Справа № 300/3/18
Провадження № 2/300/40/2018
У х в а л а
09 січня 2018 року смт. Воловець
Суддя Воловецького районного суду Закарпатської області Вотьканич В.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Біласовицької сільської ради, третя особа: Воловецька державна нотаріальна контора Закарпатської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд в інтересах ОСОБА_2 із позовом до Біласовицької сільської ради, третя особа: Воловецька державна нотаріальна контора Закарпатської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування.
Розглянувши позовну заяву вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 175 , 177 ЦПК України , а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ст. 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити: ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку;
виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з позовної заяви, вона не містить зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків або номер і серію паспорта сторін.
Також, позивачем не зазначена інформація щодо доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, позивачу необхідно надати підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, що може бути оформлено шляхом складання письмової заяви із зазначенням таких відомостей або іншим зручним способом.
В порушення п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Крім того, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.01.2018).
Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2018 рік передбачено, що з 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762 гривні.
Таким чином, підлягає сплаті за подання до суду вищевказаної позовної заяви судовий збір у розмірі 704,80 грн., однак до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 673,00 гривень, тобто доплаті підлягає 31 грн. 80 коп.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 185 , 260 , 261 , 353 ЦПК України , суддя, ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Біласовицької сільської ради, третя особа: Воловецька державна нотаріальна контора Закарпатської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування - залишити без руху, повідомивши про це позивача і надавши йому строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків, що не перевищує десяти днів з дня вручення йому ухвали.
Повідомити позивача, що, у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: В.А. Вотьканич
Суд | Воловецький районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2018 |
Оприлюднено | 11.01.2018 |
Номер документу | 71476929 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Воловецький районний суд Закарпатської області
Вотьканич В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні