Справа № 592/10578/17
Провадження № 2/592/270/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2018 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі:
головуючого - судді Косолап М.М.,
за участю секретаря - Павлович Ю.С.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі Ковпаківського районного суду в м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Сумської обласної правозахисної організації Наше право про стягнення грошових коштів за невиконання умов договору, стягнення моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
25.09.2017 р. до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшов вказаний позов, відповідно до якого позивач просить стягнути з відповідача грошові кошти у сумі 2500 грн. за невиконання умов договору про надання юридичних та консультативних послуг від 08.04.2016 р., укладеного між сторонами; стягнути моральну шкоду у розмірі 5000 грн.
У судовому засіданні 09.01.2018 р. представником позивача ОСОБА_1 заявлено клопотання про передачу справи до Зарічного районного суду м. Суми за місцем виконання договору, оскільки договір укладався та виконувався за адресою: АДРЕСА_1. Юридична адреса Сумської обласної правозахисної організації Наше право - село Клепали, вул. Петровського, 48, Буринського району Сумської області.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов наступних висновків.
З 15.12.2017 р. Цивільний процесуальний кодекс України діє у редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 р. та відповідно до п.9 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи. Закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі (стаття 3 ЦПК України).
Після відкриття провадження по справі і до початку судового розгляду, виявилося, що позов було прийнято Ковпаківським районним судом м. Суми з порушенням правил підсудності.
За вимогами ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Частиною 8 ст. 28 ЦПК України передбачено, що позови, що виникають із договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред'являтися також за місцем виконання цих договорів.
Аналогічні положення містилися у ч. 2 ст. 109 та ст. 110 ЦПК України у редакції, що діяла на час пред'явлення позову.
Так, предметом спору є стягнення грошових коштів за Договором про надання юридичних і консультаційних послуг від 08.04.2016 р., укладеним між ОСОБА_2 та Сумською обласною правозахисною організацією Наше право . Договір укладено за місцем проживання позивача, яке у позові зазначено: АДРЕСА_2.
Згідно Договору Сумська обласна правозахисна організація Наше право знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Першотравнева, 10.
Місцем проживання позивача і місцезнаходженням юридичної особи є територія Зарічного району міста Суми.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням юридичної особи Сумська обласна правозахисна організація Наше право є Сумська область, Буринський район, село Клепали, вулиця Петровського 48.
З огляду на встановлені факти, слід дійти висновку, що розгляд даної цивільної справи не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Ковпаківського районного суду міста Суми.
Оскільки позивач мешкає на території Зарічного району м. Суми, за місцем проживання укладав договір, а у договорі місцезнаходження відповідача м. Суми, вул. Першотравнева, 10, суд вважає що клопотання представника позивача є обґрунтованим, оскільки справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Зарічного районного суду міста Суми.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відтак, справа підлягає передачі на розгляд Зарічного районного суду міста Суми, оскільки належить до територіальної юрисдикції (підсудності) цього суду.
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - задовольнити.
Цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Сумської обласної правозахисної організації Наше право про стягнення грошових коштів за невиконання умов договору, стягнення моральної шкоди - передати на розгляд до Зарічного районного суду м. Суми.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя М.М. Косолап
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2018 |
Оприлюднено | 11.01.2018 |
Номер документу | 71472876 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Косолап М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні