ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Справа № 201/16671/17
Провадження № 1-кс/201/10627/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2017 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017040000000005 від 21.02.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
09 листопада 2017 року до суду надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017040000000005 від 21.02.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, в якому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку торгівельного об`єкту (одноповерхової окремої споруди) з написом «Пив-Бар» розташованого біля нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення зазначених у клопотанні незаконно виготовлених підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв, марок акцизного збору, первинних документів бухгалтерського та податкового обліку (договорів з додатками та доповненнями, заявок на поставку, специфікацій до договорів і додатків, видаткових та прибуткових накладних, податкових накладних, рахунків-фактур, товарно-транспортних накладних, путівок автотранспорту, та інших документів, що підтверджують перевезення товарів, рахунків, платіжних доручень, документів складського обліку, їх реєстрів, платіжних документів, в оригіналах, копіях, бланках) що стосуються придбання та реалізації підакцизних товарів, чорнових записів, комп`ютерної техніки (CD, DVD дисків, флеш-накопичувачів, жорстких дисків, системних блоків, ноутбуків та ін.), мобільних телефонів, печаток підприємств, факсиміле, грошових коштів отриманих злочинним шляхом, та інших предметів і документів, що мають значення для розкриття кримінального правопорушення.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження № 32017040000000005 від 21.02.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 20.02.2017 співробітниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановлено факт транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, а саме пластикових ємностей об`ємом по 5 (п`ять) літрів кожна в кількості 280 (двісті вісімдесят) шт., в яких знаходиться прозора рідина зі специфічним запахом спирту, у загальній кількості 1400 (одна тисяча чотириста) літрів, які транспортувались гр. ОСОБА_4 на належному йому автомобілі ГАЗ 33021 «Газель», державний номер НОМЕР_1 , та були вилучені під час проведеного огляду.
Згідно висновку експерта за результатами проведення судової експертизи спиртовмісних сумішей № 1099-17 від 17.03.2017 по кримінальному провадженню № 32017040000000005, наданий на дослідження зразок рідини в пластиковій пляшці, об`ємом 5 л., не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови», тобто наданий для дослідження зразок являє собою незаконно виготовлений алкогольний напій.
Співробітниками оперативного управління встановлено злочинну схему транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв з метою їх подальшої реалізації на території міста Дніпра. У вказаній незаконній діяльності брали участь наступні громадяни: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Під час відпрацювання злочинної схеми співробітниками оперативного управління в ході супроводження кримінального провадження № 32017040000000005 було встановлено місце збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які транспортувались вищевказаними особами, а саме: торгівельний об`єкт (одноповерхова окрема споруда) з написом «Пив-Бар» розташований біля нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 .
Реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв здійснюється із пластикової ємкості об`ємом 2 л. наливом у різноманітну тару за ціною 50 грн. за одну пляшку об`ємом 0,5 л. без надання касового чеку. У приміщенні об`єкту будь-яка інформація щодо СПД, який здійснює діяльність відсутня.
Згідно даних Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на самовільну будову відсутнє, згідно семантичної інформації про земельні ділянки Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, право власності, зокрема, належить ПП «Славна» (код 30458554).
Згідно наданої оперативної інформації саме за вказаною вище адресою невстановленими особами зберігаються та реалізуються населенню незаконно вироблені підакцизні товари, які транспортувались гр. ОСОБА_6 та ін., а саме лікеро-горілочні вироби, а також зберігаються документи прикриття та чорнові записи, що відображають факти придбання та реалізації зазначеної продукції.
Згідно до матеріалів кримінального провадження № 32017040000000005 є достатні підстави вважати, що незаконно виготовлені підакцизні товари, зокрема лікеро-горілочні вироби, первинні бухгалтерські, та інші документи, чорнові записи, майно здобуте злочинним шляхом, а також інші предмети та документи, що мають суттєве значення для розслідування кримінального провадження, знаходяться за вказаною адресою.
На підставі викладеного, слідчий просив суд надати дозвіл на проведення обшуку торгівельного об`єкту (одноповерхової окремої споруди) з написом «Пив-Бар» розташованого біля нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення зазначених у клопотанні незаконно виготовлених підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв, марок акцизного збору, первинних документів бухгалтерського та податкового обліку (договорів з додатками та доповненнями, заявок на поставку, специфікацій до договорів і додатків, видаткових та прибуткових накладних, податкових накладних, рахунків-фактур, товарно-транспортних накладних, путівок автотранспорту, та інших документів, що підтверджують перевезення товарів, рахунків, платіжних доручень, документів складського обліку, їх реєстрів, платіжних документів, в оригіналах, копіях, бланках) що стосуються придбання та реалізації підакцизних товарів, чорнових записів, комп`ютерної техніки (CD, DVD дисків, флеш-накопичувачів, жорстких дисків, системних блоків, ноутбуків та ін.), мобільних телефонів, печаток підприємств, факсиміле, грошових коштів отриманих злочинним шляхом, та інших предметів і документів, що мають значення для розкриття кримінального правопорушення.
Суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, матеріали кримінального провадження вважає, що клопотання підлягає задоволенню за наступними підставами.
Суддею встановлено, що 21.02.2017 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017040000000005 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно до ч.2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
На підставі ч.1 ст. 236 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Так, згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.
Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Згідно до ч. 2 ст. 233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також усі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
З`ясовуючи зміст наведених термінів, слід враховувати, що постанова Пленуму ВСУ від 28 березня 2008 року № 2 «Про деякі питання застосування судами України законодавства при дачі дозволів на тимчасове обмеження окремих конституційних прав і свобод людини і громадянина під час здійснення оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства» звертає увагу судів на те, що згідно з практикою ЄСПЛ вжите у п. 1 ст. 8 Конвенції поняття «житло» охоплює не лише житло фізичних осіб, воно може поширюватися на офісні приміщення, які належать фізичним особам, а також офіси юридичних осіб, їх філії та інші приміщення (рішення ЄСПЛ у справах «Нємєц проти Німеччини» від 16 грудня 1992 року, «Бук проти Німеччини» від 28 квітня 2005 року).
Судом встановлено, що відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_7 від 23 жовтня 2017 року (який було долучено слідчим в ході проведення судового засідання), за адресою: м. Дніпро, пр. Гагаріна, 99-Д здійснюється продаж алкогольних напоїв у пластикових пляшках, на яких відсутні акцизні марки з заниженою вартістю.
Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, що дозволять органам досудового розслідування провести подальше розслідування кримінального провадження, враховуючи той факт, що є всі підстави вважати, що за адресою, зазначеною у клопотанні, можуть знаходитись предмети, речі та засоби, які є речовими доказами у кримінальному провадженні, суд приходить до висновку, що клопотання слідчого про проведення обшуку підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 236, 309 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017040000000005 від 21.02.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України задовольнити.
Дозволити старшому слідчому з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2 , прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 проведення обшуку торгівельного об`єкту (одноповерхової окремої споруди) з написом «Пив-Бар» розташованого біля нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення зазначених у клопотанні незаконно виготовлених підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв, марок акцизного збору, первинних документів бухгалтерського та податкового обліку (договорів з додатками та доповненнями, заявок на поставку, специфікацій до договорів і додатків, видаткових та прибуткових накладних, податкових накладних, рахунків-фактур, товарно-транспортних накладних, путівок автотранспорту, та інших документів, що підтверджують перевезення товарів, рахунків, платіжних доручень, документів складського обліку, їх реєстрів, платіжних документів, в оригіналах, копіях, бланках) що стосуються придбання та реалізації підакцизних товарів, чорнових записів, комп`ютерної техніки (CD, DVD дисків, флеш-накопичувачів, жорстких дисків, системних блоків, ноутбуків та ін.), мобільних телефонів, печаток підприємств, факсиміле, грошових коштів отриманих злочинним шляхом, та інших предметів і документів, що мають значення для розкриття кримінального правопорушення.
Доручити проведення обшуку членам слідчої групи, прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 32017040000000005, а також оперативним працівникам відповідного підрозділу за дорученням слідчого, прокурора у порядку ст. ст. 36, 40, 41 КПК України.
Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 71379713 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Трещов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні