Ухвала
від 19.12.2017 по справі 712/15535/17
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Ухвала

про відкриття провадження

Справа № 712/15535/17

Номер провадження 2/712/3346/17

19 грудня 2017 року

Суддя Соснівського районного суду м.Черкаси м. Черкаси ОСОБА_1, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до житлово-будівельного кооперативу "Гармонія" про стягнення неустойки та захист прав споживача,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 (18001,АДРЕСА_1) 14 грудня 2017 року звернулась до суду з позовною заявою до відповідача ЖБК "Гармонія" (29000, м.Хмельницький, вул.Володимирська,109, про стягнення неустойки в порядку Закону України "Про захист прав споживачів" за порушення договору від 12 січня 2016 року № 33.02.1.53 в сумі 5500 грн. та за порушення умов договору від 01 листопада 2016 року № 33.02.2.9К в сумі 8500 грн., всього 14 000 грн.

15.12.2017 року набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10.2017 року, яким Кодекс адміністративного судочинства України викладено в новій редакції.

Згідно п. 11 ч. 1 розділу XІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції, чинній з 15.12.2017 р. заяви, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Такі заяви не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позовна заява на момент подання до суду 14.12.2017р. відповідала вимогам ст.ст.119-120 ЦПК України та подана з дотриманням правил альтернативної підсудності для позовів про захист прав споживача, отже, підстав для повернення позовної зави, залишення її без руху чи відмови у відкритті провадження у справі немає.

Згідно положень частини 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відкриває провадження у справі, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Пунктом 4 ч.2 ст. 186 ЦПК України передбачено, що при відкритті провадження у справі суд встановлює, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч.4 ст. 19 ЦПК України).

Позивачем заявлено вимогу щодо стягнення неустойки в порядку захисту прав споживача в сумі 14000 грн., зазначена справа ч.4 ст. 274 ЦПК України не віднесена до категорії справ, розгляд яких повинен здійснюватись виключно за правилами загального позовного провадження, тому враховуючи приписи статтей 19, 274 ЦПК України суд приходить до висновку, що розгляд справи належнить здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.

Керуючись приписами ст.ст. 12, 171 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі та розгляд проводити за правилами скороченого позовного провадження з повідомленням сторін.

Призначити судове засідання по розгляду справи по суті на 23 січня 2018 року на 11 год 30 хв. в приміщенні суду по вул.Гоголя, 316, м.Черкаси, 18000.

Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, відповідачу надіслати також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів .

Визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - п'ять днів з дня вручення ухвали.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позову відповідно до ч.3 ст.178 ЦПК України- п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі з доданням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч.2 ст.191 ЦПК України).

Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - п'ять днів з дня вручення відзиву відповідача на позов з доданням документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу строк для подання заперечення - п'ять днів з дня вручення відповіді на відзив з доданням документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз'яснити, що суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету штрафу у сумі у випадках ненадання копії відзиву на позов, апеляційну чи касаційну скаргу, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк (ст.148 ЦПК України).

Роз'яснити, що відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву (ст.83 ЦПК України).

Роз'яснити учасникам справи право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та наявність у суді відповідної технічної можливості, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення часник справи подає суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання з одночасним надісланням копії заяви в той самий строк іншим учасникам справи ( ст..212 ЦПК України).

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції виключно в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності. В іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає, заперечення наухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.ст.354, 355 ЦПК України).

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу ( п.15 Розділу ХII Перехідні положення" ЦПК України ).

Суддя: О.Марцішевська

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення19.12.2017
Оприлюднено21.12.2017
Номер документу71104290
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —712/15535/17

Рішення від 12.02.2018

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Марцішевська О. М.

Рішення від 12.02.2018

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Марцішевська О. М.

Ухвала від 19.12.2017

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Марцішевська О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні