Ухвала
від 10.01.2018 по справі 910/281/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10.01.2018Справа № 910/281/18

Суддя Підченко Ю.О., розглянувши

позовну заяву Фізичної особи-підприємця Омельченко Ганни Володимирівни

Товариства з обмеженою відповідальністю "Еквінет Україна"

до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва ГТУЮ у м.Києві

Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕСКОРТ-ВІНН'С"

про про виключення майна з актів опису й арешту майна

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Омельченко Ганна Володимирівна та Товариство з обмеженою відповідальністю "Еквінет Україна" звернулися до Господарського суду міста Києва з позовом до Оболонського районного відділу Державної виконавчої служби міста Києва головного територіального управління юстиції у м. Києві та Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕСКОРТ-ВІНН'С" про виключення майна з актів опису й арешту майна.

Позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Відповідно до статті 123 ГПК України, судові витрати складають з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов'язані із залучення свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів, проведення експертизи; пов'язані з витребуванням доказів, проведення огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпечення доказів; пов'язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Разом із першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і очікує понести у зв'язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого судового збору (ч.ч. 1, 2 ст. 124 ГПК України).

Таким чином, позивачам необхідно надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв'язку із розглядом справи.

Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, у позовній заяві повинне міститися підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом з тих самих підстав.

Враховуючи, що позивачем не надано такого підтвердження, суд вважає за необхідне зобов'язати усунути вказаний недолік шляхом долучення підтвердження до позовної заяви.

Згідно із статтями 1 , 2 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.

Статтею 4 вказаного Закону України встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір встановлюється у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.

Таким чином, розмір судового збору за розгляд позовних заяв в господарському суді немайнового характеру з 01.01.2018 року становить 1 762,00 грн.

За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється у розмірі 1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру МЗП та не більше 150 розмірів МЗП.

У позові заявлено дві немайнові вимоги. Позивач як доказ сплати судового збору надає квитанції на загальну суму 3 200, 00 грн.

Відповідно до п. 2.9 Постанови від 21 лютого 2013 року N 7 Пленуму Вищого Господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", якщо до господарського суду звертаються кілька позивачів з вимогою немайнового характеру до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірі, передбаченому підпунктом 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону.

В даному випадку мають місце 2 немайнові вимоги та із вказаними вимогами звертаються два позивача, таким чином кожним із позивачем мало було сплачено судовий збір за 2 немайнові вимоги, в той час, як до позовної заяви додано лише 2 платіжних доручення на суму 1 600 грн. кожне.

За вказаних обставин, суд вважає, що позивачами не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, тому дана позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню заявникові без розгляду.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись п.п. 9, 10 ч. 3 ст. 162, п. 2 ст. 164 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця Омельченко Ганна Володимирівна та Товариства з обмеженою відповідальністю "Еквінет Україна" до Оболонського районного відділу Державної виконавчої служби міста Києва головного територіального управління юстиції у м. Києві та Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕСКОРТ-ВІНН'С" про виключення майна з актів опису й арешту майна залишити без руху.

2. Надати позивачам строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз'яснитипозивачам, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п.5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Ю.О. Підченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.01.2018
Оприлюднено12.01.2018
Номер документу71502634
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/281/18

Ухвала від 08.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 24.07.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Скрипка І.М.

Ухвала від 04.07.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Пашкіна С.А.

Ухвала від 13.06.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Пашкіна С.А.

Рішення від 30.03.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 02.03.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 14.02.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 26.01.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 26.01.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 10.01.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні