ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12.12.2017 Справа № 904/9146/17
За позовом Державної установи "Кам'янська виправна колонія (№34)", м. Кам'янське, Дніпропетровська область
до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрбудінвест компані", м. Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область
про усунення недоліків виконаних робіт та стягнення 2 154, 00 грн.
Суддя Мельниченко І.Ф.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, дов. № 34/10-3 від 30.01.17 р., представник;
від відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Державна установа "Кам'янська виправна колонія (№34)" звернулась до господарського суду Дніпропетровської області із позовом про зобов'язання виконати умови договору № 0000376/Г-294 від 21.09.2016 року про надання послуг з поточного ремонту теплотраси, яка знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Михайла Грушевського, 214, шляхом виконання другого етапу передбачених договором робіт, а саме, покриття поверхні ізоляції трубопроводів фольгоізолом гідроізоляційним; стягнення 2 154, 00 грн., що складають суму заборгованості за проведення експертизи.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав, його представник в судове засідання не з'явився.
Останній був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, з огляду на наступне.
Згідно з Інформаційним листом Вищого господарського суду України від 13.08.2008р. № 01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року" відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.
Дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.
Водночас до повноважень господарських судів не віднесено з'ясування фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи, примірники повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками „адресат вибув", „адресат відсутній", зокрема, "за зазначеною адресою не проживає" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників процесу про вчинення судом певних процесуальних дій.
Крім того, особи, які беруть участь у розгляді справи, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення.
Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду. (див. Постанову Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.11р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 12.12.2017 р., відповідач знаходиться за адресою, зазначеною у позовній заяві, на яку і були надіслані як ухвала суду про порушення провадження у справі так і ухвала суду про відкладення справи.
Таким чином, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
У судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
21.09.2016 року між Дніпродзержинською виправною колонією управління державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області № 34, правонаступником якої є Державна установа "Кам'янська виправна колонія (№ 34)" - Замовник та товариством з обмеженою відповідальністю "Укрбудінвест компані" - Підрядник було укладено договір № 0000376/Г-294.
Згідно п.1.1 вказаного вище договору, Замовник (позивач у даній справі) доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до дефектного акту та кошторису виконання поточного ремонту з утеплення зовнішньої теплотраси, з матеріалів Підрядника.
Статтею 875 Цивільного кодексу України визначено, що за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.
Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту , реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов'язаних з місцезнаходженням об'єкта.
До договору будівельного підряду застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
Об'єкт, в якому здійснюється ремонт, розташований за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Михайла Грушевського,214. Основні параметри об'єкту: стальні труби діаметром 85 мм. Довжина теплотраси, яка підлягає ремонту - 150 м.п. (п.1.2. договору).
У п.1.3. договору, сторони визначили, що склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання Підряднику, визначені дефектним актом та кошторисом, які є невід'ємною частиною договору.
Склад та обсяги робіт можуть бути переглянуті в процесі ремонту у разі внесення змін до документації або виявлені в ході ремонту непередбачених видів робіт.
Відповідно до п.2.1 договору, договірна ціна робіт визначається на основі кошторису, що є невід'ємною частиною договору, є твердою і складає 19 991,56 грн. без ПДВ.
Пунктом 6.1. договору визначено, що початок та закінчення будівельних робіт визначається календарним графіком виконання робіт, який відповідно до п.3.1. договору є його невід'ємною частиною.
Згідно календарного графіку, роботи проводяться в два етапи, а саме:
- ізоляція трубопроводів діаметром 85 мм мінватою, товщина ізоляційного шару 50 мм.;
- покриття поверхні ізоляції трубопроводів діаметром 89 мм до 133 мм рулонними матеріалами.
Датою закінчення робіт є 30.09.2016 року.
Підрядник протягом 5-ти робочих днів з моменту закінчення робіт зобов'язаний передати Замовнику виконані роботи і за умови відсутності зауважень підписати акт виконаних робіт за ф.КБ-2в (п.4.4. договору).
30.09.2016 року між сторонами було підписано акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за вересень 2016 року.
Тобто, відповідач виконав для позивача відповідно до дефектного акту і кошторису поточний ремонт з утеплення зовнішньої теплотраси, а останній в свою чергу сплатив за них обумовлені договором грошові кошти.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться.
В подальшому, з січня 2017 року почали проявлятися недоліки виконаних робіт, а саме, на стиках утеплювача відклеялася з'єднувальна стрічка, а на поверхні утворилися тріщини та дірки, про що позивач неодноразово у телефонному режимі повідомляв Виконавця та запрошував для складання акту про порядок і строки їх усунення, однак відповідач жодного разу не з'явився.
Статтею 857 Цивільного кодексу України встановлено, що робота, виконана підрядником, має відповідати умовам договору підряду, а в разі їх відсутності або неповноти - вимогам, що звичайно ставляться до роботи відповідного характеру.
Виконана робота має відповідати якості, визначеній у договорі підряду, або вимогам, що звичайно ставляться, на момент передання її замовникові.
Результат роботи в межах розумного строку має бути придатним для використання відповідно до договору підряду або для звичайного використання роботи такого характеру.
Відповідно до статті 859 Цивільного кодексу України, якщо договором або законом передбачено надання підрядником замовникові гарантії якості роботи, підрядник зобов'язаний передати замовникові результат роботи, який має відповідати вимогам статті 857 цього Кодексу протягом усього гарантійного строку.
Гарантія якості роботи поширюється на все, що становить результат роботи, якщо інше не встановлено договором підряду.
У п.6.3. договору, сторони передбачили, що Підрядник гарантує якість закінчених робіт. Гарантійний термін експлуатації утеплювача складає три роки з моменту підписання акту приймання-передачі закінчених робіт.
У разі виявлення протягом гарантійних строків у закінчених роботах недоліків (дефектів), Замовник протягом п'яти днів після їх виявлення повідомляє про це Підрядника і запрошує його для складання акту про порядок і строки усунення виявлених недоліків (дефектів).
Якщо Підрядник не з'явиться без поважних причин у визначений строк, Замовник має право залучити до складання акту незалежних експертів, повідомивши про це Підрядника. Акт складений без участі Підрядника надсилається йому для виконання протягом 5-ти днів після складання.
26.01.17р. позивачем на адресу відповідача було надіслано письмове повідомлення про виявлені недоліки та прохання направити представника останнього для складання акту про виявлені недоліки та визначення строків їх усунення.
Відповідач листом від 10.02.17р. № 8 надав відповідь, де зазначив, що виявлені недоліки є недоречними, оскільки останній не є виробником матеріалу фольгоізолу і не несе відповідальності за його якісні властивості.
Крім того, недоліки можуть утворитися від різних факторів, до яких підприємство Виконавця не має відношення, тобто для з'ясування цих недоліків необхідно звернутися до незалежного експерта.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач, скориставшись наданим йому правом (п.6.3 договору) звернувся до державного підприємства "Проектний інститут Дніпродзержинськцивільпроект" для проведення обстеження теплотраси та надання Технічного висновку.
Згідно Технічного висновку щодо обстеження виконаних робіт по утепленню теплотраси, експертом було встановлено, що роботи по утепленню були виконані з порушенням СНІП 2.04.14-88 "Теплова ізоляція обладнання і трубопроводів".
Так, у Технічному висновку - розділі 6 "Результати візуального обстеження стану утеплення теплотраси" зазначено, що поверхня утеплювача виконана із застосуванням матів URSA марки М-11Ф, яка складається із мінеральної вати та фольги. Зовнішня поверхня утеплювача з фольги має пошкодження у виді тріщин та дірок.
У розділі "Висновок" вказано, що зазначений вище утеплювач без установки захисного покриття може використовуватися тільки для утеплення в середині приміщень для ізоляції трубопроводів з позитивними температурами при їх розташуванні в приміщеннях за відсутності вимог до естетики, на горищах і підвалах, в тунелях і каналах.
Тобто, утеплювач, який був використаний для утеплення теплотраси позивача не може бути використаний для утеплення зовнішньої теплотраси без додаткового покривного шару.
Отже, експертом державного підприємства "Проектний інститут Дніпродзержинськцивільпроект" було встановлено, що при виконанні робіт з теплоізоляції, покриття трубопроводів фольгоізолом виконано не було.
Частиною першою статті 858 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо робота виконана підрядником з відступами від умов договору підряду, які погіршили роботу, або з іншими недоліками, які роблять її непридатною для використання відповідно до договору або для звичайного використання роботи такого характеру, замовник має право, якщо інше не встановлено договором або законом, за своїм вибором вимагати від підрядника, зокрема, безоплатного усунення недоліків у роботі в розумний строк.
Відповідно до ч. 2 статті 884 Цивільного кодексу України, Підрядник відповідає за дефекти, виявлені у межах гарантійного строку, якщо він не доведе, що вони сталися внаслідок: природного зносу об'єкта або його частин; неправильної його експлуатації або неправильності інструкцій щодо його експлуатації, розроблених самим замовником або залученими ним іншими особами; неналежного ремонту об'єкта, який здійснено самим замовником або залученими ним третіми особами.
Виходячи з аналізу зазначеної норми закону, суд зазначає про те, що підрядник звільняється від відповідальності тільки в тому випадку коли доведе, що відповідні дефекти сталися не з його вини, тобто, обов'язок доказування покладено саме на підрядника.
Відповідно до ст.32 Господарського процесуального кодексу України наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору встановлюються на підставі доказів.
При цьому, в силу ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач доказів того, що відповідні дефекти сталися не з його вини суду не надав.
З огляду на викладене, вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача виконати умови договору № 0000376/Г-294 від 21.09.2016 року про надання послуг з поточного ремонту теплотраси, яка знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Михайла Грушевського, 214, шляхом виконання другого етапу передбачених договором робіт, а саме, покриття поверхні ізоляції трубопроводів фольгоізолом гідроізоляційним є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Вимоги, заявлені позивачем відносно покладення на відповідача витрат за проведення експертизи в сумі 2154,00 грн. задоволенню не підлягають, з огляду на те, що умовами договору сторони передбачили лише можливість залучення експертів у разі виявлення недоліків (п.6.3), відшкодування ж Підрядником (відповідачем) понесених витрат у зв'язку із експертизою, вказаний пункт не містить.
Керуючись ст. 526, 857-859, 884 Цивільного кодексу України, ст.ст.49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "Укрбудінвест компані" виконати умови договору № 0000376/Г-294 від 21.09.2016 року про надання послуг з поточного ремонту теплотраси, яка знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Михайла Грушевського, 214, шляхом виконання другого етапу передбачених договором робіт, а саме, покриття поверхні ізоляції трубопроводів фольгоізолом гідроізоляційним.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Укрбудінвест компані" (51600, Дніпропетровська область, м. Верхньодніпровськ, вул. Дедишко,3А, код ЄДРПОУ 40068792) на користь державної установи "Кам'янська виправна колонія (№34)" (51912, Дніпропетровська область,м. Кам'янське, вул.Михайла Грушевського,214, код ЄДРПОУ 08562967) 1600 (одна тисяча шістсот гривень) 00 коп. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 18.12.2017 р.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2017 |
Оприлюднено | 24.12.2017 |
Номер документу | 71200690 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні