РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 січня 2018 року м. Рівне №817/39/18
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Зозуля Д.П., після одержання позовної заяви
Депутата Дубровицької районної ради ОСОБА_1 до Дубровицької районної ради провизнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
Депутат Дубровицької районної ради ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Дубровицької районної ради про визнання протиправним та скасування рішення.
Суддею встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України.
Відповідно до п.2 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, позивачем не зазначено в позовній заяві реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта (якщо такі відомості відомі позивачу).
Крім того, суддя звертає увага на ч.6 цієї статті, де зазначено, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Як встановлено матеріалами справи, в позовній заяві також не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта (якщо такі відомості відомі позивачу) представника позивача Діонісьєва Ігора Миколайовича.
Також, суддею встановлено, що вказана позовна заява підписана адвокатом Діонісьєвим Ігорем Миколайовичем.
Водночас, суддя звертає увагу, що відповідно до ч.2 ст.160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Як вбачається з матеріалів справи представником позивача надано копію угоди про надання адвокатської допомоги від 22.12.2017 року, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю №227 від 28.11.1997 року та копію витягу з Єдиного реєстру адвокатів України.
Разом з тим, у відповідності до ч. 4 ст.59 КАС України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Однак, в супереч цьому адвокатом не підтверджено повноважень як представника та не надано суду довіреності або ордеру, виданого згідно із Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", на виконання вимог ст.59 КАС України.
Крім того, п.9 ч.5 ст.160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначається у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Водночас, позивачем депутатом Дубровицької районної ради ОСОБА_1 в позовній заяві не зазначено, яким чином спірним рішенням Дубровицької районної ради Рівненської області від 21.12.2017 року №238 "Про оплату праці заступника голови районної ради", порушено його права, свободи, інтереси.
Також, п.11 ч.5 ст.160 цього Кодексу передбачено, що в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Однак, представником позивача вказаного підтвердження до позову також не надано.
Разом з тим, суддею встановлено, що позивачем при надісланні позовної заяви не додано суду копії посвідчення №14 від 20.11.2015 року, однак в переліку документів, що додаються до позовної заяви зазначено про надання копії вказаного посвідчення.
Факт недолучення копії посвідчення №14 від 20.11.2015 року до позовної заяви, також підтверджується складеним актом №8 від 02.01.2018 року "Про відсутність вкладень у конверті (пакеті)".
Згідно із ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). (ч.2 ст. 169 КАС України).
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху.
Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути у спосіб , який передбачає подання позовної заяви із зазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта (якщо такі відомості відомі позивачу) позивача та представника позивача, на підтвердження повноважень адвоката як представника надання суду довіреності або ордеру, виданого згідно із Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", надання власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, обґрунтування яким чином спірним рішенням порушено права, свободи, інтереси позивача, надання копії посвідчення №14 від 20.11.2015 року у двох примірниках.
Керуючись статтями 59, 160, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю 10днів з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Зозуля Д.П.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2018 |
Оприлюднено | 11.01.2018 |
Номер документу | 71465516 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Зозуля Д.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні