Справа №: 272/1320/17
Провадження № 2/272/813/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2017 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого судді Брагіна В.І.
при секретарі Ахановій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зарубинецької сільської ради Андрушівського району Житомирської області про продовження строку для оформлення договору купівлі продажу земельної ділянки ,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визначити йому додатковий строк - шість місяців для оформлення договору купівлі-продажу (відчуження) земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Зазначив,що 25.10.2007 року ним було отримано державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЖ № 931363 від 14.07.2009 р., згідно якого він набув право власності на земельну ділянку площею 2.3559 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Зарубинецької сільської ради Андрушівського району Житомирської області.Зазначена земельна ділянка входить до складу спадщини після смерті його матері - ОСОБА_2,померлої 10.09.2004 року.Він є громадянином ОСОБА_3 Федерації, що підтверджується його паспортом. Протягом року після набуття права власності на зазначену земельну ділянку йому не вдалося її відчужити,оскільки особи, які б бажали її набути - відсутні. Він постійно проживає за межами України,а саме в Ханти-Мансійському автономному окрузі - Югри Тюменської області Сургутського району м. Лянтор,а особа, якій він доручив відчуження земельної ділянки, не змогла це зробити. Тому відчуження не відбулося із поважних причин та не може розцінюватися, як зневажливе ставлення його до своїх прав та обов'язків. Просив продовжити йому строк відчуження належної йому на праві власності згідно державного акту на земельну ділянку серії ЯЖ № 931363 від 14.07.2009 року,земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,3559 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Зарубинецької сільської ради Андрушівського району Житомирської області, кадастровий номер 1820384000:03:000:0227, строком на 1(один) рік, який обчислювати з дня наступного після набрання рішенням суду законної сили.
В судове засідання позивач та його представник не з'явилися,направили заяви про розгляд справи в їх відсутність, зазначили,що позовні вимоги підтримують в повному обсягу.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, направив заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнав повністю.
Суд,дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з виходячи з наступних міркувань :з дослідженої в судовому засіданні копії паспорта позивача та копії свідоцтва про реєстрацію по місцю перебування,позивач є громадянином ОСОБА_3 Федерації і проживає в саме в Ханти-Мансійському автономному окрузі - Югри Тюменської області Сургутського району м. Лянтор,8 мкр.,пров.Новий дім 11.
За змістом ст.ст.41, 64 Конституції України , кожен має право володіти, користуватися, розпоряджатися своєю власністю. Право власності на землю належить до основних конституційних прав та свобод, що не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України .
Відповідно до положень ч. 1 ст. 2 Закону України Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства , іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України, якщо інше не передбачено Конституцією , цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України.
Згідно з ч.4 ст. 81 Земельного кодексу України , землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.
В той же час необхідно зазначити, що відповідно до приписів пункту 15 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України до набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель, але не раніше 1 січня 2012 року, не допускається: купівля - продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.
За вказаних обставин суд вважає, що позивач , не будучи фахівцем в галузі права та не будучи обізнаним в законодавстві України, проживаючи на території іншої держави, з поважних причин не виконав обов'язку та пропустив строк, який визначений законодавством України для відчуження земельної ділянки, а її дії не можуть розцінюватись як зневажливе ставлення до своїх прав чи обов'язків.
Беручи до уваги, що законодавством не встановлено заборони на продовження строку для укладення договору відчуження земельної ділянки іноземцем, суд виходить із загально-дозвільного принципу права, який регулює цивільні ( в тому числі і земельні) відносини ( Дозволено все, що не заборонено законом ), враховує принципи законності, моралі, справедливості, поваги до людини та її законних прав та інтересів, а тому вважає, що продовження строку для укладення договору не суперечить діючому законодавству та не порушує прав та інтересів інших осіб.
Відповідно ч.2 ст. 152 Земельного кодексу України , власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь - яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавлення права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Керуючись ст.ст. ст.41, 64 Конституції України , ст.ст. 81, 152 Земельного Кодексу України, ч. 1 ст. 2 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", ст.ст. 57 ч.2, 206 , 209 , 210 , 212 , 214 , 215 , 294 ЦПК України суд,-
вирішив:
Позов задовольнити.
Продовжити громадянину ОСОБА_3 Федерації ОСОБА_1 строк відчуження належної йому на праві власності згідно державного акту на земельну ділянку серії ЯЖ № 931363 від 14.07.2009 року,земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,3559 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Зарубинецької сільської ради Андрушівського району Житомирської області, кадастровий номер 1820384000:03:000:0227, строком на 1(один) рік, який обчислювати з дня наступного після набрання рішенням суду законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які не брали участь в розгляді справи, в той же строк з дня отримання його копії до апеляційного суду Житомирської області через Андрушівський районний суд Житомирської області.
Суддя:ОСОБА_4
Суд | Андрушівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2017 |
Оприлюднено | 21.12.2017 |
Номер документу | 71093170 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Андрушівський районний суд Житомирської області
Брагін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні