Постанова
від 30.05.2007 по справі 22/194-07-4209а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22/194-07-4209А

           

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"30" травня 2007 р. Справа  № 22/194-07-4209А

о 10 год. 50 хв.

господарський суд Одеської області у складі судді Торчинської Л.О.

при секретарі судового засідання Холіній Ю.О.,

за участю представників від позивача: Соколов М.С. –за довіреністю від 27.03.2007р.

від відповідачів: Комарова А.В. –за довіреністю від 20.03.2007р. № 7/917;

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 5 господарського суду Одеської області в м. Одесі адміністративну справу № 22/194-07-4209А за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "САНТЕРІ" до відповідача Управління державтоінспекції управління міністерства Внутрішніх справ України в Одеської області про зобов'язання проводити державну реєстрацію транспортних засобів

ВСТАНОВИВ:

позивач ТОВ "САНТЕРІ" звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Управління державтоінспекції управління міністерства Внутрішніх справ України в Одеської області, в якій просить суд зобов'язати УДАІ ГУ УМВС України в Одеській області проводити державну реєстрацію транспортних засобів, які ТОВ "САНТЕРІ" імпортує та реалізує споживачам.

Представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "САНТЕРІ" є суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності. На адресу підприємства надходять легкові автомобілі закордонного виробництва згідно зовнішньоекономічних контрактів. Після проведення повної процедури їх розмитнення, керівництво УДАІ ГУ УМВС України в Одеській області відмовляється проводити державну реєстрацію вказаного автотранспорту особам які придбали його у ТОВ "САНТЕРІ". Позивач звернувся з листом до УДАІ ГУ УМВС України в Одеській області з проханням повідомити про причини відмови в проведенні реєстрації вказаних транспортних засобів. Листом № 7/0-2267 від 23.05.2007р. УДАІ ГУ УМВС України в Одеській області повідомило ТОВ "САНТЕРІ" про те що реєстрація автотранспортних засобів які були імпортовані ТОВ "САНТЕРІ" заборонена на підставі листа Генеральної прокуратури України № 07-1 від 24.05.2007р.

Представник відповідача в судове засідання з'явися надав заперечення, згідно яких вважає що підстав для задоволення позову не має.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи та надавши їм правову оцінку, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, при цьому суд виходив з наступного:

згідно до Постанови Кабінету міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388 «Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок»(Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2006 року N 1427 затверджено Правила державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок.

Відповідно до п. 30 Постанови Кабінету міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388 «Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок», транспортні засоби, ввезені в Україну юридичними особами для власних потреб, підлягають реєстрації на підставі їх заяв та вантажних митних декларацій, у разі ввезення двох і більше транспортних засобів за однією вантажною митною декларацією - на підставі її копії, засвідченої митним органом, скріпленої особистою номерною печаткою працівника митної служби та гербовою печаткою митного органу.

Пункт 32 вищевказаної Постанови встановлює, що на період до одержання підрозділами ДАІ інформації про митне оформлення транспортного засобу власникові видаються номерні знаки і тимчасовий реєстраційний талон на термін до трьох місяців. До реєстраційних та облікових документів вносяться відомості про сплату мита, заборону відчуження, дату зворотного вивезення. Національні номерні знаки і документи про реєстрацію на транспортні засоби держав, з яких вони тимчасово вивезені і ввезені в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення, здаються до підрозділів ДАІ, що є умовою тимчасового обліку транспортних засобів, і зберігаються та повертаються власнику в установленому МВС порядку.

Власники транспортних засобів - юридичні та фізичні особи або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати їх протягом 10 діб після придбання або митного оформлення, чи тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Термін реєстрації може бути продовжено у разі неможливості власника транспортного засобу (хвороба, відрядження, інші поважні причини) вчасно її здійснити. Експлуатація транспортних засобів, не зареєстрованих у підрозділах ДАІ, а також без номерного знака "Транзит" забороняється.

Згідно п. 8 Постанови Кабінету міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388 «Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок», який вказує на порядок реєстрації транспортних засобів, яка здійснюється на підставі заяви власника, поданої особисто, і документів, що посвідчують його особу, правомірність придбання транспортного засобу, оцінку його вартості, яка провадиться спеціалістом, що пройшов необхідну підготовку у порядку, встановленому МВС, Мінюстом, Держпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна і має відповідні документи, відповідність конструкції транспортного засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не приймаються до реєстрації транспортні засоби, зібрані (складені) з складових частин серійних транспортних засобів без дотримання вимог Закону України "Про дорожній рух".

Правомірність придбання транспортних засобів, складових частин, які мають ідентифікаційні номери, підтверджується документами, скріпленими підписом відповідної посадової особи і печаткою, виданими суб'єктами підприємницької діяльності, які реалізують транспортні засоби та видають довідки-рахунки, митними  органами, судами, нотаріусами, органами соціального захисту населення, підприємствами-виробниками транспортних засобів та підрозділами ДАІ, а також угодами, укладеними на товарних біржах.

Такими документами можуть бути:

1. довідка-рахунок за формою згідно з додатком N 1 до цих Правил, видана суб'єктом підприємницької діяльності, який реалізує транспортний засіб;

2. договори, в тому числі угоди, укладені на товарних біржах, та інші посвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортний засіб;

3. копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичної чи фізичної особи, яка визнається власником транспортного засобу, його марки, моделі, року випуску, а також ідентифікаційних номерів складових частин;

4. довідка органу соціального захисту населення, який виділив автомобіль або мотоколяску;

5. акт приймання-передачі транспортного засобу за формою згідно з додатком N 6 до цих Правил, виданий підприємством-виробником транспортного засобу чи його складових частин або підприємствами, які переобладнали чи встановили на транспортному засобі спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про відповідність конструкції транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху, із зазначенням їх ідентифікаційних номерів та конкретного одержувача, скріплений підписом посадової особи підприємства і печаткою;

6. посвідчення митного органу про реєстрацію транспортного засобу або його складових частин, що мають ідентифікаційні номери, в підрозділах ДАІ - для фізичних осіб, вантажна митна декларація - для юридичних осіб або належним чином оформлені довідка-рахунок та вантажна митна декларація (засвідчена митним органом копія) - для фізичних та юридичних осіб;

7. договір фінансового лізингу.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, лист Генеральної Прокуратури України №07-1від 21.05.2007 року щодо здійснення перевірки додержання митного законодавства окремими суб'єктами господарювання Одеської області, в якому зазначено, що - до остаточного з'ясування всіх обставин, які з'ясовуються прокурорською перевіркою, вимагаю утриматися від державної реєстрації транспортних засобів, реєстр яких долучено, не може зупинити дію нормативно-правих актів та не може бути підставою для відмови у реєстрації транспортних засобів, оскільки несе лише рекомендований характер.

Керуючись ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. 3обов'язати Управління державтоінспекції управління міністерства Внутрішніх справ України в Одеської області проводити державну реєстрацію транспортних засобів, які Товариство з обмеженою відповідальністю "САНТЕРІ" імпортує та реалізує споживачам.

3. Стягнути з Управління державтоінспекції управління міністерства Внутрішніх справ України в Одеської області (65114, м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 5,) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "САНТЕРІ" (65098, вул. Житомирська, б. 38, м. Одеса, р/р № 26004311293301 в АБ "Південний" м. Одеси, МФО 328209, код ЄДРПОУ 34674542 державне мито у розмірі 3,40 грн. / три грн. 40 коп./

Виконавчій лист видати в порядку ст. 258 КАС України.

Сторонам надано право ст.185 КАС України подати апеляційну заяву на постанову господарського суду Одеської області протягом 10 днів з дня її складання в повному обсязі.

Згідно п.1 ст.254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого п. 3 ст. 186 КАС України.

Постанову складено в повному обсязі та підписано 04.06.07р.

Суддя                                                                                                    Торчинська Л.О.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.05.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу711300
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —22/194-07-4209а

Постанова від 30.05.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Торчинська Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні