Справа № 589/2525/17
Провадження № 2/589/1558/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2017 року суддя Шосткинського міськрайонного суду Литвинко Т.В., вивчивши матеріали скарги Голови правління Громадської організації Спілка ветеранів Афганістану ОСОБА_1 на дії державного виконавця та начальника Шосткинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області, -
ВСТАНОВИВ:
13 липня 2017 року до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області надійшла позовна заява Голови правління Громадської організації Спілка ветеранів Афганістану ОСОБА_1 до Шосткинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 13 липня 2017 року вищевказана заява залишена без руху, позивачу наданий 5-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків, а саме: заявник повинен був уточнити чи дійсно він звернувся до суду зі скаргою на дії державного виконавця в порядку розділу VII ЦПК України Судовий контроль за виконанням судових рішень та зазначити в межах виконавчого провадження по виконанню якого судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України, подана зазначена заява.
30 серпня 2017 року заявник частково усунув недоліки: зазначив, що дійсно звернувся до суду зі скаргою на дії державного виконавця в порядку розділу VII ЦПК України Судовий контроль за виконанням судових рішень , однак не зазначив в межах виконавчого провадження по виконанню якого судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України, подана зазначена скарга.
Ухвалою Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 30 серпня 2017 року скаргу Голови правління Громадської організації Спілка ветеранів Афганістану ОСОБА_1 визнано неподаною та повернуто особі, яка її подала.
Ухвалою Апеляційного суду Сумської області від 01 листопада 2017 року вищезазначену ухвалу суду скасовано, питання передано на новий розгляд до суду першої інстанції.
В ухвалі суду апеляційної інстанції зазначено, що під час нового розгляду суддя повинен надати заявнику додатковий строк для усунення недоліків і залежно від наслідків усунення прийняти відповідне процесуальне рішення, а саме, в якому провадженні і який суд повинен розглядати подану скаргу заявника.
Ухвалою Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 16 листопада 2017 року заявнику надано додатковий строк для усунення вищезазначених недоліків.
На виконання ухвали суду 18 грудня 2017 року Голова правління Громадської організації Спілка ветеранів Афганістану ОСОБА_1 надав суду уточнену скаргу, в якій зазначив, що скарга на дії державного виконавця та начальника відділу виконавчої служби подана ним до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області в межах виконавчого провадження щодо виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2010 року про стягнення податкового боргу.
Ознайомившись зі змістом скарги та долучених до неї документів, суд вважає, що слід відмовити у відкриття провадження у справі, виходячи з наступних обставин.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Закону України Про виконавче провадження рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
За приписами ст. 383 ЦПК України (в редакції чинній на момент звернення до суду) сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу , порушено їх права чи свободи.
Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ (ч. 2 ст. 384 ЦПК України в редакції чинній на момент звернення до суду).
Тобто, з вищезазначених норм закону вбачається, що сторона виконавчого провадження, оскаржуючи рішення, дію або бездіяльність державного виконавця, мала право звернутися до цивільного суду зі скаргою на рішення, дію або бездіяльність державного виконавця, лише в межах виконавчого провадження по виконанню судового рішення, ухваленого цим судом відповідно до ЦПК України .
Аналогічні положення містяться і в ст.ст. 447, 448 ЦПК України в редакції від 15 грудня 2017 року.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів даної скарги, стороною виконавчого провадження оскаржено дії державного виконавця щодо виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду, тобто рішення, яке ухвалено не за правилами ЦПК України, а за правилами КАС України. Відповідно, і розгляд зазначеної скарги має здійснюватися за правилами КАС України судом, який видав виконавчий документ - Сумським окружним адміністративним судом.
З огляду на викладене, заявник подав до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області в порядку ЦПК України скаргу, яка не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ст. 186 ЦПК України , суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Таким чином у відкритті провадження за скаргою Голови правління Громадської організації Спілка ветеранів Афганістану ОСОБА_1 на дії державного виконавця та начальника Шосткинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області слід відмовити.
Керуючись ст. 186 ЦПК У країни , -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження за скаргою Голови правління Громадської організації Спілка ветеранів Афганістану ОСОБА_1 на дії державного виконавця та начальника Шосткинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області.
Скаргу разом з доданими до неї документами повернути заявнику.
Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_2
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2017 |
Оприлюднено | 09.01.2018 |
Номер документу | 71433344 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Литвинко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні