Справа № 755/18344/17
1кп/755/1276/17
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" грудня 2017 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченої ОСОБА_5 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження №12017100010011201 за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки: м. Києва, громадянки України, українки, з професійно-технічною освітою, незаміжньої, непрацюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.205? КК України,
в с т а н о в и в:
23.06.2017 року Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією здійснено державну реєстрацію юридичної особи - ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» (ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ») ідентифікаційний код юридичної особи 41415801, юридична адреса якого: 02160, м. Київ, ХАРКІВСЬКЕ ШОСЕ, будинок 19. Номер запису державної реєстрації юридичної особи 1 067 102 0000 026547. Види діяльності:
Код КВЕД 46.17 Діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний);
Код КВЕД 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту;
Код КВЕД 46.31 Оптова торгівля фруктами й овочами;
Код КВЕД 46.32 Оптова торгівля м`ясом і м`ясними продуктами;
Код КВЕД 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами;
Код КВЕД 46.34 Оптова торгівля напоями;
Код КВЕД 46.36 Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами;
Код КВЕД 46.37 Оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами;
Код КВЕД 46.38 Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками;
Код КВЕД 46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами;
Код КВЕД 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами;
Код КВЕД 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.
З метою реалізації злочинного умислу, приблизно у червні 2017 року, невстановлена особа (матеріали відносно якої виділено в окреме кримінальне провадження №12017100010007651) при невстановлених слідством обставинах, у невстановлених досудовим розслідуванням час та місці, запропонувала за грошову винагороду ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 стати фіктивним засновником та директором юридичної особи, тим самим бути пособником (фіктивно стати засновником та директором) у придбанні суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності даної невстановленої особи.
ОСОБА_5 , маючи на меті покращення свого матеріального становища, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, діючи умисно, не маючи наміру займатися підприємницькою діяльністю, погодився на вказану пропозицію. При цьому, ОСОБА_5 , не мав досвіду в сфері здійснення господарської діяльності, не мав мети досягнення економічних, соціальних результатів господарської діяльності юридичної особи та відповідно законного одержання прибутку.
Таким чином, у ОСОБА_5 , виник злочинний умисел спрямований на вчинення пособництва у вчиненні фіктивного підприємництва, тобто придбання суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності невстановленої особи, яке виражатиметься у здійсненні безтоварних операцій, оформлення фіктивних угод без наміру їх подальшого виконання.
В подальшому, з метою реалізації вказаного злочинного умислу невстановлена особа запропонувала здійснити державну реєстрацію створення юридичної особи (юридичну особу) ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТРГ».
При невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, відбулася попередня домовленість про здійснення державної реєстрації створення юридичної особи, з часткою у статутному капіталі розміром 100 процентів даної юридичної особи ОСОБА_5 .
Після цього, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, невстановлена особа запропонувала ОСОБА_5 , стати засновником та директором засновником ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» з метою прикриття незаконної діяльності даної особи за грошову винагороду.
Крім цього, з метою реєстрації юридичної особи, у невстановленому місці та невстановлений досудовим розслідуванням час, невстановленою особою складено заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи (ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ») від 23.06.2017, та протокол № 1 загальних зборів учасників ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» який підписано попередніми учасниками ОСОБА_5 .
При цьому, ОСОБА_5 , надала свої документи, що посвідчують особу та підписала надані їй невстановленою особою статутні та інші документи щодо реєстрації фіктивного підприємства ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ».
При невстановлених обставинах, документи щодо реєстрації створення юридичної особи, які були підписані ОСОБА_5 , передано державному реєстраторові для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи» ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ». На підставі вищевказаних документів, державний реєстратор вніс запис до Єдиного Державного реєстру фізичних та юридичних осіб щодо реєстрації ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» та призначення ОСОБА_5 , її директором та засновником.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-15 (далі - Закон), державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об`єднання, професійної спілки, її організації або об`єднання, політичної партії, організації роботодавців, об`єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Таким чином, ОСОБА_5 , стала засновником ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ», при цьому фінансово-господарську діяльність вказаного підприємства не здійснювала, товарів не поставляла, послуг не надавала, податкову звітність не складала, не підписувала та не подавала до органів Державної фіскальної служби України.
Реєстрація змін учасників (засновників) ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» в органах державної влади здійснена згідно чинного законодавства, тому отримання необхідних реквізитів - назви, юридичної адреси, особистих даних службових осіб підприємства, індивідуального номера платника податків та печатки підприємства надало можливість невстановленій слідством особі, прикриваючись зовнішньо законним фактом реєстрації ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» здійснювати неконтрольовані фінансові операції з метою прикриття незаконної діяльності.
Крім того, ОСОБА_5 , відповідно до вимог чинного законодавства України, відкрила рахунки ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» у банківських установах для отримання можливості невстановленою особою здійснювати незаконні розрахунки із контрагентами ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ».
Незаконна діяльність ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» полягала у тому, що невстановлені слідством особи, використовуючи реквізити вказаного підприємства та його печатку, здійснювали незаконну діяльність, яка полягала в документальному оформленні неіснуючих операцій за продажу товарів, виконання робіт, надання послуг) на адресу підприємств-контрагентів, після чого такі документи передавалися замовникам «послуг» чи «товарів» (підприємствам-вигодонабувачам) з метою уникнення від оподаткування шляхом незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та завищення валових витрат з податку на прибуток.
При цьому, хоча ОСОБА_5 , являлась засновником та директором ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ», підприємством вона ніколи не керувала, грошовими коштами підприємства не розпоряджалась, реєстраційні документи ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ» передала невстановленій слідством особі для подальшого використання у незаконній діяльності, надавши можливість складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні фінансово-господарські документи для того, щоб перераховувати кошти без фактичного здійснення операцій, використовуючи реквізити ТОВ «РОЯЛ ЕКО ТОРГ», здійснювати безтоварні операції та надання послуг з мінімізації податкових зобов`язань підприємствам реального сектору економіки.
Таким чином, ОСОБА_5 , вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.27, ч.1 ст.205? КК України, тобто пособництво у фіктивному підприємництві, тобто придбанні суб`єкту підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності.
Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченої ОСОБА_5 , згідно ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття.
Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченої, згідно ст. 67 КК України, суд не вбачає.
29 листопада 2017 року між прокурором ОСОБА_3 та обвинуваченою ОСОБА_5 , у присутності її захисника укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_5 беззастережно визнала свою винуватість за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.205? КК України.
Сторони узгодили покарання у виді штрафу в розмірі п`ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до вимог ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором і підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у проваджені щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру.
В статті 472 КПК України визначені основні вимоги до змісту угоди про визнання винуватості.
Згідно вимог ст.474 КПК України якщо угоди досягнуто під час досудового розслідування, обвинувальний акт із підписаною між сторонами угодою невідкладно надсилається до суду. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов`язково участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження.
Враховуючи вищевикладене, заслухавши думку прокурора, який просив затвердити угоду про визнання винуватості, думку обвинуваченої ОСОБА_5 та її захисника, які підтримали думку прокурора, вивчивши обвинувальний акт, перевіривши угоду про визнання винуватості, яка відповідає вимогам ч.4 ст.469, ст.472 КПК України, з`ясувавши у обвинуваченої ОСОБА_5 , що вона розуміє викладені в ч.4 ст.474 КПК України обставини, зокрема, те, що вона має право на те, що прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого її обвинувачують та має такі права: мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення, мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатись самостійно, допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на її користь; наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст.473 КПК України; характер обвинувачення, щодо якого вона визнає себе винуватою, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом, та переконавшись, що укладення даної угоди сторонами є добровільним, суд вважає за необхідне винести у даному провадженні вирок відносно ОСОБА_5 , яким затвердити угоду про визнання нею винуватості, визнати ОСОБА_5 винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.205? КК України за викладених у вироку обставин, та призначити узгоджену сторонами міру покарання, яка відповідає загальним засадам призначення покарання, передбаченим ст.65 КК України, та санкції ч.5 ст.27, ч.1 ст.205? КК України.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.
Процесуальні витрати не понесені.
Керуючись ст.ст. 314, 368, 475 КПК України, суд, -
з а с у д и в:
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 29 листопада 2017 року між прокурором Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 та обвинуваченою ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12017100010011201.
ОСОБА_5 визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.1 ст.205? КК України та призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день постановлення вироку становить 8500 /вісім тисяч п`ятсот/ гривень.
Запобіжний захід ОСОБА_5 не обрано.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Процесуальні витрати не понесені.
Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва протягом 30 днів з дня проголошення.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 71368479 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Курило А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні