Ухвала
від 21.12.2017 по справі 802/2408/17-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження у адміністративній справі

м. Вінниця

21 грудня 2017 р. Справа № 802/2408/17-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук Максим Петрович, розглянувши матеріали:

за позовом: Головного управління ДФС у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7)

до: товариства з обмеженою відповідальністю "Собар Груп" (21036, м. Вінниця, вул. 40-річчя Перемоги, буд. 27, кв. 411)

про: стягнення податкового боргу, накладення арешту на кошти та інші цінності

ВСТАНОВИВ:

14 грудня 2017 року Головне управління ДФС у Вінницькій області, звернулось до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому, посилаючись на те, що за товариством з обмеженою відповідальністю "Собар Груп" рахується заборгованість зі сплати пені в сфері ЗЕД та відсутність майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, просили стягнути з відповідача податковий борг в сумі 6571,41 грн. та накласти арешт на кошти та інші цінності ТОВ "Собар Груп", що знаходяться в банківських установах, на суму податкового боргу.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у адміністративній справі суд виходив з наступного.

Пунктом 12 Розділ VII "ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Враховуючи викладені норми Перехідних положень, вирішуючи питання щодо відкриття провадження у адміністративній справі суд має перевірити її відповідність нормами КАС України (в редакції до 15.12.2017 року), та, у випадку відкриття провадження у справі, розгляд справи має відбуватись за правилами, що діють після набрання чинності нової редакції цього Кодексу.

З огляду на вищенаведене, судом з'ясовано, що подана позовна заява за своєю формою та змістом відповідає вимогам встановленим статті 106 КАС України (в редакції до 15.12.2017 року), а тому відсутні підстави для залишення її без руху; подана з дотриманням правил предметної та територіальної підсудності; переданий на судовий розгляд спір поширюється на юрисдикцію адміністративних судів, в зв'язку із чим, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Частиною першою статті 12 КАС України (в редакції з 15.12.2017 року) визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Адміністративна справа за позовом Головного управління ДФС у Вінницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Собар Груп" про стягнення податкового боргу та накладення арешту на кошти та інші цінності є справою незначної складності та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.

Керуючись статтями 171, 248, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Вінницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Собар Груп" про стягнення податкового боргу та накладення арешту на кошти та інші цінності.

Розгляд адміністративної справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Відповідно до ч. 3 ст. 163 КАС України встановити позивачам 5-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана ним іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 164 КАС України встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана ним іншим учасникам справи.

Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 262 КАС України).

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.

Суддя Альчук Максим Петрович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.12.2017
Оприлюднено27.12.2017
Номер документу71239890
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/2408/17-а

Рішення від 29.01.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 09.01.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 21.12.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні