ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
04.01.2018 р. Справа № 914/3/18
Суддя господарського суду Львівської області Козак І.Б. розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Приватного акціонерного товариства «Хмельницька маслосирбаза»,
м. Хмельницький,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Інзарго», с. Плугів Золочівського р-ну Львівської обл.,
про: стягнення 39' 341,22 грн. основного боргу, 1' 239,52 грн. пені, 354,07 грн. інфляційних втрат, 148,75 грн. 3% річних, всього 41'083,56 грн. заборгованості,
визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи такі доводи.
Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164, 174 встановлює низку вимог до документів, які додаються до позовної заяви. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Так, відповідно до вимог п. 8, 9, 10 ч. 3 статті 162 ГПК позовна заява повинна містити, зокрема: 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом з позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви з додатками; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. (п.1, 2 ч.1 ст.164 ГПК України). Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (ч.2 ст.164 цього ж Кодексу).
Згідно приписів статті 172 ГПК позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, поданої Приватним акціонерним товариством «Хмельницька маслосирбаза», суд звертає увагу позивача на допущені ним такі недоліки:
1) Відсутні належні докази надіслання позовної заяви з додатками відповідачу (долучена позивачем копія фіскального чеку без опису вкладення не є належним доказом такого надіслання);
2) Відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи;
3) Відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
4) Відсутній додаток №7 до позовної заяви ( копії платіжних доручень), що підтверджується Актом №1 від 02.01.2018р., складеним працівниками відділу документообігу та обробки інформації господарського суду Львівської області при розкритті поштового конверта, надісланого ПАТ «Хмельницька маслосирбаза» на адресу суду.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч.2 ст174 ГПК України).
Крім того, у п. 2 прохальної частини позовної заяви позивач просить з метою забезпечення позову накласти арешт на майно відповідача в межах ціни позову, а також накласти арешт на розрахунковий рахунок відповідачу №26004053709810 в ЗГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 325321, код 38501167.
Вимоги щодо змісту і форми заяви про забезпечення позову визначені у ст.139 ГПК України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII. Так, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
У заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів. До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (ч.4-5 ст. 139 цього ж кодексу).
Відповідно до п.3 ч.2 ст.2 ЗУ «Про судовий збір» за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову сплачується судовий збір в сумі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2018р. у розмірі 1' 762,00 грн.). Відтак, за подання до суду заяви про забезпечення позову необхідно сплатити 1762,00*0,5=881,00 грн. судового збору, належні докази сплати (оригінал платіжного доручення/ квитанції про сплату судового збору) надати суду.
Відповідно до п. 1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 164 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 139, 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Хмельницька маслосирбаза» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інзарго» про стягнення 39' 341,22 грн. основного боргу, 1' 239,52 грн. пені, 354,07 грн. інфляційних втрат, 148,75 грн. 3% річних, всього 41' 083,56 грн. заборгованості, залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
3. Зобов'язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази надіслання надати суду.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набрала законної сили 04.01.2018р.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Козак І.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2018 |
Оприлюднено | 10.01.2018 |
Номер документу | 71442723 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Козак І.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні