БОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Борівський районний суд Харківської області

справа: № 614/924/17

провадження: 1-кс/614/183/17

категорія:

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.12.2017 р. слідчий суддя Борівського районного суду Харківської області Гуляєва Г.М.,

за участю: секретаря Євтіхієвої С.В.

слідчого СВ Борівського ВП Князєвої І.О.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в смт. Борова Харківської області клопотання слідчого СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області Князєвої І.О. про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №12017220230000412 від 21.12.2017 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.187 КК України,

в с т а н о в и в:

Слідчий СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області Князєва І.О. 26.12.2017р. звернулася до Борівського районного суду Харківської області із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12017220230000412, яке погоджене з прокурором Борівського відділу Ізюмської місцевої прокуратури Харківської обл. Колесніковим Д.І.

Як на підстави для надання тимчасового доступу до речей і документів, слідчий вказує, що до чергової частини Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській обл. 20.12.2017 р. надійшла заява від ОСОБА_3 про те, що 20.12.2017, приблизно о 14.00 годині, двоє невідомих, здійснюючи свій злочинний намір, спрямований на відкрите заволодіння чужим майном, через незачинені двері проникли до квартири ОСОБА_3, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, де з погрозою застосування фізичного насильства, небезпечного для життя та здоров'я, погрожуючи потерпілому предметом схожим на ніж, відкрито заволоділи грошима в сумі 2000 гривень, які належать ОСОБА_3, після чого з місця скоєння злочину зникли.

Відомості про дане кримінальне правопорушення, було внесено до ЄРДР за №12017220230000412 від 21.12.2017 року, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 187 КК України.

Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_3 пояснив, що з 2002 року він працює Веб-дизайнером з проектування структури веб-страниц, за надання послуг, отримує гроші в електронній валюті, в результаті чого ним було зібрано 15 Bitcoin (Біткоїн).

Так, 20.12.2017 приблизно о 14.25 год. перебуваючи у себе вдома за адресою: АДРЕСА_1. Почув стук в вхідні двері. Відчинивши двері ОСОБА_3 побачив перед собою двох чоловіків од з яких був не слов'янською зовнішності. Дані громадяни повідомили ОСОБА_3, що вони від його брата ОСОБА_4 та що останній винен їм гроші. Після чого чоловік не слов'янської зовнішності наніс ОСОБА_3 один удар в область носа, та один удар в затилок. ОСОБА_3 не втримався на ногах та впав. Невідомі особи, підперши ніж до шиї ОСОБА_3 стали вимагати переведення на їх електродний гаманець Біткоїни. Провівши до житлової кімнати де стояв процесуальний комп'ютер ОСОБА_3 під натиском ножа на шиї та погроз з боку невідомих йому чоловіків перевів свою електрону валюту (Біткоїн) на електронний гаманець одного з чоловіків.

Після чого отримавши від ОСОБА_3 ще 2000 грн., як вони пояснили на дорогу покинули приміщення квартири.

Через деякий час на мобільний телефон ОСОБА_3 НОМЕР_1, стали поступати дзвінки з номерів № НОМЕР_2, та НОМЕР_3. З останнього номеру дзвонив чоловік не слов'янської зовнішності, так як ОСОБА_3 відразу взнав його по голосу. Даний громадянин далі погрожував розправою, так як ним не були отримані на його електронний гаманець переведені гроші з електронного гаманця ОСОБА_3

Таким чином, з метою найскорішого розкриття кримінального правопорушення та встановлення істини по справі, виникла необхідність у встановлені осіб, які могли вчинити злочин або можуть бути причетними до скоєння вказаного кримінального правопорушення - злочину, або можуть мати інформацію про осіб, які скоїли вказаний злочин, шляхом опрацювання інформації про зв'язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, кінцевого обладнання споживача телекомунікаційних послуг 01:00 години 19.12.2017 по час надання інформації.

Беручи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація, що містить охоронювану законом таємницю, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про зв'язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, з мобільного телефону з номером НОМЕР_2, який перебуває у володінні ПрАТ„Київстар" (03113 м. Київ, вул. Дегтярівська, 53).

В судовому засіданні слідчий СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області Князєва І.О. підтвердила вищевикладене та підтримала заявлене клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, пояснила, що для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаної документації.

В судове засідання представник ПрАТ Київстар не з'явився, про дату, місце та час розгляду клопотання був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки слідчого суддю не сповістив, у зв'язку з чим, слідчий суддя вважає можливим розглянути клопотання за його відсутності. Неприбуття цієї особи у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання відповідно до вимог ч.4 ст.163 КПК України.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання, заслухавши пояснення слідчого СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області Князєвої І.О., дослідивши додані документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки в ч.1 ст.132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом .

Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні .

Згідно з ч.ч.1,2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду .

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, належать до охоронюваної законом таємниці .

В силу ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів .

За змістом ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів .

Крім того, подане слідчим СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області Князєвою І.О. клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст.160 КПК України, матеріали клопотання містять витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також доведена наявність достатніх підстав передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України та враховуючи, що інформація, до якої необхідно надати тимчасовий доступ має істотне значення для кримінального провадження, вважаю необхідним дане клопотання задовольнити, оскільки одержати інформацію іншими способами неможливо.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.107, 132, 160, 162-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області Князєвій І.О. про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчому СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУ НП в Харківській області ст. лейтенанту поліції Князєвій І.О.., слідчому СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУ НП в Харківській області ст. лейтенанту поліції Стецюрі В.В., старшому слідчому СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУ НП в Харківській області капітану поліції Дерману О.М., старшому слідчому СВ Борівського ВП Ізюмського ВП ГУ НП в Харківській області майору поліції Бондаренко О.М., оперативним підрозділам які здійснюються супроводження даного кримінального провадження старшому оперуповноваженому СКП Борівського ВП Ізюмського ВП ГУ НП в Харківській області капітану поліції Шенкоржевському А.В., оперуповноваженому СКП Борівського ВП Ізюмського ВП ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту поліції Новосельцеву І.О., оперуповноваженому СКП Борівського ВП Ізюмського ВП ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту поліції Ковальову О.В. тимчасовий доступ до інформації про зв'язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг,у період з 01.00 годин 19.12.2017 по час надання роздруківки з мобільного телефону за номером НОМЕР_2, що перебуває у володінні ПрАТ„Київстар" (03113 м. Київ, вул. Дегтярівська, 53)..

Зобов'язати ПрАТ Київстар виготовити на електронному носії документ за вказаними вище координатами та періодом часу з наступними відомостями:

Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання (далі - ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А).

Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок абонентів А.

Типи з'єднання абонентів А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація тощо.

Дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам А.

Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв'язку абонентів А (абоненти Б).

Роз'яснити дирекції ПрАТ Київстар , що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів .

Строк дії ухвали 15 діб з дня її постановления.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Гуляєва Г. М.

Дата ухвалення рішення 28.12.2017
Зареєстровано 03.01.2018
Оприлюднено 05.01.2018

Судовий реєстр по справі 614/924/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 31.05.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 31.05.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 14.05.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 11.05.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 08.05.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 07.05.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 16.04.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 12.04.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 29.03.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 28.03.2018 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 28.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 28.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 28.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 28.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 28.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 28.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 27.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 26.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне
Постанова від 21.12.2017 Борівський районний суд Харківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону