УХВАЛА
29 грудня 2017 р.Справа № 816/1997/17
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Бершов Г.Є., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної фіскальної служби України на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 по справі № 816/1997/17
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Гранум - Лтава" до Державна фіскальна служба України
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранум - Лтава" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
На зазначену постанову суду Державною фіскальною службоюУкраїни подано апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з таких підстав.
З 15.12.2017 набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у новій редакції згідно Закону від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Відповідно до п.п. 12, 13 Розділ VII Перехідних положень КАС України (у редакції чинній з 15.12.2017) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Отже, враховуючи те, що апеляційна скарга була подана до набрання чинності КАС України у новій редакції, перевірку на відповідність її вимогам процесуального закону слід здійснювати за правилами встановленими на момент її подання.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України (у редакції яка діяла до 15.12.2017) до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Аналогічни вимоги щодо додавання до апеляційної скарги документу про сплату судового збору встановленні п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017.
Як свідчать матеріали справи заявником апеляційної скарги не надано документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакціїї, чинній на час звернення з апеляційною скаргою) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600,00 гривень.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового розміру становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, ставка судового збору за подання даного адміністративного позову за дві вимоги немайнового характеру становила 3200 грн. Таким чином, розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду складає 3520 грн.
Згідно з ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 296 Кодексу, застосовуються правила ст. 169 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху і заявнику надається строк для усунення її недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: отримувач – УДКСУ у Основ'янському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок – 31210206781011, код класифікації доходів бюджету – 22030101, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173 у сумі 3520 грн.
У відповідності до пункту 1 частини 4 статті 169 та ст. ч. 2 ст. 298 КАС України у разі неусунення вищевказаних недоліків апеляційної скарги остання буде повернута апелянту.
Відповідно до приписів ч. 5. ст. 298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене та керуючись 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 по справі № 816/1997/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гранум - Лтава" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати Державній фіскальній службі України строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити Державній фіскальній службі України, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде повернута протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Є. Бершов
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2017 |
Оприлюднено | 03.01.2018 |
Номер документу | 71348530 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Бершов Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні