Ухвала
від 26.12.2017 по справі 629/5012/17
ЛОЗІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 629/5012/17

№ провадження 2/629/2087/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2017 року уддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області ОСОБА_1 розглянувши позовну заяву:

позивач - ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1

відповідач - ОСОБА_3 ОСОБА_4, зареєстроване місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1

третя особа - Катеринівська сільська рада Лозівського району Харківської області, код ЄДРПОУ: 04399803, місце знаходження за адресою: с. Катеринівка Лозівського району Харківської області, вул. Слобожанська, буд. 18,

про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням ,-

в с т а н о в и в :

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що вона являється власником житлового будинку, розташованого за адресою: с. Катеринівка Лозівського району Харківської області, вул. Могильченка, буд. 247. 19.03.2010 року вона зареєструвала в зазначеному будинку відповідача по справі. З 09.09.2010 року відповідач у спірному будинку не проживає, особисті речі та майно відповідача в будинку відсутні. Комунальні послуги не сплачує, участі в утриманні житла не приймає. На підставі вищевикладеного просила визнати ОСОБА_3 ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, таким, що втратив право користування житловим приміщення, просить про звільнення її від сплати судового збору. В обґрунтування клопотання посилається на те, що вона являється пенсіонером і крім пенсії немає інших джерел для існування.

Відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Згідно постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Як роз'яснено у цій постанові, судові витрати - передбачені законом витрати (грошові кошти) сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, понесені ними у зв'язку з її розглядом та вирішенням, а у випадках їх звільнення від сплати - це витрати держави, які вона несе у зв'язку з вирішенням конкретної справи.

При здійсненні правосуддя у цивільних справах суди повинні вирішувати питання, пов'язані з судовими витратами (зокрема, щодо відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх сплати), у чіткій відповідності до ЦПК України, Закону України "Про судовий збір", а також інших нормативно-правових актів України, забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ, з одного боку, та інтересами позивача (заявника) щодо можливості звернення до суду, з другого боку.

Отже, дана дія є правом суду і застосовується у виключних випадках за наявності лише вагомих для цього підстав.

Враховуючи на відсутність підстав за ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір та встановлений вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, до якого пенсіонери за віком не віднесені, посилання на те, що позивач є пенсіонером за віком не є підставою для звільнення від сплати судового збору згідно приписів статті 5 Закону України Про судовий збір .

Розмір судового збору визначається відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір та справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно п. 1.2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлена 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Станом на 01 січня 2017 року складає 1600 гривень, тобто розмір судового збору повинен складати 640 гривень 00 копійок.

З 16.12.2014 року позивач перебуває на обліку в Лозівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області і одержує пенсію за віком в розмірі 1452,00 гривень. Отже, позивачем не надано доказів того, що її майновий стан не дає можливості сплатити 640 гривень судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру.

У зв'язку з чим, суддя відмовляє в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

За таких обставин, позивачем при подачі позовної заяви повинно бути сплачено судовий збір у розмірі 640 гривень , за наступними реквізитами: Отримувач коштів: Лозівське управління Державної казначейської служби України; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38053090; банк отримувача ГУ ДКСУ у Харківській області; код банку отримувача (МФО) 851011; рахунок отримувача 31219206700015; код класифікації доходів бюджету 22030101).

Згідно ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, -

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ОСОБА_4, третя особа Катеринівська сільська рада Лозівського району Харківської області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - залишити без руху.

Надати позивачу для усунення недоліків строк - 5 (п'ять) днів з дня отримання даної ухвали, протягом якого необхідно надати до суду документ про сплату судового збору в розмірі 640,00 грн.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення заяви без руху, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Ухвали окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку згідно ст.ст. 293, 294, 296 ЦПК України.

Суддя: К.Ш.Харабадзе

СудЛозівський міськрайонний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.12.2017
Оприлюднено27.12.2017
Номер документу71253122
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —629/5012/17

Рішення від 27.02.2018

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Харабадзе К. Ш.

Ухвала від 12.02.2018

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Харабадзе К. Ш.

Ухвала від 18.01.2018

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Харабадзе К. Ш.

Ухвала від 15.01.2018

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Харабадзе К. Ш.

Ухвала від 26.12.2017

Цивільне

Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Харабадзе К. Ш.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні