Справа № 2-а-9636/11
У Х В А Л А
29 вересня 2011 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Саранюк Л. П., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Буча Київської області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» , -
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду із позовом про поновлення пропущеного строку для звернення до суду за захистом порушених справ та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни»та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю. Позивач мотивує свої вимоги тим, що відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»вона має статус дитини війни і має право на отримання соціальної державної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»має право на додаткову пенсію в розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, однак відповідач виплачує їй допомогу у меншому розмірі, ніж визначено законом. Просила зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату допомоги та додаткової пенсії за період з 01.01.2006 року на період дії закону.
Так, відповідно до ст. ст. 99, 100 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк. Адміністративний позов поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, що його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Згідно ч. 1, ч. 2 та ч. 5 ст. 107 КАС України суддя після отримання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення). Суддя відкриває провадження у адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.
Як вбачається із позову, який має розглядатися за правилами КАС України, позивач просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у встановленому законом розмірі, а також просила поновити строк звернення до суду за захистом своїх прав з 01.01.2006 року, як такий, що пропущений позивачем з поважних причин.
З урахуванням того, що адміністративний позов поданий до суду 25.05.2011 року і відсутні підстави задоволення клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду за захистом прав, поскільки наведені позивачем підстави -з'ясування цього після висвітлення подій у пресі, не є поважними. Закон України «Про соціальний захист дітей війни»та Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»був опублікований у встановленому законом порядку і позивач мала можливість ознайомитися з ним та вирішити питання про захист своїх прав. Обставини, які перешкоджали їй у цьому відсутні.
Оскільки позивачем пропущений шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав за період до 25.11.2010 року , а також відсутні підстави для поновлення цього строку, то відповідно до статей 99, 100 та 107 КАС України, суд залишає позовну заяву в цій частині без розгляду.
В решті позовна заява подана і оформлена відповідно до вимог ст.ст. 105, 106 КАС України.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 183-2 КАС України, -
у х в а л и в :
Залишити без розгляду адміністративний позов в частині вимог про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату допомоги за період до 25.11.2010 року.
Відкрити скорочене провадження у справі № 2-а-9636/11 за вимогами в межах строку звернення до адміністративного суду.
Пропоную відповідачу подати до канцелярії суду заперечення проти позову або заяву про визнання позову у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали та копії позову з додатками.
У випадку неподання до суду заперечень проти позову справа буде розглянути не пізніше трьох днів з дня закінчення строку на подання заперечень.
Адміністративна справа розглядатиметься судом у складі головуючої судді Саранюк Л. П.
Копію ухвали направити учасникам процесу для відома.
Ухвала в частині залишення без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 діб з моменту отримання копії ухвали.
Ухвала суду в частині залишення без розгляду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: ОСОБА_2
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2011 |
Оприлюднено | 28.12.2017 |
Номер документу | 71276028 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Ірпінський міський суд Київської області
Саранюк Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні