Постанова
від 11.06.2007 по справі 02/2405а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

02/2405а

                          ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА            

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

                                                    

           "11" червня 2007 р.                                                            Справа №  02/2405а

          

          Господарський суд Черкаської області в складі   головуючого судді  Пащенко А.Д.,  із секретарем судового засідання Давиденко В.Г., за участю представників:

позивача: Криворотько В.М. –за довіреністю, відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу

за адміністративним позовом Черкаського міського центру зайнятості

до товариства з обмеженою відповідальністю «Супой-Альянс»

про стягнення 889 грн. 61 коп.,   

                          ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення з відповідача 889 грн. 61 коп. штрафу за неподання до державної служби зайнятості звіту про фактично вивільненого працівника за скороченням  штату (форми 4-ПН), що є порушенням вимог п.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», яким передбачена відповідальність роботодавця за  неподання або порушення строків подання вищевказаних даних у вигляді штрафу у розмірі річної  заробітної плати за кожного фактичного вивільненого працівника.   

          В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю.

          Відповідач  належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи,  але  не подав суду відзив на позов, не направив свого представника у судове засідання,  не подав суду заяву про розгляд справи за участю його представника. Стороною у даному спорі є підприємство –юридична особа,  представником підприємства може бути будь-яка особа, визначена керівником,  чи керівник особисто, а заперечувати проти позову чи надавати докази на підтвердження заперечень є правом сторони, а не обов'язком. Суд вважає,  що неявка представника відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи по  суті, тому вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.

          Оцінивши докази у справі в їх сукупності, заслухавши  пояснення та доводи представника позивача, суд  встановив наступне.

                Відповідно до пункту 5 статті 20 Закону України “Про зайнятість населення”  при вивільненні працівників в зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці , в тому числі і у випадках скорочення чисельності штату працівників, підприємства зобов'язані повідомити про це не пізніше як за 2 місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, а в десятиденний строк після вивільнення - надати службі зайнятості списки фактично вивільнених працівників. У разі неподання або порушення строків подання цих даних  стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

 Заступником начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Герасименко Т.І. проведено перевірку дотримання відповідачем  законодавства про зайнятість, за результатами якої складено акт № 04 від 18 квітня 2007 року про порушення законодавства України про зайнятість населення. Перевіркою встановлено, що   відповідач надавав позивачу звіт про заплановане вивільнення працівників за станом на 08.11.2006 року, в якому вказав про попередження про звільнення із  08.01.2007 року працівника Міняйло Олександру Петрівну.  09 січня 2007 року  відповідачем була звільнена працівник Міняйло Олександра Петрівна на підставі п. 1 ст. 40 Кодексу Законів про працю України за скороченням чисельності штату, однак, відповідач не надіслав позивачу  звітність (форми 4-ПН) зі списком фактично вивільнених працівників, чим порушив припис пункту 5 статті 20 Закону України “Про зайнятість населення”.  

В Акті № 04 від 18 квітня 2007  року вказано, що відповідно до даних відповідача    заробітна плата  Міняйло О.П.  за період роботи на підприємстві з 02.10.2006 року по 09.01.2007 рік становить 889 грн.61. коп. та запропоновано відповідачу в десятиденний строк сплатити центру зайнятості  вказану суму штрафу за  вивільненого працівника.  

Керівник відповідача  ознайомлений із вказаним актом та отримав один примірник.   Суду не подано доказів  оскарження вказаного акту перевірки чи спростування його висновків, не подано також доказів сплати вказаної суми штрафу.     

           Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, підпункту “л” пункту 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України УРСР від 24.06.1991 року № 47, державна служба зайнятості має право стягувати штраф, передбачений п. 5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення”,  тобто Черкаський міський центр зайнятості є належним позивачем у даній справі.           

           Вимога про стягнення з відповідача штрафу за неподання державній службі зайнятості письмового повідомлення про  фактично вивільненого працівника у встановлений законом строк є правомірною, підтверджується матеріалами справи, не спростована відповідачем,  а тому вимога підлягає до повного задоволення.

            На підставі статті 94 КАС України з відповідача на користь Державного бюджету України підлягає стягненню судовий  збір в  сумі  8 грн. 90 коп.

             Керуючись статтями 94, 162,163 КАС України, суд  

                                          ПОСТАНОВИВ:

 1.  Позов задовольнити повністю.

           2.  Стягнути із товариства з обмеженою відповідальністю «Супой-Альянс” (18008,  м. Черкаси,  вул. Хоменка, буд. 19, ідентифікаційний код 32796000):

             а) на користь Черкаського міського центру зайнятості (м. Черкаси, вул. Гоголя, 330, ідентифікаційний код 22809222)  штраф  в сумі 889 грн. 61 коп.;

             б) в доход Державного бюджету України для зарахування на реєстраційний рахунок відділення державного казначейства у м. Черкаси № 31117095700002,  банк - Управління державного казначейства в Черкаській області, МФО 854018, код 22809222, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, через державну податкову інспекцію  –  8 грн. 90 коп.  судового збору.   

     Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до Київського  апеляційного адміністративного суду через господарський суд Черкаської області протягом 10 днів з дня  складення постанови в повному обсязі, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.    

Суддя                                                                                                           А.Д. Пащенко

          Постанова складана в повному обсязі

          та  підписана суддею  14.06.2007 року

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення11.06.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу712301
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —02/2405а

Постанова від 11.06.2007

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Пащенко А.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні