Рішення
від 21.12.2017 по справі 821/1708/17
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2017 р.м. ХерсонСправа № 821/1708/17

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Український силікат"про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу,

встановив:

13 листопада 2017 року ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду відкрито провадження та закінчено підготовче провадження у справі за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (далі – позивач, ГУ ДФС у Херсонській області) до Товариство з обмеженою відповідальністю "Український силікат"(далі – відповідач, ТОВ "Український силікат") про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 189 031,23 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має узгоджений податковий борг з орендної плати з юридичних осіб, який виник за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань, самостійно нарахованих відповідачем згідно податкового розрахунку земельного податку від 18.02.2016 року №9019778622 на суму 78606,08 грн. та податкового розрахунку земельного податку від 15.02.2017 року №9019959659 на суму 102373,76 грн. Стягнення узгодженого податкового боргу є предметом судового розгляду.

У судове засідання, призначене на 23 листопада 2017 року сторони не з'явились. Представником відповідача 22 листопада 2017 року подано клопотання про перенесення судового розгляду. На підставі ст. 128 КАС України (в редакції, що діяла станом на вказану дату) розгляд справи був відкладений на 05 грудня 2017 року.

В судове засідання, призначене на 05 грудня 2017 року сторони не з'явились, надали клопотання про відкладення судового розгляду для можливості проведення взаємозвірки і розрахунку суми боргу за адміністративним позовом. Розгляд справи був відкладений на 21 грудня 2017 року.

У судове засідання на вказану дату сторони не з'явились. Про дату, час та місце судового розгляду повідомлені завчасно та належним чином.

Відповідно ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, суд прийшов до висновку про можливість розгляду даного позову в письмовому провадженні.

Особливості обрахування та сплати орендної плати за земельну ділянку встановлено ст. 288 ПК України, зокрема п. 288.7 вказано щодо податкового періоду, порядку обчислення орендної плати, строку сплати та порядку її зарахування до бюджетів та щодо застосування відповідно до цього вимог статей 285 - 287 цього розділу. Так, згідно п 285.1. ст. 285 ПКУ базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.1, п. 287.3 ст. 287 ПКУ).

Наявність податкового боргу у ТОВ «Український силікат» підтверджується обліковими картками та самостійно поданими податковими деклараціями.

Згідно пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.36.1, п.36.2 ст.36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Пунктом 54.1 статті 54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає (п.56.11 ст.56 ПК України).

Приписами п.57.1 ст.57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

З матеріалів справи вбачається, що згідно п. 59.1 ст. 59 ПК України 05.04.2016 р. податковим органом було сформовано і направлено ТОВ «Український силікат» податкову вимогу форми "Ю" № 2940-23 на суму 11085,70 грн., яка вручена відповідачу 02.06.2016 року. Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідачем не надано суду доказів оскарження податкової вимоги в адміністративному або в судовому порядку. Тому вони є обов'язковими до виконання.

З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу (пункт 88.1 статті 88 Податкового кодексу України). Так, податковим органом згідно ст. 89 ПК України прийнято Рішення №255 від 05.04.2016 року про опис майна боржника у податкову заставу.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно матеріалів справи ТОВ «Український силікат» має відкриті розрахункові рахунки в банківських установах.

Оскільки вжиті контролюючим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу, доказів його сплати відповідачем не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області підлягають задоволенню в повному обсязі.

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Український силікат" (код 32725542) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб (код бюджетної класифікації 18010600) - у сумі 189 031,23 гривень .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 8.2.3

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.12.2017
Оприлюднено29.12.2017
Номер документу71240482
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/1708/17

Рішення від 21.12.2017

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Ковбій О.В.

Ухвала від 13.11.2017

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Ковбій О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні