Рішення
від 18.12.2017 по справі 804/7776/17
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2017 р. Справа № 804/7776/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Приватного підприємство "Техноснаб", третя особа: Криворізька північна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємство "Техноснаб", третя особа: Криворізька північна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має заборгованість з податку на додану вартість, орендної плати з юридичних осіб, податку на прибуток приватних підприємств в сумі 101 834,19 грн., яка залишається несплаченою.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи в порядку письмовому провадженні.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяви про відкладення розгляду справи не надіслав.

Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

А тому, з огляду на вимоги ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи наведене, у зв'язку із неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце судового розгляду, а також за відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі письмовими доказами.

Суд зазначає, що на момент розгляду справи в порядку письмового провадження 18.12.2017 року Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів внесето зміни до Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до п. 10 ч. 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 15.12.2017 року справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності Кодексу в редакції від 15.12.2017 року, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності нової редакції Кодексу. Відтак, справу розглянуто в порядку письмового провадження керуючись КАС України в редакції від 15.12.2017 року.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що Приватне підприємство Техноснаб зареєстроване в якості юридичної особи та знаходиться на податковому обліку в Криворізькій північній ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Судом встановлено, що податковий борг відповідача з податку на додану вартість виник в результаті несплати у встановлені терміни сум грошових зобов'язань нарахованих платником самостійно та контролюючим органом, по податку на прибуток та по орендній платі з юридичних осіб в результаті несплати у встановлені терміни сум грошових зобов'язань нарахованих платником самостійно та контролюючим органом та внаслідок несплати донарахованих контролюючим органом штрафних санкцій.

Встановлено, що в інтегрованих картках платника податків станом на 02.08.2017 року по ПП "Техноснаб"обліковується податковий борг на загальну суму 101 834,19 грн. у тому числі:

- податок на додану вартість в сумі 44 674,02 грн.;

- податок на прибуток в сумі 12 868,17 грн.;

- орендна плата з юридичних осіб в сумі 44 292,00 грн.

У порядку, визначеному п.57.1 ст. 57, п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 та ст.76 розділу ІІ Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку з питань несвоєчасної сплати податку на прибуток у березні 2014 року, 2015 року, 2016 року ПП "Техноснаб". Таким чином, перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, а саме: порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання податку на прибуток.

Судом встановлено, що Головним управління ДФС у Дніпропетровській області проведено каменральну перевірку Приватного підприємства "Техноснаб", про що 31.01.2017 року складено акт камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток.

З матеріалів справи вбачається, що Головним управління ДФС у Дніпропетровській області, відповідно до ст.42 Податкового кодексу України, 01.02.2017 року акт камеральної перевірки надіслано листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

За результатами акту перевірки, Головним управління ДФС у Дніпропетровській області було сформовано податкове повідомлення-рішення від 28.02.2017 року №0003851204 на суму 58 123,75 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення у відповідності до ст.58 Податкового кодексу України, 09 березня 2017 року надіслано листом з повідомленням про вручення Приватному підприємству "Техноснаб", про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 12,13).

Відповідно до ст.59 Податкового Кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового Кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до вимог п.п. 19-1.1.1. п. 19-1.1.2, п.19-1.1 ст.19-1, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, розділу І Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, у порядку визначеному п.57.1 ст.57, п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 та ст.76 розділу II ПКУ проведено камеральну перевірку з питання порушення термінів сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з орендної плати за землю за грудень 2013 року, січень-грудень 2014 року та квітень-жовтень 2016 року ПП Техноснаб .

Перевіркою встановлено порушення п.287.3 ст.287 ПКУ, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкового зобов'язання з орендної плати.

У відповідності до ст.42 ПКУ, 01.03.2017 року акт перевірки надіслано листом з повідомленням про вручення ПП Техноснаб , про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

За результатами акту перевірки, ГУ ДФС у Дніпропетровській області було сформовано податкове повідомлення-рішення від 23.03.2017 року №0005771203 на суму 176 010,30 грн (а.с. 21).

У відповідності до ст.58 ПК України, 30.03.2017 року податкове повідомлення-рішення надіслано листом з повідомленням про вручення ПП Техноснаб , про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

З урахуванням вимог ст.57 ПКУ, у зв'язку з несплатою ПП Техноснаб у встановлені строки донарахованих контролюючим органом штрафних санкцій, грошові зобов'язання набули статусу податкового боргу.

Відповідно до ст.59 ПКУ, у зв'язку з несплатою до бюджету сум податкового боргу, Криворізькою центральною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області в автоматичному режимі сформовано та направлено засобами поштового зв'язку до ПП Техноснаб податкову вимогу № 7278-23 від 11.01.2016 року, яка була направлена поштовим відправленням з повідомленням про вручення за юридичною адресою платника та повернуто, вичерпано термін зберігання.

Згідно п.42.2 ст.42 Кодексу документи вважаються належним чином вручені, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Пунктом 60.6 ст. 60 Податкового кодексу України передбачено, якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане повідомлення - рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.

Згідно з п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Відповідно до пп. 19-1.1.45 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України, контролюючі органи звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.

Згідно наявних матеріалів справи борг відповідача в сумі 101 834,19 грн. є непогашеним. В адміністративному та судовому порядку суму боргу не оскаржував.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 36.1, п. 36.2 ст. 36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Відповідно до підпункту 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

За положеннями ст. 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового Кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Пунктом 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Відповідно до п.п. 20.1.34, п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника додатків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно до п.95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби у розмірі суми податкового боргу або його частини.

У відповідності п.87.2, ст. 87 Податкового кодексу України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Дніпропетровській області підлягають задоволенню, оскільки підтверджені належними та допустимими доказами.

Керуючись ст.ст. ст. ст. 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Приватного підприємство "Техноснаб", третя особа: Криворізька північна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути податковий борг з рахунків Приватного підприємство "Техноснаб" (код ЄДРПОУ 30734398) у банках, що обслуговують такого платника податків на користь деражави в розмірі 101 834 (сто одна тисяча вісімсот тридцять чотири) гривні 19 копійок.

Здійснити зарахування податкового боргу на такі розрахункові рахунки:

- податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робот,послуг) 14060100, розрахунковий рахунок 31110029700024, одержувач: Управління ДКСУ у м. Кривому Розі, код ЄДРПОУ 38032510, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012 в сумі 44 674,02 грн.;

- податок на прибуток приватних підприємств 11021000, розрахунковий рахунок 33119318700024, одержувач: Управління ДКСУ у м. Кривому Розі . код ЄДРПОУ 38032510, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012 в сумі 12 868,17 грн;

- орендна плата з юридичних осіб 18010600, розрахунковий рахунок 33217812700024, одержувач: Управління ДКСУ у м. Кривому Розі , код ЄДРПОУ 38032510, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області. МФО 805012 в сумі 44 292,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.255 КАС України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст.ст. 295, 297 КАСУ безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Суддя ОСОБА_1

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.12.2017
Оприлюднено27.12.2017
Номер документу71239617
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/7776/17

Рішення від 18.12.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Коренев Андрій Олексійович

Ухвала від 24.11.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Коренев Андрій Олексійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні