Рішення
від 18.12.2017 по справі 904/9110/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.12.2017м. ДніпроСправа № 904/9110/17

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мельниченко І.Ф.

при секретарі судового засідання Левицькій К.Ю., розглянувши справу:

за позовом приватного акціонерного товариства "Вінницяоблпаливо", м. Вінниця

до товариства з обмежденою відповідальністю виробничо-комерційного підприємства "Легіон", м. Павлоград, Дніпропетровська область

про стягнення заборгованості в сумі 130 300, 00 грн.

За участю представників:

від позивача ОСОБА_1 дов. б/н від 24.10.17 р. представник

від відповідача не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Приватне акціонерне товариство "Вінницяоблпаливо" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області із позовом про стягнення 130 300,00 грн., що складають суму попередньої оплати за непоставлений товар за договором поставки вугільної продукції № 0711 від 11.07.2014 року.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 23.10.17р. порушено провадження у даній справі та призначено її розгляд на 21.11.17р.

Відповідач в судове засідання 21.11.17р. не з'явився, письмовий відзив на позов не надав.

З огляду на необхідність витребування додаткових доказів та ненаданням відзиву, розгляд справи було відкладено до 18.12.17р.

15.12.2017 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» , відповідно до якого Господарський процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.

Згідно п. 9 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України в редакції від 15.12.2017 р., справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до протоколу судового засідання від 21.11.17р. розгляд даної справи розпочато по суті.

З огляду на викладене, розгляд справи, у судовому засіданні 18.12.2017 р. проводився в порядку, встановленому у розділі III глави 6 Господарського процесуального кодексу України в редакції від 15.12.2017 р.

18.12.17р. відповідач у судове засідання також не з'явився, письмовий відзив на позов не надав.

Статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, передбачені наслідки неявки в судове засідання учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки, а також повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника.

Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи з огляду на наступне.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 18.12.17 р., відповідач знаходиться за адресою, зазначеною у позовній заяві, а саме: АДРЕСА_1.

Відповідно до частини 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України, учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання, ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу , які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Частиною 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

До матеріалів справи залучено поштове відправлення з ухвалою суду про порушення провадження у справі, призначеної до розгляду на 21.11.17р., яке, надіслано на адресу ТОВ ВКФ "Легіон" згідно Витягу з ЄДР, тобто, за останньою відомою суду адресою, яке повернене підприємством зв'язку з відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Крім того, в матеріалах справи міститься копія поштового Реєстру рекомендованої пошти, який свідчить про надіслання на адресу відповідача ухвали суду від 21.11.17р. про відкладення розгляду справи до 18.12.17р.

Витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта", щодо відстеження пересилання поштових відправлень містить інформацію про те, що 24.11.17р. адресату повторно повідомлено про надходження на його адресу поштового відправлення, тобто, слід прийти до висновку, що відповідач відмовляється від отримання надісланих на його адресу ухвал.

Таким чином, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.

У судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (ст.240 Господарського процесуального кодексу України.).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

11.07.2014 року між товариством з обмежденою відповідальністю виробничо-комерційним підприємством "Легіон" (Постачальник) та приватним акціонерним товариством "Вінницяоблпаливо" (Покупець) укладено договір поставки вугільної продукці № 0711.

Згідно п.1.1. вказаного вище договору Постачальник (відповідач у даній справі) зобов'язався передати у власність Покупця (позивача), а останній в порядку та на умовах, визначених цим договором зобов'язався прийняти та оплатити наступний товар: вугілля кам'яне - далі товар. Товари за даним договором постачаються окремими партіями у відповідності з видатковими накладними та/або специфікаціями із зазначенням ціни та загальної вартості партії товару на підставі узгоджених заявок Покупця. Заявка надається будь-яким засобом зв'язку.

Згідно ч. 1, 2 статті 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

У п.1.2. вказаного вище договору визначено, що загальна кількість товару, його часткове співвідношення (асортимент, сортимент, номенклатура), одиниця виміру товару визначаються сторонами у видаткових накладних та/або Специфікаціях, що є додатками до цього договору.

Відповідно до п.2.1. договору, ціна товару визначається в національній валюті та вказується у видаткових накладних.

Сума даного договору складає загальну суму вартості товару, поставленого відповідно до умов договору і визначається шляхом додавання сум вартостей окремих товарних партій, зазначених у видаткових накладних (п.2.4. договору).

Пунктом 3.1. договору, сторони погодили, що передання товару від Постачальника до Покупця (відвантаження товару) за цим договором здійснюється в строки, що зазначаються сторонами додатково на підставі заявок Покупця. Заявка надається за допомогою будь-якого засобу зв'язку.

Датою передання товару вважається дата вручення товару Покупцю, що підтверджується видатковою накладною із зазначенням ціни та загальної вартості партії товару (п.3.3.).

У пункті 10.1. договору, сторони погодили, що Покупець зобов'язується сплатити Постачальнику залізничний тариф у розмірі 100% передплати, ціну товару протягом двох банківських днів з моменту отримання товару шляхом переказу відповідних грошових коштів на банківський рахунок Постачальника, який визначений у цьому договорі.

Сторонами також погоджена можливість повної або часткової передплати за товар.

В рамках зазначеного вище договору, відповідачем для оплати були виставлені наступні рахунки-фактури: № СФ-020901 від 09.02.2017 року на суму 389 760,00 грн. (а.с.14) та № СФ-032401 від 24.03.16р. на суму 127 300,00 грн. (а.с.22).

Згідно з частиною першою статті 693 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлений обов'язок покупця частково або повністю оплатити товар до його передання продавцем (попередня оплата), покупець повинен здійснити оплату в строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо такий строк не встановлений договором, - у строк, визначений відповідно до статті 530 цього Кодексу.

Виконуючи умови договору, позивач вказані вище рахунки оплатив у повному обсязі, про що свідчать платіжні доручення № 211 від 15.02.17р., № 1173 від 25.03.16р., № 1254 від 31.03.16р., копії яких залучені до матеріалів справи.

Тобто, сплачені суми є попередньою оплатою за поставку вугілля марки ДГ 13-100.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідач зобов'язання щодо поставки товару виконав неналежним чином, здійснивши її частково, на загальну суму 386 760,00 грн., про що свідчать видаткові накладні № РН-032601 від 25.03.2016р., № РН-021601 від 16.02.17р., № РН-021801 від 18.02.17р., копії яких залучені до матеріалів справи (а.с. 16, 19, 25).

Як вбачається із матеріалів справи, строк зобов'язання щодо поставки товару сторонами встановлено не було.

Згідно частини 2 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Вимога щодо поставки товару на загальну суму 130 300,00 грн., позивачем викладена в листі № 634 від 22.11.2017р.

Частиною 2 статті 693 Цивільного кодексу України передбачено, якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.

Доказів виконання зобов'язання щодо поставки товару на вказану вище суму, чи доказів повернення грошових коштів, отриманих за товар, відповідач на момент розгляду спору не надав.

З огляду на викладене, вимоги позивача щодо стягнення в примусовому порядку суми 130 300,00 грн., що складає попередню оплату за недопоставлений товар слід визнати обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 526, 530, 693, 712 Цивільного кодексу України, статтями 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути з товариства з обмежденою відповідальністю виробничо-комерційного підприємства "Легіон" (51400, АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ 20278387) на користь приватного акціонерного товариства "Вінницяоблпаливо", (21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 122, р/р 26001301763 в ПАТ "Державний ощадний Банк України" м. Вінниця, МФО 302076, код ЄДРПОУ 01880670) 130 300 (сто тридцять тисяч триста гривень) 00 коп. основного боргу, 1954 (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят чотири гривні) 50 коп. судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено: 26.12.2017р.

Суддя ОСОБА_2

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення18.12.2017
Оприлюднено28.12.2017
Номер документу71271210
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/9110/17

Судовий наказ від 18.01.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Рішення від 18.12.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 21.11.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 23.10.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні