КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2017 року № 810/4193/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Сквирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Приватного підприємства "Агрофірма "Джерело" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,
в с т а н о в и в:
5 грудня 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулося Сквирське об'єднане управління Пенсійного фонду України (далі - позивач) з позовом до приватного підприємства "Агрофірма "Джерело" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 3293 грн 13 коп.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що згідно даних особового рахунку страхувальника, у нього утворився борг з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за листопад 2017 р. у сумі 2154 грн 53 коп., який підлягає стягненню (а.с. 2-5).
18 грудня 2017 р. від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не прибув, письмових заперечень проти позову не подавав.
Відповідно до вимог ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, дослідивши наявні матеріали справи, встановив таке.
Відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у розумінні Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26 червня 1997 р. № 400/97-ВР (далі - Закон України № 400/97-ВР).
Позивачем було сформовано розрахунок фактичних витрати на виплату та доставку пенсій з листопада 2017 р., на підставі якого у листопаді 2017 р. було виплачено пенсію пенсіонерці ОСОБА_1 у сумі 1536 грн 78 коп., з яких місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій - 1481 грн 22 коп., сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з дати призначення (перерахунку) пенсій до дати формування розрахунку - 55 грн 56 коп.; пенсіонеру ОСОБА_2 у сумі 617 грн 75 коп., з яких місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій - 617 грн 75 коп., сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з дати призначення (перерахунку) пенсій до дати формування розрахунку - 00 грн 00 коп. (а.с. 29).
Вказаний розрахунок був вручений відповідачу08 листопада 2017 р. (а.с. 7).
У зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості у добровільному порядку, позивачем було подано даний позов до суду.
Спірні правовідносини врегульовано Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV), Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 р. № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII).
Згідно з вимогами ч. 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV покриття витрат на виплату і доставку пенсій, що призначені особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004).
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Коло осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, визначено ст. 13 Закону № 1788-XII.
Тобто, пенсійне законодавство України встановлює обов'язок щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підприємствами та організаціями, які мають у своїх виробничих підрозділах робочі місця із шкідливими умовами праці.
Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (далі - Інструкція).
Пунктом 6.4 розділу 6 Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з пунктом 6.7 розділу 6 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Наявні матеріали справи свідчать про таке.
Пенсіонерам ОСОБА_1, які працювали у відповідача, було призначено пільгову пенсію на підставі п.п. "б"-"з" ч. 1 ст. 13 Закону України № 1788-XII (список № 2).
Позивачем у листопаді 2017 р. було виплачено пенсію названим пенсіонерам у сумі 2154 грн 53 коп.
Наявна у відповідача заборгованість підтверджується копіями:
- розрахунку суми заборгованості, яка утворилась (а.с. 6);
- розрахунком фактичних витрати на виплату та доставку пенсій з листопада 2017 (а.с. 8).
- копією картки особового рахунку відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, згідно з якою у відповідача існує недоїмка на загальну суму 91846 грн 35 коп. (а.с. 9-11).
Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідачем суду надано не було.
Крім того, при вирішенні справи судом враховано, що названі розрахунки відповідачем в адміністративному порядку оскаржено не було.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що сума заборгованості, яка підлягає стягненню, складає 2154 грн 53 коп., а отже, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Агрофірма "Джерело"(09440, Київська обл., с. Розкішна, вул. Шкільна, 2А, код ЄДРПОУ 30582233) на користь Сквирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України 2154 (дві тисячі сто п'ятдесят чотири) 53 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Виноградова О.І.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2017 |
Оприлюднено | 03.01.2018 |
Номер документу | 71348695 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Виноградова О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні