Справа № 530/1914/15-ц
Номер провадження 2/530/2/17
УХВАЛА
21.12.2017 м.Зіньків
Зіньківський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Дем'янченка С.М., секретарі Тараненко Т.І. розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ " Довіра- плюс", третя особа реєстраційна служба Зіньківського районного управління юстиції Полтавської області про визнання правочинів недійсними,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до Зіньківського районного суду Полтавської області з позовом до ТОВ "Довіра- плюс", третя особа реєстраційна служба Зіньківського районного управління юстиції Полтавської області про визнання правочинів недійсними.
Судовий розгляд призначено на 21 грудня 2017 року.
В судове засідання 21.12.2017 року позивач ОСОБА_1 не з'явилася, з'явився її представник за довіреністю ОСОБА_2, не заперечував стосовно призначення розгляду справи в загальному позовному провадженні, представники відповідача ТОВ «Довіра-плюс» за довіреністю ОСОБА_3 та ОСОБА_4 також не заперечували стосовно продовження розгляду справи в загальному позовному провадженні, представник третьої особи реєстраційної служби Зіньківського районного управління юстиції Полтавської області у судові засідання не з'явився, належним чином повідомлений, про причини неявки суд не повідомив.
15.12.2017 набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів №2147-VIII від 03.10. 2017, котрим ЦПК України викладено в новій редакції.
У відповідності до п.9 1.1 Розділу XIІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Таким чином, подальший розгляд цієї справи відбувається за правилами, що передбачені новою редакцією ЦПК України.
Відповідно до ч.ч. 3-4 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи. Закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.
Згідно рішення Європейського суду з прав людини у справі Мельник проти України від 28.03.2006 року (пп.22-29) право доступу до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим. Тим не менше, право доступу до суду не може бути обмеженим таким чином або у такій мірі, що буде порушена сама його сутність. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями. При цьому правила регулювання строків мають на меті забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу юридичної визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані. У той же час такі правила в цілому або їх застосування не повинні перешкоджати сторонам використовувати доступні засоби захисту. Згідно ж усталеної прецедентної практики ЄСПЛ закон повинен бути прогнозованим для учасників провадження.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що подальший розгляд цієї справи належить проводити за правилами, що передбачені новою редакцією ЦПК України, в частині у якій вони не встановлюють нових обов'язків, скасовують чи звужують прав, що належні учасникам судового процесу, чи обмежують їх використання.
Відповідно до частини другої статті 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного);3)окремого провадження. Згідно приписів частин першої, другої статті 274 ЦПК України у спрощеному провадженні суд розглядає малозначні справи, а крім того, у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Ця справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині шостій статті 19 ЦПК України. Обставини справи, що згідно частини четвертої статті 274 ЦПК України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про те, що позовна заява позивача, що розглядається у даній справі, підлягає прийняттю до подальшого розгляду згідно статті 187 ЦПК України в порядку загального позовного провадження.
Згідно частини другої статті 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 187, 260 ЦПК України, пп.9 п.1 Розділу XIII Перехідних положень ЦПК України суд, -
у х в а л и в:
Прийняти позовну заяву до розгляду в порядку загального позовного провадження;
Призначити судове засідання на 14 год. 20 хв. 21 грудня 2017 року. Засідання відбудеться в приміщенні Зіньківського районного суду Полтавської області (38100, м. Зіньків, вулиця Соборності, 2, Полтавської області, зал №1).
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://zn.pl.court.gov.ua/sud1607/.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя-
Суд | Зіньківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2017 |
Оприлюднено | 26.12.2017 |
Номер документу | 71222157 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зіньківський районний суд Полтавської області
Дем'янченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні