ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
20.12.2017 р. Справа № 914/2641/17
Суддя Морозюк А.Я., розглянувши матеріали
за позовом: Львівського міського комунального підприємства Львівводоканал , м. Львів
до відповідача: Приватного підприємства ШИВА , м. Львів
про стягнення 13 465 грн. 92 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позов заявлено Львівським міським комунальним підприємством Львівводоканал до Приватного підприємства ШИВА про стягнення 13 465 грн. 92 коп. додаткової плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.12.2017 р. справі присвоєно №914/2641/17 та розподілено її судді Морозюку А.Я.
Судом встановлено, що в провадженні господарського суду Львівської області (суддя Гутьєва В.В.) знаходиться справа № 914/4284/15 про банкрутство Приватного підприємства «Шива» (79066, м. Львів, вул. Зубрівська, 38; код ЄДРПОУ № 23270044), провадження в якій порушено ухвалою суду від 22.12.2015 р. за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Оптіма-Капітал» в порядку загальних норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» . Постановою суду від 09.06.2016 р. (суддя Гутьєва В.В.) Приватне підприємство «Шива» визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором Приватного підприємства «Шива» призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1 (яка залишена без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 25.10.2016 р.).
Повідомлення про визнання Приватного підприємства «Шива» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури офіційно оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет 10.06.2016 р.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 20 ГПК України Господарські суди розглядають справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство , у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Відповідно до абз. 4 ч. 8 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
Частиною 1 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , зокрема встановлено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Як зазначено в абзацах 7 та 8 пункту 19 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-06/606/2013 від 28.03.2013 р. «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI), із змінами і доповненнями, внесеними відповідними інформаційними листами Вищого господарського суду України, у редакції інформаційного листа Вищого господарського суду України від 21.07.2016 р. N 01-06/2511/16, згідно з абзацом четвертим частини восьмої статті 23 Закону до визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають будь-які (незалежно від характеру правовідносин) поточні вимоги до боржника, вирішуються шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство. Після визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури кредитори з поточними вимогами до боржника повинні звертатися з такими вимогами до останнього в межах провадження у справі про банкрутство незалежно від того, чи розглянуті відповідні вимоги у позовному провадженні.
З аналізу вищенаведених законодавчих норм випливає, що після визнання боржника банкрутом, спори з поточними вимогами до боржника розглядаються господарським судом в межах справи про банкрутство шляхом подання заяв з вимогами до боржника, а не в окремому позовному провадженні.
Так як позов Львівського міського комунального підприємства Львівводоканал про стягнення 13 465 грн. 92 коп. додаткової плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень, заявлено до Приватне підприємство «Шива» після визнання боржника банкрутом, а вимоги позивача виникли на підставі Акту №8695 від 30.08.2017 р., тобто під час проведення процедури банкрутства Приватного підприємства «Шива» у справі № 914/4284/15, тому такі вимоги підлягають розгляду господарським судом Львівської області у межах справи про банкрутство шляхом подання заяви з вимогами до боржника, тобто дана позовна заява не підлягає розгляду господарським судом в окремому позовному провадженні.
Суд також звертає увагу, що системний аналіз положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника. За умови порушення провадження у справі про банкрутство боржника особливістю вирішення таких спорів є те, що вони розглядаються господарським судом без порушення нових справ, що узгоджується із загальною спрямованістю Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", який передбачає концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів(така правова позиція відповідає викладеному в постанові Верховного Суду України від 13.04.2016 у справі № 908/4804/14).
У зв'язку з тим, що позовна заява Львівського міського комунального підприємства Львівводоканал до Приватного підприємства «Шива» щодо стягнення заборгованості не підлягає розгляду в окремому позовному провадженні, а відповідні вимоги можуть бути розглянуті шляхом подання заяви з вимогами до боржника за правилами встановленими Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", тобто в межах провадження у справі про банкрутство, суд відмовляє у відкритті провадження у справі за такою позовною заявою, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України.
Виходячи із вищенаведеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 175, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Львівському міському комунальному підприємству Львівводоканал у відкритті провадження у справі за його позовом до Приватного підприємства ШИВА про стягнення 13 465 грн. 92 коп.
2. Роз'яснити заявнику, що розгляд даного спору віднесено до юрисдикції господарського суду, що розглядає справу № 914/4284/15 про банкрутство Приватного підприємства «Шива» , шляхом подання заяви з вимогами до боржника за правилами встановленими Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в межах провадження у справі про банкрутство.
Ухвала про відмову у відкритті провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання, і може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 256, ст. 257 ГПК України.
Додатки (для заявника): позовна заява і додані до неї документи, на 13 аркушах.
Суддя Морозюк А.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2017 |
Оприлюднено | 22.12.2017 |
Номер документу | 71167832 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Морозюк А.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні