Справа № 548/1663/17
Провадження № 2/548/792/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.12.2017 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого - судді Миркушіної Н.С.,
при секретарі - Вовк М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорол цивільну справу за позовом "Покровськобагачанського споживчого товариства" до ОСОБА_1 про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю та усунення перешкод в користуванні нерухомим майном,-
ВСТАНОВИВ:
"Покровськобагачанське споживче товариство" звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю та усунення перешкод в користуванні нерухомим майном, в обгрунтування якого вказав, що відповідно до пункту 1.1 Статуту Покровськобагачанського споживчого товариства ( нова редакція), ідентифікаційний код 01762249, затвердженого загальними зборами членів Покровськобагачанського товариства згідно з протоколом загальних зборів від 29 жовтня 2013 року, державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи проведено 31.01.2014 року, номер запису 15801070010000100, Покровськобагачанське споживче товариство є добровільним об єднанням фізичних та/або юридичних осіб для спільного ведення господарської діяльності з метою поліпшення свого економічного та соціального стану, задоволення споживчих потреб його членів шляхом організації торговельного обслуговування, закупівлі сільськогосподарської продукції, сировини, виробництва продукції та надання інших послуг.
У пункті 1.7 цього Статуту визначено, що вказане Споживче товариство має право від свого імені укладати угоди, придбавати майно і набувати майнові та особисті немайнові права, нести зобов язання, бути позивачем та відповідачем у судах.
З Державного акта на право постійного користування землею Серія І-ПЛ № 001290 слідує, що відповідно до рішення Мусіївської сільської ради народних депутатів від 24 жовтня 1995 року № 54, Покрово Багачанському сільському споживчому товариству с. Покровська Багачка Хорольського району Полтавської області надається у постійне користування 0,6313 гектарів землі в межах згідно з планом користування, цільове призначення: для обслуговування приміщень та споруд. Даний акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 1.
В судове засідання представник позивача "Покровськобагачанського споживчого товариства" не з"явився, але в позовній заяві прохав суд провести розгляд справи за його відсутності.
В судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з"явилася, але подала заяву про розгляд справи за її відсутності , зазначивши, що позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Суд, дослідивши матеріали справи, з"ясувавши позицію сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Серія АГ № 529165 Покровськобагачанське споживче товариство , ідентифікаційний код юридичної особи: 01762249, місцезнаходження юридичної особи: 37812, Полтавська обл.., Хорольський район, село Покровська Багачка, дата державної реєстрації, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про включення до Єдиного державного реєстру: 23.12.1997, 17.06.2005, 1 580 120 0000 000100.
З довідки ТОВ Бюро технічної інвентаризації міжрегіональне від 27.10.2017 року за № 2917 вбачається, що житловий будинок, що розташований за адресою: Полтавська область, Хорольський район, с. Шкилі вул. Лубенська № 26 а, Літер по плану А-1, складається з магазину № 21, загальною площею 95, 4 кв.м., основна площа 59, 3 кв.м., вартістю 10 721 грн.
Згідно з довідкою КП Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації від 01.11.2017 року за № 311 -Т слідує, що право власності на нежитлову будівлю- магазин № 21 за адресою: Полтавська область, Хорольський район, с. Шкилі, вул. Лубенська № 26а станом на 29.12.2012 р. в КП Лубенське МБТІ не зареєстровані.
З технічного паспорта на об єкт нерухомого майна, виданого КП Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації вбачається, що нежитлове приміщення - магазин № 21, що розташований за адресою: Полтавська область, Хорольський район, с. Шкилі, вул. Лубенська № 26а, Літер А-1 перебуває у -задовільному технічному стані, придатному до подальшої експлуатації.
Відповідно до Звіту про оцінку майна, що належить Покровськобагачанському споживчому товариству ( магазин №21), складеного Товариством з обмеженою відповідальністю Альбатрос , вартість нерухомого майна (магазин № 21), що належить Покровськобагачанському споживчому товариству та знаходиться за адресою: Полтавська область, Хорольський район, с. Шкилі, вул. Лубенська № 26а, станом на 07 серпня 2017 року, становить 16 700, 00 гривень.
Таким чином, Покровськобагачанське споживче товариство , добросовісно набуло у володіння та користування нежитлове приміщення ( магазин № 21), що знаходиться за адресою: Полтавська область, Хорольський район, с. Шкилі, вул. Лубенська № 26а, і продовжує відкрито, безперервно володіти цим нерухомим майном по даний час, що підтверджується вищевказаними доказами та рішення виконкому Мусіївської сільської ради Хорольського району Полтавської області від 17 серпня 2012 року № 45.
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема визнання права.
Згідно з ч. 1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до частин 1, 4 статті 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Згідно з п.п. 1, 8 Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Кодексу він набирає чинності з 1 січня 2004 року, а правила статті 344 Цивільного кодексу України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом.
Таким чином, перебіг строку володіння майном для визнання права власності на нього за набувальною давністю слід рахувати тільки після 1 січня 2001 року.
Отже, правила про набувальну давність можуть поширюватись на випадки, коли володіння майном (в тому числі нерухомим) почалося за три роки до набрання чинності ЦК України, тобто відлік строків, про які йдеться в частині -першій статті 344 цього Кодексу, зокрема, 10-річного, може починатися з 01.01.2001 року, тому право на звернення до суду в порядку ст.344 ЦК України з вимогою про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю виникає тільки після 1 січня 2011 року.
Оскільки позивач добросовісно заволодів указаним нерухомим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти ним по даний час, тобто більше десяти років, починаючи з 18 липня 2000 року, у відповідності до частин 1, 4 статті 344 ЦК України є таким, що набув право власності на нього за набувальною давністю.
На даний час між позивачем та відповідачем ОСОБА_1 виник спір щодо володіння та розпорядження майном товариства, тобто нежитловим приміщенням магазину № 21 що знаходиться за адресою: Полтавська область, Хорольський район, с. Шкилі, вул. Лубенська № 26а, оскільки остання незаконно утримує ключі від вхідних дверей вказаного магазину та обмежує можливість його використання за призначенням, тому товариство вимушене звернутись до суду з відповідним позовом.
Статтею 391 Цивільного кодексу України передбачено право власника майна при наявності дій осіб, спрямованих на перешкоджання вільного користування та розпорядження власником своїм майном, вимагати усунення таких перешкод.
Таким чином, захист права позивача у даному спорі повинен вирішуватись у судовому порядку шляхом визнання за ним права власності на вказану нежитлову будівлю за набувальною давністю відповідно до частин 1, 4 статті 344 ЦК України та зобов язання відповідача усунути перешкоди щодо вільного користування та розпорядження вказаним нерухомим майном через повернення ключів від приміщень магазину керівництву Споживчого товариства та складання відповідного акта прийому-передачі.
Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Серія АГ № 529165 керівником Покровськобагачанського споживчого товариства є ОСОБА_2, на яку покладено право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи, в тому числі підписувати документи (позовні заяви).
Отже, з огляду на наведене, беручи до уваги неможливість оформлення своїх прав у іншому порядку, враховуючи визнання відповідачем позову, що не суперечить закону, не порушує законних прав чи інтересів інших осіб, суд вважає, що позов "Покровськобагачанського споживчого товариства" до ОСОБА_1 про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю та усунення перешкод в користуванні нерухомим майном, слід задовольнити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 174, 212, 213, 215 ЦПК, ст.ст. 344 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов "Покровськобагачанського споживчого товариства" до ОСОБА_1 про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю та усунення перешкод в користуванні нерухомим майном,- задовольнити повністю.
Визнати за Покровськобагачанським споживчим товариством , /ідентифікаційний код юридичної особи: 01762249, місцезнаходження юридичної особи: 37812, Полтавська обл.., Хорольський район, село Покровська Багачка, дата державної реєстрації, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про включення до Єдиною державного реєстру:23.12.1997,17.06.2005, 1 580 120 0000 000100/ право власності за набувальною давністю на нерухоме майно: нежитлову будівлю (магазин № 21), що розташована за адресою: Полтавська область, Хорольський район, село Шкилі, вулиця Лубенська № 26а, Літер по плану А-1 та складається з магазину № 21, загальною площею 95, 4 кв.м., основна площа 59.щ,3 кв.м.. , на земельній ділянці площею 0,6313 гектарів землі в межах згідно з планом користування, цільове призначення: для обслуговування приміщень та споруд, наданій у постійне користування згідно Державного акта на право постійного користування землею Серія І-ПЛ№ 001290.
Зобов язати відповідача ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, усунути перешкоди користування позивачем Покровськобагачанське споживче товариство усунути перешкоди щодо вільного користування та розпорядження нерухомим майном: нежитловою будівлею ( магазин № 21), що розташована за адресою: Полтавська область, Хорольський район, с. Шкилі вул. Лубенська № 26а, Літер по плану А-1 та складається з магазину № 21, загальною площею 95, 4 кв.м., основна площа 59, 3 кв.м.. , шляхом повернення ключів від вказаного приміщення керівництву товариства в особі директора ОСОБА_2 та складення відповідного акта прийому- передачі.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського районного суду в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, що брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий:
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2017 |
Оприлюднено | 05.01.2018 |
Номер документу | 71414234 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хорольський районний суд Полтавської області
Миркушіна Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні