У Х В А Л А
про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
04 січня 2018 р. Справа № 802/2484/17-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Жданкіна Наталія Володимирівна, розглянувши матеріали за позовом Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (вул. Винниченка, 56, м. Козятин, Вінницька область, 22100) до приватного акціонерного товариства "Калинівське будівельно-монтажне управління №5" (вул. Незалежності, 67, м. Калинівка, Вінницька область, 22400) про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в :
14 грудня 2017 року Козятинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області, за допомогою поштового зв'язку, подало до Вінницького окружного адміністративного суду адміністративний позов в якому, посилаючись на несплату приватним акціонерним товариством "Калинівське будівельно-монтажне управління №5" щомісячних платежів, визначених в Розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих Положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", просили стягнути з відповідача фактичні витрати на виплату пільгових пенсій в сумі 5938,24 грн.
19 грудня 2017 року адміністративний позов надійшов до суду.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у адміністративній справі суд виходив з наступного.
Пунктом 12 Розділ VII "ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Враховуючи процитовані норми Перехідних положень, вирішуючи питання щодо відкриття провадження у адміністративній справі суд має перевірити її відповідність нормами КАС України (в редакції до 15.12.2017 року), та, у випадку відкриття провадження у справі, розгляд справи має відбуватись за правилами, що діють після набрання чинності нової редакції цього Кодексу.
З огляду на вищенаведене, судом з'ясовано, що подана позовна заява за своєю формою та змістом відповідає вимогам встановленим статті 106 КАС України (в редакції до 15.12.2017 року), а тому відсутні підстави для залишення її без руху; подана з дотриманням правил предметної та територіальної підсудності; переданий на судовий розгляд спір поширюється на юрисдикцію адміністративних судів, в зв'язку із чим, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Частиною першою статті 12 КАС України (в редакції з 15.12.2017 року) визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Адміністративна справа за позовом Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області до приватного акціонерного товариства "Калинівське будівельно-монтажне управління №5" про стягнення заборгованості є справою незначної складності та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.
Керуючись статтями 171, 248, 256 КАС України, -
у х в а л и в :
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області до приватного акціонерного товариства "Калинівське будівельно-монтажне управління №5" про стягнення заборгованості.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження.
Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 262, ч.1 ст. 259 КАС України).
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: «http://court.gov.ua/fair/».
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушенням правил підсудності.
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2018 |
Оприлюднено | 10.01.2018 |
Номер документу | 71440749 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні