1-кс/604/231/17
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2017 року сел. Підволочиськ
Слідчий суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув клопотання сторони кримінального провадження начальника СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільської області ОСОБА_3 , погоджене начальником Підволочиського відділу Кременецької місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення позапланової перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши начальника СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільської області, слідчий суддя,-
В С Т А Н О В И В:
У клопотанні начальника СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області вказано, що слідчим відділом Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженню №42017211120000005 від 01.06.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України, за фактом самовільного використання земельної ділянки на території Токівської сільської ради ФОП ОСОБА_5 .
В ході розслідування даного кримінального провадження встановлено, що ФОП ОСОБА_5 використовується близько 85,00 га із земель сільськогосподарського призначення (землі запасу) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території с. Токи Підволочиського району.
Окрім цього, було встановлено, що частково ФОП ОСОБА_5 із вказаних земель використовує землі розпайованого пасовища в урочищі пастівник на загальну площу - 53,58 га. У зазначеному урочищі відповідно до даних публічної кадастрової карти України перебуваються земельні ділянки із наступними кадастровими номерами 61246888600:01:001:0635, 6124688600:01:001:0634, 6124688600:01:001:0564, 6124688600:01:001:0526, 6124688600:01:001:0563.
В жовтні 2017 року, працівниками головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом земельної ділянки ФОП ОСОБА_5 , відповідно до якого встановлений факт самовільного захоплення землі площею 36,28 га. чим спричинено збитків на загальну суму 53377 грн.
Начальник СВ зазначає, що для досягнення повноти та всебічності розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у даному провадженні необхідно провести перевірку щодо законності розпаювання земельних ділянок розташованих в урочищі «Пастівник», що за межами населеного пункту Токівської сільської ради, якими на даний час користується ФОП ОСОБА_5 , а тому просить задовольнити дане клопотання.
У судове засідання начальник СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 не з`явився, подав заяву в якій підтримав клопотання в повному обсязі.
Слідчий суддя дослідивши матеріали поданого клопотання встановив наступне.
Стаття 4 КПК України передбачає, що кримінальне провадження на території України здійснюється з підстав та в порядку, передбаченому цим кодексом, незалежно від місця вчинення кримінального правопорушення.
Відповідност. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватись вимогКонституції України, цього кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. Закони та інші нормативно-правові акти України, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати цьому Кодексу. При здійсненні кримінального провадження не може застосовуватись закон, який суперечить цьому кодексу.
Згідно п. 18 ч.1ст. 3 КПК України слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належать здійснення у порядку, передбаченому КПК України, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, та у випадку, передбаченому ст. 247 КПК України.
Відповідно до вимогКПК України, слідчим суддею в межах його компетенції, на етапі досудового розслідування розглядаються клопотання слідчого (прокурора) по застосуванню заходів забезпечення кримінального провадження, повний перелік видів яких визначенийст. 131 КПК України, клопотання про проведення слідчих дій, визначених углаві 20 КПК України.
Стаття 131 КПК Українипередбачає види заходів забезпечення кримінального провадження, якими є: виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; накладення грошового стягнення; тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; відсторонення від посади; тимчасовий доступ до речей і документів; тимчасове вилучення майна; арешт майна; затримання особи та запобіжні заходи.
Відповідно до ч. 1ст. 132 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Тобто чиннимКПК Українивстановлений вичерпний перелік заходів забезпечення кримінального провадження, дозвіл на проведення яких надається на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до положень ч. 3ст.26 КПК Українислідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом. ДіючимКПК Українислідчому судді не надано компетенції на вирішення питання про надання дозволів на проведення будь-яких перевірок.
Згідно з ч. 2ст. 93 КПКУкраїн сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Таким чином орган досудового слідства сам не позбавлений можливості вирішити питання про проведення відповідної перевірки та отримання відповідного акту. При цьому надання дозволу слідчого судді не передбачається.
Пунктом 1постанови Кабінету Міністрів України № 408 від 13.08.2014 р. «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами»встановлено, що проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами здійснюється шляхом надання дозволу Кабінету Міністрів України.
Пунктом 2 цієїпостановитакож визначено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбаченихКримінальним процесуальним кодексом України.
У той же час чиннимКПК Українине передбачені випадки проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами за рішенням суду.
З системного аналізу норм чинного законодавства, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення вказаного клопотання.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 4, 9, 26, 29, 93, 131, 132 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання начальника СВ Підволочиського ВП ГУНП в Тернопільської області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства, - відмовити.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 71393390 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сташків Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні