243/11077/17
справа № 2/243/4686/2017
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 грудня 2017 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
Головуючого судді Мірошниченко Л.Є.
при секретарі Мирошниченко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 7 м. Слов'янська цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 організації Міська лікарня № 1 м. Горлівки про припинення трудових відносин, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 організації Міська лікарня № 1 м. Горлівки , про припинення трудових відносин, обґрунтувавши свої вимоги тим, що 22.08.2009 року її було прийнято на посаду медичної сестри прийомного відділення міської лікарні № 1 м. Горлівки, яка на підставі Класифікатора професій ДК 003:2005 була змінена на сестра медична . ОСОБА_2 організація Міська лікарня № 1 м. Горлівки у зв'язку із проведенням у м. Горлівка АТО так і залишилася на непідконтрольній Українській владі території, та не перереєструвалася. Починаючи з вересня 2015 року ОСОБА_1 була вимушена залишити м. Горлівку. З жовтня 2014 року вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною по досягненню нею трьох років. Після закінчення декретної відпустки, вона не має можливості повернутися до своєї роботи та виконувати посадові обов'язки. Також, звернутися з заявою про звільнення до підприємства вона не має можливості тому, що поштові відділення в м. Горлівка не працюють, підприємство не виїхало з непідконтрольної території України та фактично не працює. Просить суд, трудові відносини ОСОБА_1 з ОСОБА_2 організацією Міська лікарня № 1 м. Горлівки визнати припиненими з 31.10.2017 року у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади сестри медичної з приймального відділення , за власним бажанням на підставі ст.38 КзПП, судові витрати покласти на відповідача.
В судове засідання позивач ОСОБА_1, не з'явилася про час, дату та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, просила розглянути справу за своєї відсутності. Оскільки наслідки ст. 280 ЦПК України зрозумілі, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності позивача, що відповідає вимогам ст. 223 ЦПК України.
Відповідач комунальна організація Міська лікарня № 1 м. Горлівки в судове засідання не з'явилося, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялося належним чином (а.с.15), про причини неявки суду не повідомило. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Суд, вивчивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Так у судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 на підставі наказу № 63-к від 22.08.2009 року, була прийнята на посаду медичної сестри до комунальної організації Міська лікарня № 1 м. Горлівки , про що у її трудовій книжці АХ № 191524 було зроблено відповідний запис № 1. На підставі класифікатора професій ДК 003:2005 назва професії була змінена на сестра медична , про що у її трудовій книжці АХ № 191524 було зроблено відповідний запис № 2 (а.с.6).
З вересня 2014 року позивач перебувала у відпустці по догляду за дитиною, що підтверджується наданою копією свідоцтва про народження серії І-НО № 597713 (а.с.7).
Відповідно до ч.1 ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
ОСОБА_1 має статус особи, яка переміщена з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, про що свідчить відповідна довідка № НОМЕР_1, видана Управлінням соціального захисту населення м. Слов'янська Донецької області від 07.09.2015 року, відповідно до якої ОСОБА_1 постійно проживала за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, звідки перемістилася в м. Слов'янськ (а.с.5).
31.10.2017 року позивач намагалася звертатися до відповідача ОСОБА_2 організації Міська лікарня № 1 м. Горлівки з заявою про звільнення її з КО Міська лікарня № 1 м. Горлівки за власним бажанням з 31.10.2017 року (а.с.11). Однак, відповідачем вказана заява отримана не була, оскільки поштове направлення повернулось до позивача без вручення адресату у зв'язку із тим, що м. Горлівка є непідконтрольною територією (а.с. 12).
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, громадських формувань, зробленого станом на 30.10.2017 року, ОСОБА_2 організація Міська лікарня № 1 м. Горлівки зареєстрована за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_2. Відомостей щодо перереєстрації та переміщення ОСОБА_2 організації Міська лікарня № 1 м. Горлівки на територію, підконтрольну державній владі України, відсутні (а.с.10).
Із позову вбачається, що на теперішній час, у зв'язку з проведенням антитерористичної операції на території Донецької області, позивач була змушена покинути своє постійне місце проживання в м. Горлівці. На даний час вона позбавлена можливості продовжувати роботу в ОСОБА_2 організації Міська лікарня № 1 м. Горлівки , а також поїхати до місця свого працевлаштування для розірвання трудового договору.
Згідно Постанови Верховної Ради України Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської області тимчасово окупованими територіями за № 254-III від 17 березня 2015 року, тимчасово окупованими територіями визнано окремі райони, міста,селища і села Донецької та Луганської областей.
Відповідно до Розпорядження КМУ від 07.11.2014 року № 1085-р Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення , м. Горлівка відноситься до населених пунктів, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Рішенням національної безпеки і оборони України Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях від 04.11.2014 року, введеним в дію Указом Президента № 875/2014 від 14.11.2014 року, вирішено, зокрема, Кабінету Міністрів України ужити заходів щодо: припинення на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях діяльності державних підприємств, установ та організацій, їх філій (відділень), представництв; евакуації працівників (за їх згодою); вивезення в разі можливості майна та документації; переведення державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з окремих територій у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях на роботу в іншу місцевість.
Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 595 Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей , Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, місцевим державним адміністраціям забезпечити: до 1 грудня 2014 р. переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (далі - тимчасово неконтрольована територія), в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
Разом з тим, як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Міська лікарня № 1 м. Горлівки відповідно до організаційно - правової форми - є комунальною організацією і законодавством не передбачено механічне переміщення таких організацій на підконтрольну Україні територію.
Враховуючи, що ОСОБА_2 організація Міська лікарня № 1 м. Горлівки не перемістилося та не перереєструвалося на підконтрольній українській владі території, не організували безпечні умови для праці, у позивача, яка переселилася з території проведення антитерористичної операції, не має можливості продовжувати працювати за трудовим договором.
Крім того, Українське Державне підприємство поштового зв'язку Укрпошта у зв'язку із проведенням бойових дій в зоні АТО та блокуванням окремих об'єктів поштового зв'язку з 22.07.2014 року до окремої вказівки призупинило приймання поштових відправлень до населених пунктів, визначених у розпорядженні КМУ від 07.11.2014 року № 1085-р Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення , а тому позивач не в змозі врегулювати дане питання шляхом листування.
Відповідно ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 11 ЦПК України передбачає, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Використання примусової праці забороняється.
Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати, забезпечення кожному без дискримінації вступати у трудові відносини для реалізації своїх здібностей. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей кожному для його реалізації.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що роботодавець знаходиться на території проведення антитерористичної операції у м. Горлівка Донецької області, у позивача немає можливості звільнитись у встановленому законодавством порядку, суд прийшов до висновку про обґрунтованість вимог позивача про припинення трудових відносин з ОСОБА_2 організацією Міська лікарня № 1 м. Горлівки . При цьому суд виходить з того, що не вирішення питання про звільнення позивача є порушенням її прав щодо вільного вибору праці.
З приводу вимоги позивача про відшкодування понесених нею судових витрат суд зазначає таке. Згідно із ст 133 ЦПК України судовий збір включено до складу судових витрат. Згідно ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України, судовий збір покладається на сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем були понесені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 640,00 грн (а.с.1), враховуючи, що судом задоволені позовні вимоги, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню понесені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 640,00 грн.
На підставі викладеного й керуючись ст. ст. 12, 13, 141, 259, 264-265, 280-282 ЦПК України, ст. ст. 38, 232 КЗпП України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 організації Міська лікарня № 1 м. Горлівки про припинення трудових відносин - задовольнити.
Припинити трудові відносини ОСОБА_1, РНОКПП: НОМЕР_2 з ОСОБА_2 організацією Міська лікарня № 1 м. Горлівки (84603, Донецька область, м. Горлівка, вулиця Врубова, 8, кодЄДРПОУ : 33844400), з 31.10.2017 року у зв'язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади сестри медичної приймального відділення , за власним бажанням на підставі ст.38 КзПП.
Стягнути з ОСОБА_2 організації Міська лікарня № 1 м. Горлівки (84603, Донецька область, м. Горлівка, вулиця Врубова, 8, кодЄДРПОУ : 33844400) на користь ОСОБА_1, РНОКПП: НОМЕР_2, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, судові витрати у сумі 640 гривень 00 копійок.
Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яка може бути подана до суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено в день його проголошення, має право на понвлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду ОСОБА_3
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2017 |
Оприлюднено | 22.12.2017 |
Номер документу | 71132060 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Мірошниченко Л. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні