Постанова
від 18.12.2017 по справі 805/4309/17-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2017 р. Справа № 805/4309/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Михайлик А.С. розглянув в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до комунального підприємства Єнакієвської міської ради «Будівельник» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій

Бахмутське об'єднане Управління Пенсійного фонду Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до комунального підприємства Єнакієвської міської ради Будівельник про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 за квітень - липень 2015 року, січень 2016 року, березень - грудень 2016 року, січень 2017 року в загальній сумі 8439,66 грн. Заявлені вимоги позивач обґрунтовував тим, що відповідачем не відшкодовані виплачені органами пенсійного фонду пенсії особам, що працювали на підприємстві відповідача на роботах, що надають право на призначення пенсій на пільгових умовах (список № 2).

18 грудня 2017 року представник позивача надав до канцелярії Донецького окружного адміністративного суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач до суду не з'явився, повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином.

На підставі частини 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач - комунальне підприємство Єнакієвської міської ради Будівельник є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 31737803.

Протягом квітня 2015 року - січня 2017 року органами Пенсійного фонду складалися розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" -"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". В зазначених розрахунках визначено до відшкодування відповідачем фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій особам, що працювали на підприємстві відповідача, в загальній 8439,66 грн.

Згідно наявної в матеріалах справи картки особового рахунку станом на 15 грудня 2017 року підприємство відповідача має заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 в сумі 8439,66 грн., в т.ч. за квітень 2015 року в сумі 618,04 грн., травень 2015 року в сумі 262,67 грн., липень 2015 року в сумі 262,67 грн., січень 2016 року в сумі 1819,94 грн., березень 2016 року в сумі 2106,47 грн., квітень 2016 року в сумі 263,40 грн., травень 2016 року в сумі 272,20 грн., червень 2016 року в сумі 618,04 грн., період з липня 2016 року по листопад 2016 року по 271,20 грн. на місяць, грудень 2016 року в сумі 299,28 грн., січень 2017 року в сумі 299,28 грн.

Стосовно наявності правових підстав для стягнення в судовому порядку з відповідача суми заборгованості відповідача з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій суд зазначає наступне.

Правовідносини, пов'язані з виплатою та доставкою пенсій, призначених на пільгових умовах, регулюються перехідними положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі - Інструкція).

Пунктом 2 ОСОБА_1 положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі Закон N 1058-IV) визначено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в" - "е" та "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;

Пунктом 6.1. Інструкції встановлені розміри відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Так, абз. 3 пункту 6.1. цієї Інструкції визначено, що платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), відшкодовують 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Відповідно до пункту 6.7 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

ОСОБА_1 положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та пункту 6 Інструкції № 21-1 дає підстави для висновку про те, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених особам, відповідно до пункту "б" частини першої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII за списком № 2, покриваються підприємствами та організаціями.

Як вбачається з матеріалів справи, визначена позивачем в розрахунках, складених за формою додатку 6 до Інструкції № 21-1, сума фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в період з квітня 2015 року по січень 2017 року в сумі 8439,66 грн. не відшкодована відповідачем.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на підставі пункту б статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення в сумі 8439,66 грн. підлягають задоволенню.

З огляду на зазначене на підставі положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від N 21-1 від 19 грудня 2003 року та керуючись ст.ст.2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Бахмутського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області до комунального підприємства Єнакієвської міської ради Будівельник про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2 в сумі 8439,66 грн.,- задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з комунального підприємства Єнакієвської міської ради Будівельник (86482, Донецька обл., Бахмутський район, м. Вуглегірськ, вул. Некрасова, буд. 38, ідентифікаційний код юридичної особи: 31737803) заборгованість із відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 в сумі 8439 (вісім тисяч чотириста тридцять дев'ять) гривень 66 копійок.

Повний текст постанови складений та підписаний 18 грудня 2017 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження , зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У відповідності до пп. 15.5 п. 15 ОСОБА_1 положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Михайлик А.С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.12.2017
Оприлюднено25.12.2017
Номер документу71207516
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/4309/17-а

Ухвала від 21.06.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

Ухвала від 07.06.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

Постанова від 18.12.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

Ухвала від 11.12.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні