Справа № 640/8823/17
н/п 2/640/2418/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2017 року Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючої судді Шмадченко С.І.,
за участю секретаря Черниш О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Спостережної ради Відкритого акціонерного товариства Зміївська Райагрохімія про визнання звільненим з посади, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Спостережної ради ВАТ Зміївська Райагрохімія , в якому просить суд визнати його звільненим із посади виконуючого обов'язки голови правління ВАТ Зміївська Райагрохімія на підставі ст. 38 КЗпП України з моменту набрання рішенням законної сили. В обґрунтування позову зазначив, що 26.10.2016 р. він був призначений на посаду виконуючого обов'язки голови правління ВАТ Зміївська райагрохімія . Працювати на вказаній посаді він мав за сумісництвом. Основним місцем його роботи є ТОВ "Провентус фертилаізер", де він з 01.04.2013 р. обіймає посаду директора.
Одночасно працювати на двох підприємствах на керівних посадах складно і він усвідомив, що не може у подальшому виконувати обов"язки покладені на нього, як виконуючого обов"язки голови правління ВАТ "Зміївська райагрохімія".
07.04.2017 р. він повідомив усно та одночасно направив на адресу відповідача заяву про звільнення його з посади з 21.04.2017 р. на підставі ст. 38 КЗпП України. Питання про звільнення вирішує ОСОБА_2 на підставі п.10.2.1 Статуту ВАТ Зміївська райагрохімія . Однак ОСОБА_3 в розумні строки засідання не провела, питання про його звільнення залишається відкритим, що порушує його право на вільний вибір праці.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 позов підтримала, просила суд його задовольнити. Представник відповідача ОСОБА_5 позовні вимоги позивача визнала.
Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне задовольнити позов, виходячи з наступного:
Відповідно до ст.43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Використання примусової праці забороняється.
Відповідно до вимог ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
Судом встановлено, що відповідно до протоколу засідання Наглядової ради № 2 та наказу № 1-К від 26.10.2016 р. позивача на умовах сумісництва з 26.10.2016 р. з посадовим окладом згідно штатного розкладу призначено на посаду виконуючого обов'язки голови правління ВАТ Зміївська Райагрохімія (а/с. 6-7).
Відповідно до п. 10.2.2. Статуту ВАТ Зміївська Райагрохімія , ОСОБА_2 припиняє повноваження Голови та членів Правління при неспроможності останніх виконувати службові обов'язки і призначає виконуючих обов'язки до проведення загальних зборів акціонерів (а/с. 16).
07.04.2017 року позивач на адресу відповідача надіслав рекомендованим листом заяву, в якій просить звільнити його з посади виконуючого обов'язки голови правління ВАТ Зміївська агрохімія на підставі ст. 38 КЗпП України за власним бажанням. Вказаний лист був повернутий позивачу у зв'язку із закінченням терміну зберігання (а/с.27).
Станом на грудень 2017 року засідання ОСОБА_2 ради не проведено, питання про звільнення позивача з посади виконуючого обов'язки голови правління ВАТ Зміївська райагрохімія не вирішено, іншої особи на цю посаду не обрано, заяву про звільнення позивач не відкликав.
Відповідно до ст.99 ЦК України, загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад. Поноваження члена виконавчого органу можуть бути в будь-який час припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень.
Суд оцінивши встановлені обтавини та відповідні їм норми закону, прийшов до переконання про обгрунтованість вимог позивача щодо вирішення питання про його звільнення.
Суд виходить з того, що не вирішення питання про звільнення позивача з посади виконуючого обов"язки голови правління ВАТ Зміївська райагрохімія є порушенням прав позивача щодо вільного вибору праці , оскільки на даний час наказ про його звільнення за ст. 38 ч.1 КЗпП України відсутній.
У відповідності до ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача документально підтверджені судові витрати в розмірі 640,00 грн.
На підставі ст.ст. 3, 10, 11, 60,88, 212-215, 218 ЦПК України, ст.43 Коституції України, ст.38 КЗпП України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 та Відкритим акціонерним товариством Зміївська Райагрохімія , код ЄДРПОУ 05491053, у зв'язку із звільнення з посади виконуючого обов'язки голови правління за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.
Стягнути з ВАТ Зміївська Райагрохімія , код ЄДРПОУ 05491053 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 судовий збір в розмірі 640,00 (шістсот сорок) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2017 |
Оприлюднено | 22.12.2017 |
Номер документу | 71155532 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Шмадченко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні