ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
"28" грудня 2017 р. Справа № 918/825/17
Господарський суд Рівненської області у складі судді Бережнюк В.В.,
при секретарі судового засідання Лиманському А.Ю.,
розглянувши у підготовчому засіданні матеріали
за заявою Головного управління ДФС у Рівненській області :
33023, м.Рівне, вул. Відінська 12
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЮНР-Інвест" :
33027, м.Рівне, вул. Д.Галицького 19
В засіданні приймали участь:
від заявника: ОСОБА_2, довіреність № 7479/17-00-10-03 від 18.12.17р.;
від боржника: не з'явився;
арбітражний керуючий: не з'явився.
ВСТАНОВИВ
Головне управління ДФС у Рівненській області звернулося до Господарського суду Рівненської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЮНР-Інвест": 33027, м. Рівне, вул. Д.Галицького 19, код ЄДРПОУ 36524617.
Ухвалою суду від 04 грудня 2017 року прийнято до розгляду заяву Головного управління ДФС у Рівненській області про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЮНР-Інвест", розгляд заяви призначено до слухання в підготовчому засіданні суду та зобов'язано, зокрема, арбітражного керуючого ОСОБА_3, кандидатура якого визначена автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України у строк до дня проведення підготовчого засідання суду подати заяву про участь у даній справі.
08 грудня 2017 року від арбітражного керуючого ОСОБА_3, кандидатура якого визначена автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) на виконання вимог ухвали суду від 04 грудня 2017 року надійшла заява про участь у даній справі.
11 грудня 2017 року від арбітражного керуючого ОСОБА_4 надійшла заява про участь у даній справі.
13 грудня 2017 року від арбітражного керуючого ОСОБА_5 надійшла заява про участь у даній справі.
Ухвалою суду від 14 грудня 2017 року розгляд заяви Головного управління ДФС у Рівненській області про порушення справи про банкрутство відкладено у підготовчому засіданні на 28 грудня 2017 року.
Представник заявника в підготовчому судовому засіданні підтримав заяву про порушення провадження у справі з підстав викладених в останній.
Представник боржника в підготовче засідання суду не з'явився, документів витребуваних судом не подав. При цьому, неявка боржника не перешкоджає розгляду заяви про порушення провадження у справі по суті.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Частиною 1 ст. 6 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що у випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів - банками та іншими фінансовими установами.
Згідно із пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 12.4 зазначеної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.
Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до вимог ч.3 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
В підготовчому засіданні суд, давши оцінку поданим заявником документам, встановив, що боржник - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЮНР-Інвест", як суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати грошові (податкові) зобов'язання перед заявником в сумі 5972624 грн. 66 коп., які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку. Дана сума заборгованості підтверджується відповідними документами, які долучені заявником до заяви про порушення провадження у справі. При цьому на момент звернення заявника до суду загальна заборгованість боржника перед ініціюючим кредитором становить 5972624 грн. 66 коп., в тому числі основний борг в сумі 4 797 032 грн. 19 коп. та неустойка (штраф, пеня) в сумі 1 175 592 грн. 47 коп.
08 грудня 2017 року від арбітражного керуючого ОСОБА_3, кандидатура якого визначена автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) надійшла заява на участь у справі з додатками.
Разом з тим, на адресу господарського суду надійшли заяви від арбітражних керуючих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про участь у даній справі.
Згідно ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Відповідно до норм чинного законодавства, у разі, якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна у справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Враховуючи те, що 08 грудня 2017 року арбітражним керуючим ОСОБА_3, кандидатура якого визначена автоматизованою системою з числа внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, на виконання вимог ухвали суду від 04 грудня 2016 року подано заяву щодо участі у даній справі, господарський суд призначає останнього розпорядником майна ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЮНР-Інвест" у відповідності до ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином, заяви арбітражних керуючих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про участь у справі задоволенню не підлягають.
Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) у відповідності до вимог ч.2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 19, 22, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ :
1. Порушити провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Юнр-Інвест":вул. Д. Галицького, 19,Рівне,33027, код ЄДРПОУ 36524617.
2 . Визнати вимоги Головного управління ДФС у Рівненській області до боржника в сумі 5972624 грн. 66 коп., в тому числі основний борг в сумі 4 797 032 грн. 19 коп. - черговість задоволення вимог третя, неустойка (штраф, пеня) в сумі 1 175 592 грн. 47 коп.- черговість задоволення вимог шоста. Судовий збір за подання заяви про порушення провадження у справі в сумі 16 000 грн. 00 коп. - черговість задоволення вимог перша.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, протягом якого забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах, забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій, не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій, зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію, не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
4. Ввести процедуру розпорядження майном строком на сто п'ятнадцять календарних днів до 22.04.2018 року та призначити розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво №1762 від 23.03.2016 року, адреса: вул. Срібнокільська, 24, а/с 120, м.Київ, Україна, 02095)
5. В задоволенні заяв арбітражних керуючих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про участь у справі відмовити.
6. Встановити грошову винагороду арбітражному керуючому за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) у відповідності до вимог ч. 2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
7. Заявнику надати суду докази внесення на депозитний рахунок нотаріуса суми авансового платежу у відповідності до вимог ч.2 ст.115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" для виплати арбітражному керуючому грошової винагороди.
8. Розпоряднику майна подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів у строк до "02" лютого 2018 р.
9. Розпоряднику майна скласти реєстр вимог кредиторів та подати до господарського суду на затвердження не пізніше "02" лютого 2018 р.
10. Проведення попереднього засідання суду призначити на "07" лютого 2018 р. на 14:30 год. (в залі судових засідань №09).
11. Участь у судовому засіданні розпорядника майна - обов'язкова.
12. Розпоряднику майна у строк до "02" лютого 2018 р. провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість; надати суду відомості про майно боржника; документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника; висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства; документально підтверджений звіт про проведену роботу.
13. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ЮНР-Інвест", текст якого додається.
14. Ухвалу направити кредитору, боржнику, Рівненському міському відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, Рівненському регіональному центру надання адміністративних послуг, Рівненському міському суду Рівненської області, розпоряднику майна ОСОБА_3 (вул. Срібнокільська, 24, а/с 120, м.Київ, Україна, 02095), арбітражним керуючим ОСОБА_4 (вул. Тернопільська, 42 гурт., м.Хмельницький, 29016), ОСОБА_5 (вул. Гоголівська, 22-24, оф. 1002, м. Київ, 01054).
Суддя Бережнюк В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2017 |
Оприлюднено | 03.01.2018 |
Номер документу | 71345248 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні