ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
11 січня 2018 року м. Ужгород№ 807/1948/17 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ващиліна Р.О.
при секретарі судового засідання Неміш Т.В.
за участю:
позивача: Виноградівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області , представник - не з'явився,
відповідача: Відкрите акціонерне товариство "Севлюш-сир" , представник - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Відкритого акціонерного товариства "Севлюш-сир" про відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій у розмірі 2511,82 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Виноградівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства "Севлюш-сир" про стягнення на користь Виноградіського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пп. "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в сумі 2511,82 грн. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що громадянин ОСОБА_1 працював на Відкритому акціонерному товаристві "Севлюш-сир" на посаді, передбаченій Списком №2, зайнятість на якій дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Вказане право підтверджено протоколом про призначення пенсій, розрахунком стажу, довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, копією трудової книжки. За жовтень - листопад 2017 року відшкодуванню підлягає 2511,82 грн. Проте відповідач, в порушення законодавчих вимог, належного відшкодування сум, виплачених зазначеному громадянину пільгових пенсій, не здійснив.
11 січня 2018 року до Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача про розгляд справи без його участі за наявними у ній матеріалами.
Відповідач в судове засідання не з'явився, уповноваженого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив.
У відповідності до відстеження поштових відправлень ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду, направлену рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення (штрих-код 8801707291100), було вручено представнику відповідача особисто 21.12.2017 р. (а. с. 31).
Згідно з нормами п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч. 4 ст. 229 КАС України)
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство "Севлюш-сир" включено до ЄДРПОУ і йому присвоєно код 00445535, про що свідчить копія Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 8).
З матеріалів справи вбачається, що громадянин ОСОБА_1 працював на Відкритому акціонерному товаристві "Севлюш-сир" в шкідливих умовах праці, що підтверджено протоколом призначення пенсій №781 від 11 липня 2017 року (а.с. 9), копіями трудової книжки (а.с. 11 - 12), довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №144 (а.с. 10).
Посада громадянина ОСОБА_1 включена до Списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 11.03.1994 №162 (втратила чинність згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2003 року №36, та даною Постановою КМУ затверджено Списки №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах).
Вказані обставини дали право зазначеному пенсіонеру на призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі пп. "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Так, за період жовтень - листопад 2017 року громадянину ОСОБА_1 нараховано 2746,00 грн. пільгової пенсії.
У відповідності до норм абз.4 п.1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР, для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в тому числі таких, що призначені відповідно до п.п."б"-"з" ст. 13 Закону, визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (далі - Інструкція).
Так, у відповідності до абз. 2 п. 6.1 зазначеної Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, який набрав чинності з 01.01.2004, передбачено, що зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.п."б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", який діяв до набрання чинності цим Законом.
У відповідності до п. 6.2 Інструкції, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
П. 6.8 ст. 6 Інструкції встановлено, що підприємства щомісячно до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до п. 6.4 ст. 6 Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно, не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій стягуються відповідно до норм Податкового кодексу України.
З матеріалів справи слідує, що супровідними листами №5144/07 від 11.10.17 та №5858/07 від 10.11.17 позивачем направлялись на адресу Відкритого акціонерного товариства "Севлюш-сир" розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пп. "б-з" Закону України "Про пенсійне забезпечення", громадянину ОСОБА_1 (а. с. 16), у відповідності до яких сума, що підлягає відшкодування підприємством за зазначений період складає 2511,82 грн.
Фактична виплата пільгової пенсії громадянину ОСОБА_1 засвідчується листом Виноградівського відділення Публічного акціонерного товариства "Комерційний Інвестиційний банк" №04-6/2-92 від 11.12.17, наявним в матеріалах справи (а.с. 19).
Проте, в порушення зазначених законодавчих вимог, Відкрите акціонерне товариство "Севлюш-сир" відшкодування сум виплаченої пільгової пенсії в строк, визначений п. 6.8 Інструкції, не здійснило та станом на день розгляду даної справи судом заборгованість також не погасило.
З огляду на вищевказане, зважаючи на вказані законодавчі норми, враховуючи фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі у відповідності до ч. 2 ст. 139 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 139, 205, 243, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Відкритого акціонерного товариства "Севлюш-сир" про відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій у розмірі 2511,82 грн. - задовольнити повністю .
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Севлюш-сир" (90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Комунальна, будинок 1, код ЄДРПОУ 00445535) на користь Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Миру, 43, код 41246253) заборгованість у розмірі 2511 грн. 82 коп. (Дві тисячі п'ятсот одинадцять грн. 82 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України).
СуддяР.О. Ващилін
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2018 |
Оприлюднено | 11.01.2018 |
Номер документу | 71513736 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Ващилін Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні