КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 січня 2018 року 810/67/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., розглянувши в м. Києві позовну заяву ГУ ДФС у Київській області до ТОВ "Атлантіс Трейд", ТОВ "Спецторг Україна" про стягнення коштів, отриманих за недійсним правочином,
в с т а н о в и в:
ГУ ДФС у Київській області звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ТОВ "Атлантіс Трейд", ТОВ "Спецторг Україна", в якому просить суд застосувати наслідки, визначені ч. 3 ст. 228 ЦК України, шляхом стягнення з ТОВ "Атлантіс Трейд" на користь ТОВ "Спецторг Україна" коштів у сумі 88472,00 грн. та стягнути з ТОВ "Спецторг Україна" в дохід держави кошти в сумі 88472,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Як вбачається з позовної зави, позивачем по справі визначено ГУ ДФС у Київській області, а відповідачами - ТОВ "Атлантіс Трейд", ТОВ "Спецторг Україна".
Однак, суд звертає увагу на те, що відповідно до вимог КАС України позивач зобов'язаний зазначити повне найменування юридичних осіб.
Проте, позивачем в порушення вказаних вимог у позовній заяві зазначено скорочене найменування сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, визначено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
При цьому, належним доказом надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал фіскального чеку та бланк опису вкладення, оформлених відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270.
Отже, з урахуванням вищенаведеного, належним доказом направлення відповідачам копії позовної заяви та доданих матеріалів є документ, який містить інформацію щодо переліку направлених відповідачам документів, а також щодо адреси, за якою направлені документи.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем на підтвердження відправлення лише ТОВ "Спецторг Україна" копії позовної заяви з додатками долучено до позовної заяви лише Список №3 згрупованих поштових відправлень, який не може бути розцінений як належний доказ направлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки неможливо встановити чи позивач направив відповідачу саме ті документи, які було подано ним до суду.
Також, позивач не надав докази направлення позовної зави та доданих до неї документів на адресу ТОВ "Атлантіс Трейд".
Отже, позивачем всупереч положенням ч. 2 ст. 161 КАС України не додано до позовної заяви доказів направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 статті 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір".
Так, згідно приписами частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою вказаної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2017 року, становить 1600,00 грн.
Таким чином, при зверненні до суду позивачу слід було сплатити судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 1600,00 грн.
Однак, позивач не додав до позовної заяви доказів сплати судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Частиною 4 статті 161 КАС України визначено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить суд стягнути кошти, отриманих за недійсним правочином, укладеного між ТОВ "Атлантіс Трейд" та ТОВ "Спецторг Україна".
Проте, позивачем до позовної заяви не додано правочину, укладеного між ТОВ "Атлантіс Трейд" та ТОВ "Спецторг Україна", а також первинних документів, які були складені на виконання вказаного правочину.
Отже, зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам ч. 5 ст. 160 та ч.ч. 2, 3, 4 ст. 161 КАС України.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вказані недоліки повинні бути усунуті у десятиденний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду: примірника позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України; належних доказів надіслання відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї документів; оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн.; копії документів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги: правочин, укладений між ТОВ "Атлантіс Трейд" та ТОВ "Спецторг Україна", а також первинні документи, які були складені на виконання вказаного правочину.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суддя -
у х в а л и в:
Позовну заяву ГУ ДФС у Київській області - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Щавінський В.Р.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2018 |
Оприлюднено | 09.01.2018 |
Номер документу | 71465071 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Щавінський В.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні