Ухвала
від 22.12.2017 по справі 918/913/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"22" грудня 2017 р. Справа № 918/913/17

Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви від 12.12.2017 року № 04/101

за позовом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Новий Імпульс" (79024, м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 212, корп. 2, код ЄДРПОУ 39331602)

до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Серп Торг" (34500, Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Широка, буд. 10, код ЄДРПОУ 38791060)

про стягнення в сумі 139 983, 21 грн,

ВСТАНОВИВ:

Позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України за наступними підставами.

Суд зазначає, що з 15.12.2017 року набув чинності Господарський процесуальний кодекс України (в редакції Закону України №2147- VIII від 03.10.2017р.).

Так, згідно ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Разом з тим, відповідно до п. 11 Розділу ХІ Перехідних положень ГПК України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не порушено на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно відбитку календарного штемпеля позов відправлений засобами поштового зв'язку 12.12.2017 року.

Суд враховує, що в даному випадку позивачем не додержані процесуальні вимоги, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, в порушення ст. 57 ГПК України попередньої редакції ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Новий Імпульс" не надано доказу відправки відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів та сплати судового збору у встановленому законом розмірі.

Приписами ч. 1 ст. 56 ГПК України попередньої редакції передбачено, що позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів листом з описом вкладення.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України попередньої редакції встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Згідно із зазначеними Правилами розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.

Таким чином, належними доказами відправлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами є опис вкладення в поштовий конверт з підписом працівника поштового зв'язку та відбитком календарного штемпеля, а також документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Проте, усупереч вимог ст. 57 ГПК України, позивачем, як доказ відправки відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів надано лише фіскальний чек, при цьому опис вкладення до нього відсутній.

Також, відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 2. ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду: позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За правилами ст.7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік: установити у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.

Таким чином, позивач при подачі цього позову до господарського суду, мав сплатити судовий збір у розмірі 2 099, 75 грн, натомість до позовної заяви додано платіжне доручення №747 від 06.12.2017 року, згідно якого судовий збір сплачено в сумі 1 951, 37 грн. Таким чином, позивачу потрібно додатково сплатити судовий збір в сумі 148, 38 грн.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Отже, вказані обставини, є підставою для залишення позовної заяви без руху для надання позивачу строку на усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 164, 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх. № 04/101 від 12.12.2017р.) ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Новий Імпульс" до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Серп Торг" про стягнення в сумі 139 983, 21 грн - залишити без руху.

2. ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Новий Імпульс" усунути, встановлені при поданні позовної заяви, недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме: надати суду належні докази відправки відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів та сплати судового збору в розмірі 148, 38 грн.

4. Роз'яснити ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Новий Імпульс", що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.

Ухвала набирає законної сили в день прийняття та не підлягає оскарженню.

Суддя Церковна Н.Ф.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення22.12.2017
Оприлюднено24.12.2017
Номер документу71202202
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/913/17

Ухвала від 01.02.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

Ухвала від 22.12.2017

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Церковна Н.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні