Строка звіту 10/10.3/10.3.2
Справа № 2-а-653/11
У Х В А Л А
26 січня 2011 року Суддя Згурівського районного суду Київської області
ОСОБА_1
Вивчивши матеріали адміністративної справи № 2-а-653/11 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗГУРІВСЬКОМУ РАЙОНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_2 24 січня 2011 року звернулась з вищезазначеним адміністративним позовом, посилаючись на те, що вона являється громадянкою евакуйованою із зони безумовного обов'язкового відселення, потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи у 1986 році, категорія 2. Статтею 14 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи № 796 від 28 лютого 1991 року (далі - Закон) позивачку віднесено до другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно до ст. 51 Закону України особам, віднесеним до категорії 2, встановлюється додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування № 1058 від 09.07.2003 року розмір мінімальної пенсії за віком, з якого має нараховуватись додаткова пенсія, не може бути нижчим від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Позивачка просить визнати бездіяльність відповідача щодо відмови у перерахунку щомісячної додаткової пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст. 51 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи протиправною та здійснити перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 24 липня 2010 року по даний час з урахуванням фактично виплачених сум. У відповідності до положення ст. 256 КАС України застосувати негайне виконання постанови суду
Справа підсудна Згурівському районному суду Київської області.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 104-106 КАС України, яку належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, не вбачається.
Позовна заява подана в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого ст.99 КАС України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 100, 107, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В :
Відкрите скорочене провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗГУРІВСЬКОГО РАЙОНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Справа розглядатиметься Згурівським районним судом у складі головуючого судді Хижного Р.В. в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Запропонувати управлінню Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання даної ухвали та копій документів, подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду за адресою: вулиця Українська, 43 смт. Згурівка Київської області.
Роз'яснити управлінню Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області, що в разі неподання такого заперечення, справа буде розглянута судом у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для подання заперечень проти позову та необхідних документів.
Права та обов'язки сторін, які беруть участь у справі - ст.49 КАС України:
Особи, які беруть участь у справі, мають різні процесуальні права і обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі зобов'язані, добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі мають право:
-знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
-знайомитись із матеріалами справи;
-заявляти клопотання і відводи;
-дати усні і письмові пояснення, доводи та заперечення;
-подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
-висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
-подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
-знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;
-робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
-оскаржувати судові рішення у частині, що стосується інших інтересів;
-користуватися іншими процесуальними правами, наданими Вам цим кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав і обов'язків, визначених у ст. 49 КАС України, позивач має право за ч. 1 ст. 51 КАС України в будь-який час до закінчення судового розгляду:
-збільшити або зменшити розмір позовних вимог;
-відмовитись від адміністративного позову.
Позивач також має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав і обов'язків, визначених у ст. 49 КАС України, відповідач має право за ч. 2 ст. 51 КАС України:
-визнати адміністративний позов повністю або частково;
-подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в справі - ч. 3 ст. 51 КАС України
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині залишення позовних вимог без розгляду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати сторонам, а відповідачу - також копію позовної заяви та доданих до неї документів.
СУДДЯ Р.В. ХИЖНИЙ
Суд | Згурівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2011 |
Оприлюднено | 15.01.2018 |
Номер документу | 71545025 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Соколянська О. М.
Адміністративне
Згурівський районний суд Київської області
Хижний Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні