляду вказаного подання.
У прохальній частині подання державний виконавець зазначив про розгляд подання без його участі.
Відповідно до частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 47464778, суд дійшов наступних висновків.
З матеріалів справи вбачається, що 07.05.2015 державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Лохвицького районного управління юстиції відкрито виконавче провадження ВП № 47464778 з примусового виконання вимоги № Ю-286-25 від 05.03.2015, яка видана Лохвицькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області /а.с. 12/.
Відповідно до частини першої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною четвертою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив (частина п'ята статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється у результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Отже, процесуальним правонаступництвом є заміна у справі сторони чи третьої особи у разі переходу повноважень (для суб'єкта владних повноважень), прав і обов'язків від однієї особи до іншої (правонаступника) у відносинах, щодо яких виник спір.
Підставами для залучення до участі у справі правонаступника сторони або третьої особи можуть бути: смерть фізичної особи або оголошення її померлою, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво; ліквідація органу чи посади - суб'єкта владних повноважень; звільнення з посади чи інше припинення повноважень посадової особи - суб'єкта владних повноважень; припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення; заміна кредитора чи боржника у зобов'язанні; інші випадки заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір.
Виходячи із системного аналізу вищенаведених правових норм, суд дійшов висновку, що необхідною умовою для заміни сторони у виконавчому провадженні є її заміна саме на правонаступника.
Як вбачається з матеріалів справи, вимога № Ю-286-25 видана 05.03.2015 Лохвицькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області /а.с. 13/.
Стягувачем за виконавчим провадженням ВП № 47464778 є Лохвицька ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області /а.с. 12/.
Суд зазначає, що додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 № 892 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" визначено перелік територіальних органів Державної фіскальної служби, які реорганізуються шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби.
Так, Лохвицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області реорганізується шляхом приєднання до Гадяцької об'єднаної ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 28.09.2015 внесено запис про припинення Лохвицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області (код ЄДРПОУ 38713967).
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для заміни сторони виконавчого провадження, а саме: Лохвицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області на Гадяцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39741382).
Керуючись статтями 158, 160, 165, 167, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 47464778 задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП № 47464778, а саме: Лохвицьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Полтавській області на Гадяцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39741382).
Копію ухвали направити відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Товариству з обмеженою відповідальністю "Ранок", Лохвицькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області, Гадяцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області,
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки, визначені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складено 19.12.2017.
Суддя Т.С. Канигіна
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2017 |
Оприлюднено | 26.12.2017 |
Номер документу | 71081568 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Т.С. Канигіна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні