Провадження № 2/235/190/18
Справа № 235/6358/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 січня 2018 року м. Покровськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі: головуючого - судді Назаренко Г.В.
при секретарі Муханової В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради Донецької області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
В листопаді 2017 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом.
В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер її дядько ОСОБА_2.
Після смерті дядька залишилось спадкове майно, яке складається із земельної ділянки, яка знаходиться на території Піщанської сільської ради Донецької області площею 5,5688 га, кадастровий номер НОМЕР_2.
Вона є спадкоємицею за правом представлення своєї матері - рідної сестри померлої. Інших спадкоємців немає. Як єдиний спадкоємець вона звернулась до нотаріуса із заявою про оформлення спадщини, яка залишилося після смерті дядька. У видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку їй було відмовлено, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документу - державного акту на право власності на земельну ділянку. Надати оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку вона не має можливості у зв'язку з його втратою.
На підставі вищезазначеного просила визнати за нею право власності на земельну ділянку, яка знаходиться на території Піщанської сільської ради Донецької області площею 5,5688 га, кадастровий номер НОМЕР_2 в порядку спадкування за правом представлення після смерті ОСОБА_2
Позивачка та її представник ОСОБА_3 в судове засідання не з'явились, надали заяви, в яких підтримали позовні вимоги, просили справу розглянути за їх відсутності.
Відповідач про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, в судове засідання не з'явився, надав заяву в якій позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю.
Судом встановлені такі обставини та відповідні ним правовідносини.
Згідно копії свідоцтва про смерть, виданого 11 серпня 2017 року Покровським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.5).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на земельну ділянку загальною площею 5,5688 га, яка розташована на території Піщанської сільської ради Донецької області.
Позивачка ОСОБА_1 є племінницею померлого, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження ОСОБА_4; довідки про народження ОСОБА_2; копією свідоцтва про народження ОСОБА_1, копіями свідоцтв про укладення шлюбу між ОСОБА_6 та ОСОБА_4 і ОСОБА_7 та ОСОБА_1
25 жовтня 2017 року Другою покровською державною нотаріальною конторою заведена спадкова справа № 237/2017, № у спадковому реєстрі 61440390, після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, що слідує з Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 49599717, виданого Другою покровською державною нотаріальною конторою 25.10.2017 (а.с.12).
Постановою державного нотаріуса Другої покровської державної нотаріальної контори Радочиної О.І. від 30 жовтня 2017 року у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку розташовану на території Піщанської сільської ради Донецької області після померлого ОСОБА_2 відмовлено у зв'язку з ненаданням спадкоємцем нотаріусу правовстановлюючого документу на земельну ділянку - державний акт, витяг з Державного земельного кадастру. (а.с.17).
В газеті Телескоп № 44 (1070) було опубліковане оголошення про визнання недійсним втраченого державного акту на право власності на земельну ділянку НОМЕР_3 виданий 25.09.2007 р. на ім'я ОСОБА_2 (а.с.18).
Згідно повідомлення Міськрайонного управління у Покровському районі та м. Мирнограді Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області від 25.10.2017р. № 1641 нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка розташована на території Піщанської сільської ради Покровського району Донецької області, кадастровий номер НОМЕР_2, площею 5,5689 га складає 227445,02 грн. (а.с.19).
Відповідно до повідомлення завідувача Другою покровською держнотконторою Радочиної О.І. від 08.12.2017р. № 1503/01-16 спадщина після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, відкривалась. Заяву подала племінниця спадкодавця ОСОБА_1. Свідоцтво про право на спадщину не видавалось. Заповіти від імені ОСОБА_2 не посвідчувалися.
Стаття 1216 ЦК України визначає спадкування як є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок йог смерті (ч.1 ст.1218 УК України).
Відповідно до положень ст.1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст.1266 ЦК України племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Статтею 1296 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язані звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена законом.
На підставі ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до п.23 постанови Пленуму Верхового Суду України "Про судову практику у справах про спадкування" від 30 травня 2008 року № 7 у разі відмови нотаріуса в оформлені права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно п.4.15 Глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві.
ОСОБА_1 в установлений законом строк звернулась із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, однак не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу на неї, у зв'язку з чим підлягають судовому захисту законні права позивачки шляхом визнання за нею права власності на земельну ділянку, яка розташована на території Піщанської сільської ради Покровського району Донецької області в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
Відповідно до ст.ст.328, 392, 1235, 1241, 1258, 1261, 1268, 1296 ЦК України, керуючись ст.ст. 13, 19, 81, 141, 263-265 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 5,5688 га, кадастровий номер НОМЕР_2, розташованої на території Піщанської сільської ради Покровського району Донецької області, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законно сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, повністю або частково до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарг подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач: Піщанська сільська рада Донецької області, с. Піщане Покровського району Донецької області, вулиця Центральна, будинок 5, ЄДРПОУ 04341910.
Суддя Г.В. Назаренко
Суд | Красноармійський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2018 |
Оприлюднено | 10.01.2018 |
Номер документу | 71458001 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Назаренко Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні