КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

12 січня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/114/18

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.

розглянула матеріали адміністративного позову

позивач: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ШАНС" (27613, Кіровоградська область, Кіровоградський район, село Велика Северинка, вул. Леніна, 2, код ЄДРПОУ 32177427),

відповідач: Кропивницька ОДПІ ГУ ДФС (Кіровоградське відділення) (м. Кропивницький, вул. Глінки, 2)

про скасування рішення, -

В С Т А Н О В И Л А:

ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ШАНС" звернулося до суду з адміністративним позовом до Кропивницької ОДПІ ГУ ДФС (Кіровоградське відділення), в якому просить:

- скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №363235/32177427 від 05.12.2017 року;

- зареєструвати податкову накладну №4 від 17.11.2017 року в ЄРПН.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі за цією позовною заявою з'ясовано, що вона подана без додержання вимог, установлених статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно з пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазнаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак, позивач у поданому ним позові не зазначив повне найменування відповідача, його місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код, відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.

Крім того, пунктами 4, 9 частини 5 статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазнаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

За визначеннями, наведеними у пунктах 2, 9 частини 1 статті 4 КАС України, публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує незаконністю рішення комісії Державної фіскальної служби України №363235/32177427 від 05.12.2017 року, яке і просить суд скасувати. Однак відповідачем у позовній заяві вказав Кропивницьку ОДПІ ГУ ДФС (Кіровоградське відділення), щодо якої не зазначає про порушення нею своїх прав, свобод, інтересів та до якої жодних вимог не пред'являє. Таке формулювання позовної заяви суперечить пунктам 4, 9 частини 5 статті 160 КАС України.

Також, згідно з пунктом 11 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Всупереч цьому, таких підтверджень у позовній заяві не зазначено.

Відповідно до частин 1, 2 статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Всупереч вимогам частини 1 статті 161 КАС України позивач, який не є суб'єктом владних повноважень, не додав до позовної заяви її копію, а також копії доданих до позовної заяви документів.

Частиною 1 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 169, 248, 256 КАС України, суддя -

У Х В А Л И Л А :

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу спосіб і строк усунення недоліків позовної заяви:

- протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали подати до суду:

- позовну заяву із зазначенням правильного та повного найменування відповідача, до якого звернений позов, його місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду, відомих номерів засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти; власного письмового підтвердженням про те, що позивачем не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав,

- копію позовної заяви та доданих до неї документів для відповідача.

3. Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання зазначених вимог у встановлений судом строк позовна заява разом із доданими до неї документами буде повернута на підставі пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш

Дата ухвалення рішення 12.01.2018
Зареєстровано 15.01.2018
Оприлюднено 15.01.2018

Судовий реєстр по справі п/811/114/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.01.2018 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 12.01.2018 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону