Рішення
від 26.12.2017 по справі 905/2734/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

26.12.2017 Справа № 905/2734/17

Господарський суд Донецької області у складі:

Головуючого судді Фурсової С.М.,

при секретарі судового засідання Каращук Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю ПОРШЕ МОБІЛІТІ (юридична адреса: 02152 місто Київ, провулок Павла Тичини, будинок № 1-В; адреса для листування: 04116, місто Київ, вулиця Старокиївська, будинок № 10-Г, БЦ Вектор , корпус - В, офіс № 210; код ЄДРПОУ - 36422974)

до спільного Українсько-Британського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю РІВО-МОТОРС , (83050, місто Донецьк, проспект Ватутіна, будинок № 2-Б, код ЄДРПОУ - 25578929)

про стягнення 467 417,93 гривень

за участю представників сторін:

від позивача : не з'явився

від відповідача : не з'явився

С У Т Ь С П О Р У

Товариство з обмеженою відповідальністю ПОРШЕ МОБІЛІТІ звернулось до господарського суду Донецької області з позовом до спільного Українсько-Британського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю РІВО-МОТОРС про стягнення 467 417,93 гривень, з яких: 237 031,73 гривень простроченої заборгованості по сплаті чергових платежів за кредитом, 12 396,76 гривень 3% річних, 69 825,90 гривень інфляційних втрат, 143 517,01 гривень заборгованості за кредитом, 4 646,53 гривень заборгованості за процентами.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов кредитного договору №50011339 від 02.12.2013 в частині оплати чергових платежів, у зв'язку з чим просить стягнути заборгованість по сплаті чергових платежів за кредитом, суму основної заборгованості за кредитом, процентами, а також 3% річних та інфляційних втрат на підставі ст.625 ЦК України.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 27.11.2017 порушено провадження у справі №905/2719/17, розгляд якої призначено на 11.12.2017.

Розгляд справи відкладався за правилами статті 77 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Так, ухвалою господарського суду Донецької області від 11.12.2017 розгляд справи було відкладено до 26.12.2017.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 №2147 - VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів , яким зокрема, Господарський процесуальний кодекс України викладений в новій редакції.

Пунктом 9 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147 - VIII, чинної з 15.12.2017, передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Статтею 12 ГПК України, в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147 - VIII, чинної з 15.12.2017, передбачені певні форми господарського судочинства. Так, відповідно до частини 1 статті 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Питання щодо визначення форми судочинства вирішується судом на стадії відкриття провадження у справі згідно ст. 176 ГПК України

Таким чином, суд виходить з того, що з моменту винесення ухвали про порушення провадження у справі від 28.11.2017 за єдиною можливою за діючим на той час ГПК України формою господарського судочинства - позовне провадження, розгляд справи здійснюється за правилами позовного провадження.

Згідно з частиною 1 статті 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Однак, питання зміни форми господарського судочинства судами першої інстанції по справам, за якими вже порушено провадження ще до набрання чинності новим Кодексом, ні його Перехідними положеннями, ні приписами самого Кодексу не врегульовано.

Згідно з частинами 3,4 статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Положеннями частини 5, 7 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій статті 247 ГПК України.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (п.3 ст.247 ГПК України).

На момент набрання чинності новим Кодексом розгляд справи № 905/2734/17 по суті судом ще не розпочато. Діючою при порушенні провадження у даній справі редакцією Кодексу не було передбачено, зокрема такої стадії процесу, як відкриття провадження у справі.

Враховуючи позицію законодавця в частині продовження розгляду справ в судах з тієї стадії, на якій вони знаходяться на момент набрання чинності новим кодексом, а також те, що розгляд справи № 905/2734/17 по суті судом ще розпочато не було, то суд вважає за доцільне вирішити питання щодо визначення форми позовного провадження.

Дослідивши матеріали справи, врахувавши розмір ціни позову, обраний позивачем спосіб захисту, обсяг та характер доказів у справі суд вважає за необхідне розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Представники сторін у судове засідання не з'явились, про час і місце розгляду справи повідомлені своєчасно та належним чином, вимоги ухвали суду від 28.11.2017 не виконали.

За приписами ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається учасникам судового процесу за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Згідно з відомостями, які наявні у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням відповідача є: 83050, місто Донецьк, проспект Ватутіна, будинок № 2-Б.

З огляду на те, що відповідач знаходиться на території, на яку не здійснюється пересилання поштової кореспонденції, 30.11.2017 та 13.12.2017 на офіційному веб-порталі Судова влада України ( dn.arbitr.gov.ua) було розміщено оголошення про дату та час судового засідання у справі № 905/2734/17, призначеного на 11.12.2017 та 26.12.2017 відповідно.

Стаття 42 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.

У пункті 3.9.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції роз'яснено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи, що розгляд справи неодноразово відкладався, про час та місце проведення судових засідань сторони були повідомлені своєчасно та належним чином, суд дійшов висновку, що вони мали час та можливість надати всі витребувані та додаткові документи, які мають значення для розгляду справи по суті.

За приписами ч.5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне розглянути справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи, дослідивши матеріали справи, господарський суд -

В С Т А Н О В И В

02 грудня 2013 року між товариством з обмеженою відповідальністю Порше Мобіліті (Компанія), яке діяло на підставі свідоцтва про реєстрацію фінансової установи від 02 липня 2009 року (реєстраційний номер 16102366), виданого Державною комісією з регулювання ринка фінансових послуг України, та Спільним Українсько-Британським підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю РІВО-МОТОРС (Позичальник) укладено Кредитний договір №50011339 (далі по тексту - кредитний договір).

Сторонами складений та підписаний додаток до кредитного договору, яким визначено загальні умови кредитування (надалі по тексту - умови кредитування).

За умовами кредитування компанія зобов'язується надати позичальнику кредит у сумі, визначеній у кредитному договорі, в українських гривнях. В кредитному договорі сторони встановлюють еквівалент суми кредиту у іноземній валюті, прийнятній для сторін.

Компанія також може надати позичальнику додатковий кредит на страхування майна, придбання якого є цільовим призначенням кредиту (далі за текстом - додатковий кредит) у сумі, визначеній у кредитному договорі. Надання компанією додаткового кредиту позичальнику погоджується сторонами в кредитному договорі. Якщо сторони не погодили надання додаткового кредиту в кредитному договорі, положення загальних умов кредитування щодо додаткового кредиту до сторін не застосовуються.

Сторони можуть погодити надання компанією додаткового кредиту на страхування майна або інший вид страхування та передбачити умови його надання у відповідній додатковій угоді до кредитного договору.

Позичальник зобов'язується прийняти, належним чином використовувати і повернути компанії кредит та додатковий кредит у повному обсязі, а також сплатити проценти за використання кредиту та додаткового кредиту, а також інші платежі відповідно до умов кредитного договору (пункт 1 умов кредитування).

Цільове призначення кредиту: на придбання автомобіля марки VW модель Polo Sedan, кузов №XW8ZZZ61ZEG012867, об'єм двигуна 1598 куб.см., рік випуску 2013. Перший внесок за власні кошти в оплату автомобіля здійснено в еквіваленті 2 614,00 доларів США, ціна автомобіля відповідно до договору з дилером в еквіваленті 17 426,67 доларів США.

Спосіб надання кредиту: перерахування на рахунок №26000012035000 у банку Філія КІБ ПАТ Креді ОСОБА_1 вулиця Володимирська, будинок № 23-А, м. Київ, 01034, МФО 300379, одержувач: Порше Украна, ЄДРПОУ 35291194, призначення платежу: за придбання автомобіля.

Факт перерахування грошових коштів підтверджується наявним в матеріалах справи платіжним дорученням від 04 грудня 2013 року №50005232.

Відповідно до пункту 1.3.1 умов кредитування розмір платежів, що підлягають сплаті позичальником у повернення кредиту та додаткового кредиту, визначено в еквіваленті іноземної валюти станом на робочий день, що передував дню укладення кредитного договору, у графіку погашення кредиту, який є невід'ємною частиною кредитного договору. В подальшому позичальник сплачує платежі у повернення кредиту та додаткового кредиту відповідно до виставлених компанією рахунків у гривні; при цьому розмір платежів розраховується шляхом застосування обмінного курсу за безготівковими операціями банку, назву якого зазначено у кредитному договорі, до еквівалентів платежів у іноземній валюті вказаних у графіку погашення кредиту, при цьому для розрахунку використовується обмінний курс, чинний станом на робочий день, що передує дню виставлення рахунка з урахуванням передбачених нижче особливостей.

Позитивне або від'ємне значення різниці, яка виникла внаслідок зміни обмінного курсу іноземної валюти за безготівковими операціями, чинного станом на робочий день, що передує дню виставлення рахунка, та обмінного курсу за безготівковими операціями, станом на робочий день, що передував дню укладення кредитного договору, по відношенню до основної суми боргу та суми процентів, вказаних у графіку погашення кредиту, враховується як коригування суми процентів, що підлягають сплаті відповідно до умов цього кредитного договору. При цьому сума основної заборгованості за кредитним договором відображається в рахунках, наданих компанією, в українських гривнях відповідно до встановленого сторонами еквіваленту в іноземній валюті за обмінним курсом іноземної валюти за безготівковими операціями станом на робочий день, що передує дню укладення кредитного договору.

За умовами договору сума кредиту складає 122 130,46 гривень, що еквівалентно 14 812,67 доларів США строком на 60 місяців. Сторонами передбачений курс для обчислення: філія КІБ ПАТ Креді ОСОБА_1 , що дорівнює 8,2450 грн./дол. США.

Як вбачається з матеріалів справи, сторонами складений та підписаний графік погашення кредиту, яким передбачено, що усі платежі за кредитним договором повинні бути сплачені в гривнях і підлягають розрахунку за відповідним обмінним курсом, що застосовуватиметься до еквіваленту суми кредиту у доларах США, відповідно до статті 1.3 загальних умов кредитування.

Компанія надає позичальнику додатковий кредит на страхування у сумі та на умовах, визначених у кредитному договорі. Цільовим призначенням додаткового кредиту є сплата страхових платежів відповідно до договору страхування, укладеного позичальником на виконання умов кредитного договору (пункти 10.1, 10.2 умов кредитування).

Як вже зазначалося, в положеннях п.1.4.2. Загальних умов сторони погодили, що повернення кредиту здійснюється відповідачем у повному обсязі в терміни, встановлені графіком погашення кредиту, яким передбачено щомісячну сплату чергових платежів на відповідну дату поточного місяця.

Згідно із пунктом 1.4.3 умов кредитування до 10 числа кожного місяця компанія надсилає позичальнику відповідні рахунки для сплати чергового платежу відповідно до графіка погашення кредиту. Черговий платіж підлягає сплаті у строк відповідно до графіка погашення кредиту. У разі, якщо позичальник не отримав рахунок для сплати чергового платежу, позичальник не пізніше ніж за 3 (три) робочих дні до настання відповідного строку сплати платежу у повернення кредиту звертається до компанії за відповідним рахунком. Компанія має право надсилати рахунки за поштовою адресою позичальника, а також електронною поштою, а позичальник зобов'язується забезпечити отримання рахунків та їх вчасну сплату.

Матеріали справи містять рахунки-фактури за спірний період та докази їх направлення відповідачу.

Відповідно до розпорядження №1085-р від 07.11.2014 Кабінету Міністрів України Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (зі змінами, внесеними розпорядженням №428-р від 05.05.2015р. Кабінету Міністрів України) Українське державне підприємство поштового зв'язку Укрпошта не здійснює пересилання пошти до/з, зокрема, міста Донецька з 26.11.2014.

При цьому, відповідачем факт звернення до позивача з вимогою про надання рахунків на оплату в будь-який інший спосіб, суду не надано.

Крім того, сторонами узгоджений графік погашення кретиту, в якоми визначені всі необхідні відомості для сплати чергових платежів.

За використання кредиту у межах встановленого терміну кредитування позичальник сплачує компанії проценти за процентною ставкою (фіксованою або змінною), визначеною у кредитному договорі. Якщо сторони домовились про фіксовану процентну ставку, розмір цієї ставки, вказаної в кредитному договорі, застосовуватиметься до графіка погашення кредиту (пункти 2.1, 2.2 договору).

Так, процентна ставка за договором становить 8,00%, та є змінною відповідно до пункту 2.3 загальних умов кредитування.

В судовому засіданні встановлено, що процентна ставка не змінювалась.

Відповідно до пункту 2.4 договору нарахування процентів проводиться наступним чином: щомісячно, 15 числа поточного місяця. Період нарахування процентів починається з першого календарного дня місяця і закінчується останнім календарним днем поточного місяця. Проценти нараховуються за методом 30/360 (для цілей розрахунку один календарний місяць складається із 30 днів, при цьому умовно в році 360 днів) відповідно до графіка погашення кредиту. Проценти нараховуються на еквівалент суми кредиту в іноземній валюті, яка залишається неповернутою, відповідно до графіка погашення кредиту. При цьому проценти не нараховуються за період з дати отримання кредиту і до першого календарного дні наступного місяця.

В свою чергу, відповідно до умов п.1.6. загальних умов, зобов'язання відповідача перед ТОВ Порше мобіліті за кредитним договором №50011339 від 02.12.2013 забезпечено Договором застави транспортного засобу №50011339 від 24.12.2013 року, посвідченим приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2, зареєстрованим в реєстрі за №1928 (надалі - договір застави), згідно з умовами якого відповідач надав у заставу автомобіль марки VW, модель Polo Sedan, кузов №XW8ZZZ61ZEG012867, з об'ємом двигуна 1 598 куб. см., 2013 року випуску. (надалі - Предмет застави), що належить йому на праві власності.За домовленістю сторін заставна вартість предмета застави становить 143 682,96 гривень.

Строк користування кредитом за кредитним договором встановлено згідно графіку погашення кредиту, що є невід'ємною частиною до кредитного договору, але в будь-якому випадку кредит підлягає поверненню не пізніше 15.12.2018 року, якщо інший строк повернення кредиту не встановлено відповідно до зазначеного кредитного договору (пункт 1.4.2 загальних умов договору).

Нормативними приписами ч.1 ст.530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Порушенням зобов'язання, згідно з ч.1 ст.610 ЦК України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч.1 ст.612 ЦК України).

Невиконання відповідачем своїх обов'язків з оплати чергових платежів з повернення кредиту та процентів за користування ним за кредитним договором у строки, погоджені сторонами в графіку погашення кредиту, призвело до виникнення заборгованості по їх сплаті за період червень 2014 року - травень 2017 року в сумі 237 031,73 гривень.

В свою чергу, ч.2 ст.625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та три відсотки річних за весь час прострочення.

На підставі викладених положень ЦК України, позивачем нараховані 3% річних за прострочення виконання грошового зобов'язання відповідачем за період з 16.06.2014 по 30.10.2017 в розмірі 12 396,76 гривень.

За здійсненим судом перерахунком, розмір 3% річних за період з 16.06.2014 по 30.10.2017 становить 12 384,32 гривень .

Крім того, позивачем заявлено до стягнення інфляційні втрати на суму простроченої заборгованості по сплаті чергових платежів, за період з 16.06.2014 по 30.10.2017 в сумі 69 825,90 гривень.

Щодо розрахунку інфляційних нарахувань, заявлених позивачем до стягнення за період з 16.06.2014 по 30.10.2017 в сумі 69 825,90 гривень, господарський суд враховує наступне.

Згідно з пунктом 6 Методики розрахунку базового індексу споживчих цін, затвердженої Наказом Державного комітету статистки України від 27 липня 2007 року № 265 індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, який визначається виключно Держкомстатом і його найменший період визначення становить місяць, а розмір боргу з урахуванням індексу інфляції обчислюється виходячи з суми боргу , що мав місце на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений Держкомстатом, за період прострочки.

У пунктах 3.1, 3.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 грудня 2013 року № 14 Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань роз'яснено, що інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена частиною другою статті 625 ЦК України, не є штрафною санкцією, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті. Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожен період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання. Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається, виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці) , у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).

Отже, при визначенні періоду нарахування інфляційних втрат, позивачем невірно визначено початкові та кінцеві дати нарахування.

Перевіривши здійснений позивачем розрахунок інфляційних втрат, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в розмірі 69 522,17 гривень.

За таких обставин, позовні вимоги в частині інфляційних втрат підлягають частковому задоволенню у розмірі 69 522,17 гривень .

Змістом п. 3.2. та 3.2.1. Загальних умов передбачено право ТОВ Порше Мобіліті достроково вимагати повернення кредиту у випадку порушення позичальником терміну сплати будь-якого чергового платежу (його частини) або сплати плати за користування кредитом на строк щонайменше 1 (один) календарний місяць.

Відповідно до пункту 3.3 умов кредитування позичальник зобов'язаний повернути компанії у повному обсязі суму кредиту та суму додаткового кредиту, плату за кредит та штрафні санкції, якщо такі підлягають застосуванню (сума до повернення позичальником розраховується компанією і вказується у повідомленні компанії) протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дати одержання повідомлення про таку вимогу позичальником (для фізичних осіб) та протягом 5 (п'яти) календарних днів з дати одержання повідомлення про таку вимогу позичальником (для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб).

Якщо з будь-яких причин повідомлення не буде отримано, перебіг вказаного строку починається з дати відправлення цього повідомлення.

Позивачем, направлено вимогу (повiдомлення) № 50011339 вiд 06.06.2017 щодо дострокового повернення кредиту та сплати заборгованостi за кредитним договором, якою ТОВ Порше Мобіліті вимагало від відповідача дострокового повернення суми кредиту у повному обсязі та заборгованості відповідно до умов договору.

Українським державним підприємством поштового зв'язку Укрпошта також було прийнято, але не здійснено відправлення вимоги (повідомлення) відповідачу з наведених вище підстав.

Враховуючи викладене, позивач звернувся з позовом до суду для захисту своїх порушених прав.

Порушенням зобов'язання, згідно з ч.1 ст.610 ЦК України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч.1 ст.612 ЦК України).

Таким чином, визначена у вимозі (повiдомленні) № 50011339 вiд 06.06.2017 сума кредиту, яка підлягає достроковому поверненню становить 5 343,15 доларів США і відповідно до обмінного курсу за безготівковими операціями ПАТ Креді ОСОБА_1 на день складення розрахунку ціни позову - 27.10.2017 дорівнює 143 517,01 гривень та підлягає стягненню.

Крім того, позивачем заявлено до стягнення відсотки за користування кредитними коштами, які підлягають достроковому поверненню, згідно виставлених рахунків в розмірі 4 646,53 гривень.

Вказана сума відповідачем не сплачена, а тому підлягає стягненню.

За наведених обставин, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню в розмірі 467 101,76 гривень.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Статтею 123 ГПК України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

До витрат пов'язаних з розглядом справи віднесено витрати на професійну правничу допомогу адвоката. (ст.126 ГПК України)

26 травня 2015 року між товариством з обмеженою відповідальністю КПД Консалтинг та товариством з обмеженою відповідальністю Порше Мобіліті укладено договір про надання юридичних послуг.

Згідно із заявкою на надання послуг до договору про надання юридичних послуг вартість юридичних послуг за забезпечення комплексного представництва позивача у судах по справі ТОВ Порше Мобіліті до відповідача про стягнення заборгованості за кредитним договором №50011339 від 02.12.2013 року складає 6 000,00 гривень.

Враховуючи вищевикладені обставини, норми законодавства та умови договору, суд дійшов висновку про задоволення вимог про стягнення з відповідача 6 000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.

Позивачем заявлені позовні вимоги про стягнення витрат (збитків) на надання юридичних послуг.

Факт надання юридичних послуг товариством з обмеженою відповідальністю КПД Консалтинг підтверджується наявним в матеріалах справи Актом №1 від 30.10.2017 про надання послуги. Розмір понесених позивачем збитків у розмірі 6 000,00 гривень підтверджується рахунком-фактурою № 150526_303_1 від 01.07.2017 та платіжним дорученням.

За положеннями статті 129 ГПК України, судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, та інші судові витрати при частковому задоволенні позовних вимог покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 12, 73, 74, 76-79, 86, 91, 96, 129, 247, 252, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

В И Р I Ш И В

Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю ПОРШЕ МОБІЛІТІ до спільного Українсько-Британського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю РІВО-МОТОРС про стягнення 467 417,93 гривень - задовольнити частково.

Стягнути зі спільного Українсько-Британського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю РІВО-МОТОРС , (83050, місто Донецьк, проспект Ватутіна, будинок № 2-Б, код ЄДРПОУ - 25578929) на користь товариства з обмеженою відповідальністю ПОРШЕ МОБІЛІТІ (02152 місто Київ, провулок Павла Тичини, будинок № 1-В; код ЄДРПОУ - 36422974) 237 031,73 гривень простроченої заборгованості по сплаті чергових платежів за кредитом, 12 384,32 гривень 3% річних, 69 522,17 гривень інфляційних втрат, 143 517,01 гривень заборгованості за кредитом, 4 646,53 гривень заборгованості за процентами, 7 006,54 гривень судового збору, 5 995,94 гривень витрат на професійну правову допомогу.

В іншій частині позову відмовити .

Після набрання рішенням законної сили видати наказ в установленому порядку.

Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Донецького апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області (п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).

У судовому засіданні 26.12.2017 проголошено та підписано вступну та резолютивну частину рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 02.01.2018.

Головуючий суддя С.М. Фурсова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення26.12.2017
Оприлюднено10.01.2018
Номер документу71442350
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/2734/17

Ухвала від 28.01.2018

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.М. Фурсова

Рішення від 26.12.2017

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.М. Фурсова

Рішення від 26.12.2017

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.М. Фурсова

Ухвала від 11.12.2017

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.М. Фурсова

Ухвала від 28.11.2017

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.М. Фурсова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні