Справа № 347/15/18
У Х В А Л А
Іменем України
11.01.2018 м.Косів
Суддя Косівського районного суду, Івано-Франківської області ОСОБА_1 розглянувши заяву про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Лістехпром до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю Лістехпром звернулося до суду з заявою про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Лістехпром до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що ТОВ Лістехпром подало позов до відповідача про стягнення заборгованості, оскільки ОСОБА_2 не бажає повертати борг вже більше двох років поспіль. А тому, оскільки є підстави вважати, що відповідач намагатиметься переоформити (відчужити) єдине належне йому майно на іншу особу, оскільки наявний факт передачі останнім майна в заставу, що утруднить чи зробить неможливим виконання рішення суду, тому просить накласти арешт на земельну ділянку та житловий будинок відповідача.
У відповідності до положень частини 1 ст. 153 ЦПК України , заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Суд, вивчивши матеріали заяви вважає, що вона підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1,2 ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п.1ч.1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Як роз яснив Пленум Верховного Суду України уПостанові №9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення, у разі прийняття такого. Забезпечення позову має бути спрямовано проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його. Таким чином усуваються утруднення і неможливості виконання рішення.
Забезпечення позову покликано, не порушуючи принципів змагальності і процесуального рівноправ'я сторін, його метою є хоча і негайні, вжити негайних заходів, направлених на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового акта, а також перешкодити спричиненню значної шкоди заявнику.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
Як передбачено положеннями частини 7 статті 153 ЦПК України, в ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання, а також вирішує питання зустрічного забезпечення.
Станом на час розгляду судом заяви про забезпечення позову у суду відсутні підстави вважати, що існують обставини, з якими законодавець встановив обов'язок суду на застосування зустрічного забезпечення, згідно з частиною 3 статті 154 ЦПК України.
Таким чином, вивчивши заяву про забезпечення позову, враховуючи принципи здійснення цивільного судочинства, співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, суд приходить до висновку про часткову обґрунтованість наведених у ній доводів, а тому оскільки вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду, то заява позивача про забезпечення позову підлягає частковому задоволенню шляхом накладення арешту на земельну ділянку - кадастровий номер: 2623685601:01:001:0253, що знаходиться за адресою Івано-Франківська область, Косівський район, с.Розтоки, участок Село, земельна ділянка 155 в межах заявлених позовних вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1-18 , 149-150 , 153-154 , 157 Цивільного процесуального кодексу України , суд, -
у х в а л и в:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Лістехпром про забезпечення позову задоволити частково.
Накласти арешт на земельну ділянку - кадастровий номер: 2623685601:01:001:0253, що знаходиться за адресою Івано-Франківська область, Косівський район, с.Розтоки, участок Село, земельна ділянка 155 в межах заявлених позовних вимог.
Зазначити дані стягувача: Товариство з обмеженою відповідальністю Лістехпром , 13300, Житомирська область, м.Бердичів, вул.Ватутіна,8, код ЄДРПОУ 31962676 п/р №26006017914415 в АТ Укрексімбанк МФО 311324, номер засобу зв язку (098)3955920, адреса електронної пошти: Lestehprom@gmail.com.
Зазначити дані боржника: ОСОБА_2, 78656, Івано-Франківська область, Косівський район, с.Розтоки, ІПН НОМЕР_1.
Копію ухвали направити для виконання в Косівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, 78600, Івано-Франківська область, м. Косів, вул. Незалежності, 85.
Копію ухвали направити сторонам по справі.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень, оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Косівський районний суд до апеляційного суду Івано-Франківської області.
Суддя: Крилюк М.І.
Суд | Косівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2018 |
Оприлюднено | 12.01.2018 |
Номер документу | 71528702 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Косівський районний суд Івано-Франківської області
Крилюк М.І. М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні