Рішення
від 27.12.2017 по справі 527/2492/17
ГЛОБИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 527/2492/17

провадження 2/527/1130/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 грудня 2017 року Глобинський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Левицької Т.В.,

при секретареві судового засідання - Папенко Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Глобинської міської ради Полтавської області, треті особи без самостійних вимог щодо предмету спору: Відділ у Глобинському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю.

В своїй заяві позивач зазначила, що з 1993 року вона добросовісно, відкрито та безперервно користується земельною ділянкою, розміром 0,30 га, яка розташована в с. Новодорожнє Глобинського району Полтавської області з цільовим призначенням: для ведення особистого селянського господарства. 13.09.2016 року вона виготовила проект землеустрою та звернулася до Глобинської міської ради для його затвердження, але на її заяву відповіді не отримала. Проте із сайту Глобинської міської ради їй стало відомо, що рішення про передачу або про відмову у цьому не прийнято, у зв'язку з відсутністю необхідної кількості голосів.

Посилаючись на викладене, позивач просила суд, визнати за нею право власності за набувальною давністю на земельну ділянку, розміром 0,30 га, кадастровий номер: 5320610103:03:001:0077, яка знаходиться в с. Новодорожнє Глобинського району Полтавської області, з цільовим призначенням: для ведення особистого селянського господарства.

У судове засідання позивач не з'явилася, надала до суду заяву, в якій просила справу розглядати за її відсутності та вказала, що позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просив справу розглядати за його відсутності, позовні вимоги визнав повністю.

Представник третьої особи - всудове засідання не з'явився, не повідомивши суд про причину своєї неявки, належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового розгляду.

Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України , з якої слідує, що учасник справи, має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Згідно до ч.2 ст.247 ЦПК України , у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

В порядку п. 9 ч. 1 Перехідних положень Розділу ХІІІ ЦПК України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу

Дослідивши матеріали справи, всебічно, повно, об'єктивно оцінивши надані докази та давши їм належну оцінку, суд встановив наступне.

Згідно довідки виконавчого комітету Глобинської міської ради Полтавської області № 02-25/1281 від 10.05.2017 року, відповідно до рішення виконавчого комітету Глобинської міської ради №759а від 17.05.1993 у земельно-кадастровій книзі за ОСОБА_1 числиться земельна ділянка, розміром 0,30 га для ведення особистого підсобного господарства.

18 травня 2016 року ОСОБА_1 звернулася до Глобинської міської ради із заявою про надання їй дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,30 га для ведення особистого селянського господарства в с. Новодорожнє на території Глобинської міської ради Глобинського району Полтавської області.

15 липня 2016 року ОСОБА_1 письмово повідомила Глобинську міську раду про замовлення розробки проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки.

13 вересня 2016 року Відділом Держгеокадастру у Глобинському районі висновком погоджено проект землеустрою №4686-п, виготовлений на замовлення ОСОБА_1Л, щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель не наданих у власність або постійне користування в с. Новодорожнє Глобинського району Полтавської області на території Глобинської міської ради. Вказаній земельній ділянці присвоєно кадастровий номер 5320610103:03:001:0077, що підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Як вбачається із Акту приймання-передачі межових знаків на зберігання від 15.07.2016 року, межі земельної ділянки за кадастровим номером 5320610103:03:001:0077, яка розташована в с. Новодорожнє Глобинського району Полтавської області, площею 0,3000 га, наданої ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства, в натурі (на місцевості) закріплені межовими знаками. Землекористувач та суміжні землекористувачі претензій щодо меж та конфігурації земельної ділянки не мають, межові знаки пред'явлені та передані на зберігання ОСОБА_1

12 травня 2017 року (позивач) звернулася до Глобинської міської ради Полтавської області із заявою в якій просила розглянути на черговій сесії Глобинської міської ради питання про передачу їй у власність земельної ділянки розміром 0,30 га, кадастровий номер 5320610103:03:001:0077, яка розташована на території Глобинської міської ради Полтавської області за давністю користування (набувальною давністю).

Відповідно до витягу з Протоколу 21 (позачергової) сесії Глобинської міської ради від 07.06.2017 рішення про задоволення чи відмову у задоволенні заяви ОСОБА_1 не прийнято у зв'язку з тим, що не набрано відповідної кількості голосів.

Надаючи правову оцінку викладеним обставинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. ст. 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Способами захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Відповідно до ч.1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених статтею 61 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч.1 ст.344 Цивільного кодексу України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом.

Зокрема, ст. 119 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутись до органу державної влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених цим Кодексом.

Беручи до уваги, що Земельний кодекс України набрав чинності з 1 січня 2002 року, положення статті 119 Земельного кодексу України поширюються на правовідносини, що виникли з 1 січня 2002 року. Отже, визнання судом права власності на нерухоме майно за набувальною давністю може мати місце не раніше 1 січня 2017 року відповідно до п.1 розділу ІХ Прикінцевих положень Земельного кодексу України .

При цьому у разі коли строк давнісного володіння почався раніше 1 січня 2002 року, то до строку, який дає право на набуття права власності за набувальною давністю, зараховується лише строк з 1 січня 2002 року.

Згідно з п.9 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 лютого 2014 року № 5 Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав при вирішенні спорів, пов'язаних із набуттям права власності за набувальною давністю, суди повинні враховувати,зокрема, таке: - володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття власності; - володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні; - володіння визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності.

Судом встановлено та доведено позивачем, його добросовісне, відкрите, безперервне володіння об'єктом земельною ділянкою, розміром 0,30 га, 5320610103:03:001:0077, кадастровий номер в с. Новодорожнє Глобинського району Полтавської області на території Глобинської міської ради з 1 січня 2002 року, отже більше 15 років.

Згідно п. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що позов є законним та обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

Рішення суду, що набрало законної сили, про задоволення позову про визнання права власності за набувальною давністю є підставою для реєстрації права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Керуючись ст. ст. 15,16, 328, 344 Цивільного кодексу України, ст. 119 Земельного кодексу України, ст.ст. 13-15,76- 82, 258, 259, 263, 265, 268, 273 ЦПК України , суд,-

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1до Глобинської міської ради Полтавської області, треті особи без самостійних вимог щодо предмету спору: Відділ у Глобинському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованою ІНФОРМАЦІЯ_3 туп. Лікарняний, буд. 4, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, право власності за набувальною давністю на земельну ділянку площею 0,30 га, кадастровий номер: 5320610103:03:001:0077, яка знаходиться в с. Новодорожнє Глобинського району Полтавської області на території Глобинської міської ради, з цільовим призначенням: для ведення особистого селянського господарства.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Апеляційного суду Полтавської області.

Суддя Т. В. Левицька

СудГлобинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення27.12.2017
Оприлюднено29.12.2017
Номер документу71342280
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —527/2492/17

Рішення від 27.12.2017

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

Ухвала від 24.11.2017

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Левицька Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні