ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" січня 2018 р. справа № 809/1667/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Главача І.А.,
за участю секретаря судового засідання - Савченко Н.В.,
представника позивача - Хомик Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську до товариства з обмеженою відповідальністю "Житлобуд-І" про стягнення заборгованості в розмірі 837,49 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
07.12.2017 Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Житлобуд-І" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з 01.10.2017 до 01.12.2017 в розмірі 837,49 гривень.
Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення вимог пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, допустив заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсії, призначеної ОСОБА_2 на пільгових умовах відповідно до пункту "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", виплата якої даному пенсіонеру здійснена позивачем за рахунок коштів Пенсійного фонду України за період з 01.10.2017 до 01.12.2017 по списку № 2 у загальному розмірі 837,49 гривень.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.12.2017 відкрито провадження у даній адміністративній справі та призначено її до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві. Просила позов повністю задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи відповідач був належним чином повідомлений, що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідач наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи суду не подав.
Пунктом 1 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
За таких обставин, справу вирішено за відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, вислухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докази, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Житлобуд-І" є юридичною особою та відповідно до пункту 1 частини 1 статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" являється страхувальником, який згідно частини 1 статті 15 вказаного Закону є платником страхових внесків, зокрема, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_2, який працював на підприємстві відповідача та здобув спеціальний стаж роботи, призначено пенсію на пільгових умовах відповідно до пункту "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", виплату та доставку якої за період з 01.10.2017 до 01.12.2017 здійснено Управлінням Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську у загальному розмірі 837,49 гривень.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників (пункт 1 частини 1).
Пунктом 1 частини 1 статті 2 вказаного Закону визначено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Статтею 4 вказаного Закону встановлено ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 100 відсотків від даного об'єкта оподаткування.
Згідно частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вказаним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відшкодування підприємствами витрат Пенсійного Фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України N 21-1 від 19.12.2003.
Пунктом 6.1. Інструкції передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Згідно пункту 6.2 Інструкції витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення"Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Враховуючи наведене, суд дійшов до переконання, що товариство з обмеженою відповідальністю "Житлобуд-І" зобов'язане відшкодовувати фактичні витрати органу Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах ОСОБА_2, який здобув стаж, що дає право на даний вид пенсії на підприємстві відповідача.
Пунктом 6.4. згаданої Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до пункту 6.7 згаданої Інструкції у разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії (абзац 2).
Судом встановлено, що позивачем на виконання вимог пункту 6.4 вказаної Інструкції надіслано відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсії, призначеної ОСОБА_2 відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за №253/04 від 16.01.2017 з січня 2017 року Згідно даного розрахунку місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах вказаному пенсіонеру за списком №2 з 01.01.2017 становив 355,93 гривень (а.с.7).
Судом також з'ясовано, що у зв'язку із зміною розміру пенсії ОСОБА_2 з листопада 2017 року, позивачем надіслано відповідачу розрахунок за №3183/03 від 01.11.2017, яким повідомлено товариство з обмеженою відповідальністю "Житлобуд-І" про те, що місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах вказаному пенсіонеру за списком №2 з 01.11.2017 становить 418,75 гривень. До вказаного розрахунку позивачем також включено доплату за попередній період (місяць) у сумі 62,81 гривні (графа 17 розрахунку).
Таким чином, до відшкодування відповідачем за період з 01.10.2017 до 01.12.2017 по пенсіонеру ОСОБА_2 підлягає 837,49 гривень.
Відповідно до пункту 6.7 згаданої Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (абзац 1).
Однак, відповідачем, визначений Законом та даною Інструкцією обов'язок по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах громадянину ОСОБА_2 за списком №2 за період з 01.10.2017 до 01.12.2017 не виконано, у зв'язку з чим виникла заборгованість по сплаті вказаних виплат у загальному розмірі 837,49 гривень.
Наявність заборгованості підтверджується розрахунком сум заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій товариством з обмеженою відповідальністю "Житлобуд-І" та іншими матеріалами справи (а.с.5).
Доказів сплати вищевказаної заборгованості суду не представлено. Обставин, які б були підставою для звільнення товариства з обмеженою відповідальністю "Житлобуд-І" від сплати вищевказаних коштів, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Житлобуд-1" (код ЄДРПОУ-01272634, 76018, місто Івано-Франківськ, вулиця Василіянок, будинок 49) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ - 20550895, 76000, місто Івано-Франківськ, вулиця Незалежності, 44) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.10.2017 до 01.12.2017 в розмірі 837 (вісімсот тридцять сім) гривень 49 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Главач І.А.
Рішення складене в повному обсязі 09 січня 2018 р..
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2018 |
Оприлюднено | 12.01.2018 |
Номер документу | 71483786 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Главач І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні