Постанова
від 13.12.2017 по справі 804/7958/17
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2017 р. Справа № 804/7958/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Голобутовського Р.З., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФХК 2005" до Заводського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ :

29.11.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю "ФХК 2005" (далі - ТОВ "ФХК 2005", позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Заводського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якому просив: визнати протиправною бездіяльність Заводського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області; зобов'язати Заводський відділ державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області зняти арешт з майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ФХК 2005" (код ЄДРПОУ 33808708, 49000, м. Дніпро (Дніпропетровськ), вул. Гоголя, буд. 15А), а саме:комплекс автозаправної станції, що складається з автозаправки літ. А, автомайстерні літ. Б, вбиральні літ. В, навіт літ. Г, замощення І, колонки ІІ-V адреса: Дніпропетровська область, криворізький район, с. Лозуватка, вулиця Сагайдачного , будинок 18, накладений постановою б/н, 23.10.2006 року, ВДВС Заводського районного управління юстиції м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, виконавець ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що арешт на майно, що накладено постановою відповідача, підлягає зняттю, оскільки виконавче провадження завершено та у зв'язку із закінченням терміну зберігання.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, надав до суду письмові заперечення проти позову, в яких просив відмовити в задоволенні позову з огляду на викладені в запереченнях обставини.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.

З матеріалів справи видно, що на нерухоме майно - комплекс автозаправної станції, що складається з автозаправки літ А, автомайстерні літ. Б, вбиральні літ. В, навіт літ. Г, замощення І, колонки ІІ-V, адреса: Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Лозуватка, вулиця Сагайдачного, будинок 18, власником якої є позивач, зареєстровано 26.10.2006 18:05:56 за № 3957620 реєстратором: Друга кам'янська державна нотаріальна контора, 51937, Дніпропетровська область м Кам'янське, пр-кт Наддніпрянський, 1-г, на підставі постанови б/н, 23.10.2006, ВДВС Заводського районного управління юстиції м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, виконавець ОСОБА_1, зареєстровано обтяження, тип обтяження: арешт нерухомого майна.

Судом встановлено, що ТОВ "ФХК 2005" придбало на прилюдних торгах автозаправну станцію, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, Криворізький район, с. Лозуватка, вулиця Сагайдачного, 18, що підтверджується свідоцтвом про придбання арештованого майна з прилюдних торгів від 03.07.2007 (свідоцтво зареєстровано в реєстрі за №3175).

25.09.2017 ТОВ "ФХК 2005" звернулось до Заводського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області з заявою про зняття арешту з зазначеного майна.

Листом від 03.10.2017 №26442/В-14 відповідач повідомив позивача, що станом на 03.10.2017 у державного виконавця відсутні підстави для зняття арешту з майна (коштів) боржника відповідно до приписів ст. 59 Про виконавче провадження .

Не погоджуючись із зазначеною відповіддю, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України Про виконавче провадження .

При цьому, суд зазначає, що на час накладення арешту, чинним був Закон України Про виконавче провадження від 21 квітня 1999 року №606-XIV (далі - Закон №606-XIV). Разом з тим, на час звернення позивача до суду та розгляду і вирішення справи по суті, зазначений Закон втратив чинність, оскільки 05.10.2016 набрав чинності Закон України Про виконавче провадження від 02.06.2016 року №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII).

З матеріалів справи видно, що листом від 03.10.2017 №26442/В-14 відповідач повідомив позивача, що здійсненою ним перевіркою даних Автоматизованої системи виконавчих проваджень та Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень будь-яка інформація щодо боржника ПП Технопромгруп відсутня (виконавчі провадження на виконання у Заводському відділі державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області не перебувають).

При цьому, відповідач зазначив, що оскільки строк зберігання в органах ДВС завершених виконавчих проваджень 3 роки, відновити повну інформацію про арешт за постановою б/н від 23.10.2006 винесену державним виконавцем Вишняковим С.В. неможливо.

Тобто, з відомостей, наданих Заводським відділом державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, виконавче провадження, в межах якого був накладений арешт на нерухоме майно боржника є завершеним.

Проте, суд зазначає, що державним виконавцем не вчинено жодних дій щодо зняття арешту з майна боржника, що відповідно порушує права позивача на розпорядження та користування майном.

Як передбачено ч.ч. 1, 2 ст. 50 Закону №606-XIV, у разі закінчення виконавчого провадження (крім направлення виконавчого документа за належністю іншому органу державної виконавчої служби, офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за рішенням суду, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також крім випадків не стягнення виконавчого збору або витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій), повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, арешт, накладений на майно боржника, знімається, скасовуються інші вжиті державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв'язку із завершенням виконавчого провадження. Завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.

У разі якщо у виконавчому провадженні державним виконавцем накладено арешт на майно боржника, у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, державний виконавець зазначає про зняття арешту, накладеного на майно боржника.

Аналогічні норми містить й чинна редакція Закону №1404-VIII.

Зокрема, згідно ч.ч. 1, 2 ст. 40 Закону №1404-VIII, у разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків не стягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, не стягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв'язку із закінченням виконавчого провадження.

Про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.

З викладених норм можна зробити висновок, що завершене виконавче провадження, в даному випадку, є підставою для зняття арешту з всього майна, на яке такий арешт було накладено.

За змістом ч. 2 ст. 59 Закону України Про виконавче провадження №1404 у разі набрання законної сили судовим рішенням про зняття арешту з майна боржника арешт з такого майна знімається згідно з постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 59 Закону №1404 підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є: 1) отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом; 2) надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника; 3) отримання виконавцем документів, що підтверджують про повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах; 4) наявність письмового висновку експерта, суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв'язку із значним ступенем його зношення, пошкодженням; 5) відсутність у строк до 10 робочих днів з дня отримання повідомлення виконавця, зазначеного у частині шостій статті 61 цього Закону, письмової заяви стягувача про його бажання залишити за собою нереалізоване майно; 6) отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову; 7) погашення заборгованості із сплати періодичних платежів, якщо виконання рішення може бути забезпечено в інший спосіб, ніж звернення стягнення на майно боржника; 8) отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову.

У всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду.

В рамках спірних правовідносин відсутні обставини, визначені ч. 4 ст. 59 Закону, а отже в даному випадку арешт має бути знятий виключно за рішенням суду.

Враховуючи викладене, оскільки відповідачем за наслідками завершення виконавчого провадження, не вчинено дій по зняттю арешту майна, що порушує права позивача на розпорядження та користування майном, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до 3 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 71 цього Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного, враховуючи те, що відповідачем не доведено належними доказами правомірності існування арешту, накладеного на нерухоме майно Товариства з обмеженою відповідальністю "ФХК 2005", попри відсутність відкритих виконавчих проваджень щодо нього, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову.

Також суд вважає за необхідне, відповідно до вимог статті 94 КАС України, стягнути з Заводського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ФХК 2005" (код ЄДРПОУ 33808708) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 3200, 00 грн. відповідно до квитанції № 399094 від 26.10.2017.

Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 128, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ФХК 2005" до Заводського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Заводського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.

Зобов'язати Заводський відділ державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області зняти арешт з майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ФХК 2005" (код ЄДРПОУ 33808708, 49000, м. Дніпро (Дніпропетровськ), вул. Гоголя, буд. 15А), а саме: комплекс автозаправної станції, що складається з автозаправки літ. А, автомайстерні літ. Б, вбиральні літ. В, навіт літ. Г, замощення І, колонки ІІ-V адреса: Дніпропетровська область, криворізький район, с. Лозуватка, вулиця Сагайдачного , будинок 18, накладений постановою б/н, 23.10.2006 року, ВДВС Заводського районного управління юстиції м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, виконавець ОСОБА_1.

Стягнути з Заводського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ФХК 2005" (код ЄДРПОУ 33808708) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 3200, 00 грн. відповідно до квитанції № 399094 від 26.10.2017.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.

Суддя ОСОБА_2

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.12.2017
Оприлюднено25.12.2017
Номер документу71206068
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/7958/17

Постанова від 13.12.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Голобутовський Роман Зіновійович

Ухвала від 30.11.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Голобутовський Роман Зіновійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні