КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1
Справа № 488/4500/17
Провадження № 2/488/2075/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08.12.2017 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду міста Миколаєва Чернявська Я.А., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Верфь Океан» про стягнення заборгованості по заробітній платі, -
ВСТАНОВИВ:
05.12.2017 року позивач ОСОБА_2 звернувся в Корабельний районний суд міста ОСОБА_1 з цивільним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Верфь Океан» , в якому просить стягнути з останнього нараховану, але не виплачену йому заробітну плату у розмірі 8189,79 грн., за період з 03.07.2017 року по 31.07.2017 року.
Позовна заява зареєстрована з додержанням порядку, встановленого ч. 2,3 ст. 11-1 ЦПК України та передана судді в провадження.
Дослідивши позов та додані до нього матеріали, суд вважає за необхідне залишити позов без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.
В позовній заяві ОСОБА_2 міститься посилання на те, що він має підстави для звільнення від сплати судового збору, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» .
Стаття 5 Закону України «Про судовий збір» , містить перелік підстав для звільнення від сплати судового збору, зокрема, п. 1 ч. 1 статті зазначає: від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (стаття 21 Кодексу законів про працю України).
Загальне визначення цивільно-правового договору подається у статті 626 Цивільного кодексу України: договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів праці, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється. Тобто, він застосовується для реалізації визначених, найчастіше разових робіт.
Трудове законодавство поширюється в повному обсязі: внесення запису до трудової книжки; загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У той час, як за цивільно-правової угоди діють тільки норми цивільного законодавства. Таким чином, предметом трудового договору є процес виробництва і праці, а предметом договору цивільно-правового характеру - результат конкретної праці.
Між тим, із матеріалів справи вбачається, що між сторонами виникли цивільні правовідносини, пов'язані з виконанням договору підряду (відповідно до глави 61 ЦК України), а тому приходжу до висновку, що позивач не звільнений від сплати судового збору за вимогами майнового характеру.
Відповідно до ст. 4 ч.1 п. 1 Закону України Про судовий збір при зверненні до суду з позовними вимогами майнового характеру, які подані фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір справляється у розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Таким чином суд вважає, що позивачу слід визначити ціну позову щодо вимог майнового характеру та сплатити судовий збір.
Враховуючи викладене, є за необхідне залишити дану позовну заяву без руху, невідкладно повідомити про це позивача та надати йому строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху у відповідності до положень ст. 121 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 114, 119-120, 121 ЦПК України суд,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Верфь Океан» про стягнення заборгованості по заробітній платі - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в строк не більше п'яти днів з моменту отримання ним копії ухвали та роз'яснити, що у разі невиконання вимог ухвали у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.А. Чернявська
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2017 |
Оприлюднено | 23.12.2017 |
Номер документу | 71191511 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Чернявська Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні