16/122-2307
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"14" червня 2007 р.Справа № 16/122-2307
УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Хоми С.О.
Розглянув матеріали справи
За позовом Борщівського районного центру зайнятості, м. Борщів Тернопільської області, вул.. І.Франка,10а
до відповідача Оздоровчого комплексу «Збруч», смт. Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області, вул. Грушевського,114
Суддя: Хома С.О.
Представники від:
Позивача: Українець І.І.- головний спеціаліст-юрисконсульт, доручення № 06-189 від 13.04.2007р.
Відповідача: Не з'явився.
Суть справи:
Борщівський районний центр зайнятості, м. Борщів Тернопільської області, вул.. І.Франка,10а звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовом до Оздоровчого комплексу «Збруч», смт. Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області, вул. Грушевського,114, про стягнення 1283 грн. 15 коп. недоїмки до Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Як зазначено в позовній заяві, підставою для звернення до суду з позовом є несплата страхових внесків у Фонд на виплачену заробітну плату працівникам
Відповідач в судове засідання не з‘явився, відзив на позов не надав, хоча судом було дотримано ст.64 ГПК України, своєчасно винесено і надіслано ухвалу про порушення провадження у справі та призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду і необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. А тому згідно ст.75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні представнику позивача роз'яснено процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст.20,22,81-1 ГПК України; наслідки відмови від позову та укладення мирової угоди.
Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу у відповідності до ст.81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання представника позивача.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив наступне.
Як слідує із матеріалів справи відповідач –Оздоровчий комплекс «Збруч», смт. Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області, вул. Грушевського,114 зареєстроване у Борщівському районному центрі зайнятості, а відтак зобов'язаний сплачувати до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збір на обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;
Як випливає з матеріалів справи, а саме з розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, поданою 18.04.2007р. відповідачем до Борщівського районного центру зайнятості по підсумках роботи за І квартал 2007 року, який підписаний повноважними представниками відповідача, а саме головним бухгалтером та керівником оздоровчого комплексу «Збруч», довідкою про суму недоїмки № 04/252 від 14.05.2007р., відповідач за період з 01.01.2005р. по 01.03.2007р. по внесках до Фонду загальнообов»язковго соціального страхування на випадок безробіття заборгував 1283 грн.15 коп.
Згідно Закону України «Про зайнятість населення» № 803-ХІІ від 1 березня 1991 року з наступними змінами (статті 18 ч.1,19 ч.2,34 Закону) державна служба зайнятості створюється для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян; державній службі зайнятості надається право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення; інспекціями служби зайнятості здійснюється контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення.
У відповідності до пункту 1 статті 1 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-ІІІ від 2 березня 2000 року з наступними змінами загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття (далі-страхування на випадок безробіття) є система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
У відповідності до частини 1 статті 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції покладаються на органи державної служби зайнятості. Згідно частини 2 цієї ж статті цього ж Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладено, зокрема, на районні центри зайнятості. Однією із функцій, наданих виконавчій дирекції Фонду та її робочим органам є представлення інтересів Фонду в судових органах.
Згідно частини 1 статті 4 та частини 3 статті 17 зазначеного Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідно страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та на інших підставах, передбачених законодавством про працю та роботодавці і застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття передбачений Законом України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування” № 2213-ІІІ від 11 січня 2001 року з наступними змінами (пункт 2 статті 1 Закону).
На виконання ухвали суду від 24 травня 2007 року про порушення провадження у справі № 16/122-2307 позивач надав суду довідку управління статистики № 31-35 від 23.05.2007 р., з якої вбачається що станом на 23 травня 2007 р. в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України значиться Оздоровчий комплекс «Збруч»- філія Тернопільського обласного ЗАТ по туризму та екскурсіях «Тернопільтурист», ідентифікаційний код 02648283, юридична адреса: смт. Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області, вул. Грушевського,114 без права юридичної особи.
У відповідності до вимог статті 1 Господарського процесуального кодексу України № 1798-ХІІ від 6.11.1991 р. з наступними змінами право на звернення до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів мають підприємства, установи, організації, які є юридичними особами та у відповідності до статті 21 вказаного Кодексу сторонами в судовому процесі –позивачами і відповідачами –можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу. Враховуючи те, що Оздоровчий комплекс «Збруч» є філією Тернопільського обласного ЗАТ по туризму та екскурсіях «Тернопільтурист» і не є юридичною особою, а відтак не може виступати відповідачем в судовому процесі, а тому суд вважає за необхідне припинити провадження у справі у відповідності до пункту 1 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України, оскільки спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.43,80ч.1п.1,86 Господарського процесуального кодексу України, суд:
У х в а л и в :
1.Припинити провадження у справі.
2.Ухвалу надіслати сторонам по справі.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 712142 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні