Ухвала
від 22.12.2017 по справі 752/15181/16-к
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/15181/16-к

Провадження №: 1-кп/752/217/17

У Х В А Л А

22.12.2017 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в залі суду в м. Києві клопотання заступника військового прокурора Київського гарнізону капітана юстиції ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42016110350000075, від 04.12.2017 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України, ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 263 КК України.

ВСТАНОВИВ:

заступник військового прокурора Київського гарнізону капітан юстиції ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно обвинуваченого ОСОБА_8 , а саме: ? житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , який перебуває на праві приватної власності у ОСОБА_6 .

В обґрунтування клопотання прокурором зазначено про те, що в провадженні Голосіївського районного суду м. Києва перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42016110350000075 від 29.02.2016 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 263 КК України.

ОСОБА_6 обвинувачується у тому, що він, будучи начальником відділу ринкового нагляду Інспекції з питань захисту прав споживачів у Київській області Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України являючись службовою особою, попередньо зорганізувавшись з начальником Інспекції з питань захисту прав споживачів у Київській області Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів ОСОБА_5 та громадянином ОСОБА_7 у стійке об`єднання для вчинення злочину, об`єднане єдиним планом з розподілом функцій учасників організованої групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи, своїми діями повинен був пришукувати осіб - суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності, схиляти їх до надання службовим особам Інспекції з питань захисту прав споживачів у Київській області Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів неправомірної вигоди, висувати їм протиправну вимогу про передачу у визначеному ОСОБА_5 розмірі неправомірної вигоди за вчинення в інтересах таких осіб дій з використанням наданої ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , як службовим особам, влади та службового становища. Так, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, на виконання заздалегідь розподілених ролей ОСОБА_6 висунув співзасновнику ТОВ «Фарадей Електронікс» ОСОБА_9 та директору ТОВ «Фарадей Електронікс» ОСОБА_10 вимогу, про передачу йому або іншій особі за його вказівкою, грошових коштів на загальну суму 25000 грн. за винесення позитивного рішення щодо продовження митного оформлення продукції ТОВ «Фарадей Електронікс».

В свою чергу, ОСОБА_7 , який, як пособник, заздалегідь обіцяв порадами та іншим чином сприяти вчиненню та приховуванню злочину, діючи на виконання заздалегідь розподілених ролей, повинен був за вказівкою ОСОБА_5 отримувати неправомірну вигоду від осіб, яким ОСОБА_6 попередньо висунув вимогу про надання такої вигоди, що ОСОБА_7 і зробив 17.03.2016 року приблизно о 13 год. 50 хв., діючи на виконання заздалегідь розподілених ролей, умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, на другому поверсі ТРЦ «Оушен Плаза», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, буд. 176, біля вхідних дверей до ресторану «Муракамі», отримавши від ОСОБА_9 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів на загальну суму 25000 грн., одну частину якої за попередньою домовленістю залишив собі, а іншу передав ОСОБА_5 для розподілення з ОСОБА_6 , який, як безпосередній виконавець злочину, діючи спільно з ОСОБА_5 , як з організатором злочину, зобов`язалися за таку неправомірну вигоду з використанням наданої їм як службовим особам влади та службового становища сприяти в проходженні перевірок для проходження митного оформлення, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України - у одержанні службовою особою, у складі організованої групи, неправомірної вигоди за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду дій з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання розглядається за відсутності власника майна.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити за наведених у ньому підстав.

Вислухавши прокурора, дослідивши клопотання та додатки до нього, вважаю, що клопотання прокурора підлягає задоволенню за таких підстав.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, у тому числі для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Санкцією ч. 3 ст. 368 КК України передбачено додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 105792863 від 30.11.2017 у ОСОБА_6 на праві приватної власності перебуває житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , частка власності -1/2.

Клопотання прокурора відповідає вимогам ст. 171 КПК України.

Крім того, обвинувальний акт у цьому кримінальному провадженні на цей час призначений до судового розгляду.

З огляду на те, що санкція інкримінованої обвинуваченому статті КК України передбачає конфіскацію майна, а також беручи до уваги, що не застосування заборони розпорядження вказаним майном може призвести до втрати та інших наслідків, які в подальшому можуть перешкоджати виконанню законного та обґрунтованого рішення суду, яке відповідно до ч. 2 ст. 21 КПК України є обов`язковим і підлягає безумовному виконанню на всій території України.

Прокурором доведено в судовому засіданні про наявність правових підстав передбачених ч. 3 ст. 170 КПК України, необхідних для арешту майна ОСОБА_6 , та те, що незастосування даного виду заходу забезпечення кримінального провадження може призвести до негативних наслідків, пов`язаних з його втратою та можливим продовженням злочинних дій, направлене на його відчуження, тому вбачаю обґрунтовані підстави для задоволення поданого клопотання.

На підставі викладеного та керуючись ст. 170-173, 369-372, 395, КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на ? житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , який перебуває на праві приватної власності у ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала підлягає негайному виконанню, оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва.

Суддя ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.12.2017
Оприлюднено10.03.2023
Номер документу71188316
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —752/15181/16-к

Ухвала від 17.08.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Первушина О. С.

Ухвала від 04.03.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Первушина О. С.

Ухвала від 04.03.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Первушина О. С.

Ухвала від 05.03.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Первушина О. С.

Ухвала від 16.05.2018

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Рудик І. В.

Ухвала від 16.05.2018

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Рудик І. В.

Ухвала від 22.12.2017

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Рудик І. В.

Ухвала від 22.12.2017

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Рудик І. В.

Постанова від 09.11.2017

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Валігура Д. М.

Ухвала від 28.09.2017

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Маліновський Олег Адольфович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні