Рішення
від 12.12.2017 по справі 753/14387/17
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/14387/17

провадження № 2/753/6286/17

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" грудня 2017 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Трусової Т.О. з секретарем судового засідання Расуловою А.А., розглянувши в судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Приозерне-12 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг,

В С Т А Н О В И В:

У серпні 2017 р. об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Приозерне-12 (далі по тексту - ОСББ Приозерне-12 , позивач) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі по тексту - ОСОБА_2, відповідач) про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням трьох процентів річних та індексу інфляції в загальній сумі 3 462,78 грн.

Позов обґрунтований такими обставинами. Будинок АДРЕСА_1 перебуває на балансі позивача, а відповідачу належить на праві власності квартира НОМЕР_1 у вказаному будинку. В період з 01.07.2016 по 01.06.2017 відповідач в повному обсязі не сплачував внески на утримання будинку та прибудинкової території, що обумовило виникнення заборгованості в розмірі 3 322,41 грн. Оскільки відповідач є боржником, що прострочив виконання грошового зобов'язання, він на підставі положень статті 625 ЦК України зобов'язаний сплатити зазначену суму боргу з урахуванням інфляційної складової в сумі 116,42 грн. та трьох процентів річних в сумі 23,95 грн.

Під час розгляду справи представник позивача подав заяву про зменшення розміру позовних вимог. Посилаючись на те, що після пред'явлення позову відповідач сплатив заборгованість за період з 01.07.2016 по 31.08.2017, але не оплатив в повному обсязі внески на утримання будинку та прибудинкової території за період, протягом якого справа перебуває в провадженні суду, просить стягнути з відповідача заборгованість в сумі 340,76 грн., інфляційну складову боргу в сумі 218,94 грн., три проценти річних в сумі 55,78 грн. та судові витрати.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у його відсутність.

Відповідач про розгляд справи повідомлявся у встановленому законом порядку за місцезнаходженням його майна, проте в судове засідання він не з'явився, про причини неявки не повідомив, письмових заперечень на позов не подав.

Враховуючи неявку відповідача в судове засідання, суд відповідно до положень статей 224, 225 ЦПК України ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, оскільки представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи.

Нез'явлення сторін є підставою для розгляду справи без фіксування судового засідання технічними засобами.

Вивчивши надані позивачем письмові докази, суд вважає встановленими такі обставини і визначені відповідно до них правовідносини.

Відповідно до положень Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку у багатоквартирному житловому будинку АДРЕСА_1 утворене ОСББ Приозерне-12 (а.с. 6).

Згідно з рішенням зборів співвласників від 29.06.2016 майно будинку прийняте на баланс ОСББ Приозерне-12 , яке забезпечує надання для вказаного будинку комплексу послуг з утримання будинку та його прибудинкової території (а.с. 10).

Зазначеним рішенням було затверджено розмір внеску на утримання будинку та його прибудинкової території на рівні 3,90 грн. за один квадратний метр загальної площі квартири.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг визначає Закон України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 р. № 1875-IV (надалі - Закон № 1875-IV).

Стаття 1 Закону № 1875-IV покладає на балансоутримувача будинку обов'язок здійснювати розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечення управління майном.

Зазначений Закон дає визначення житлово-комунальних послуг як результату господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та визначення комунальних послуг як результату господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо-та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.

Відповідач ОСОБА_2 є співвласником розташованої у вищевказаному будинку квартири НОМЕР_1 загальною площею 121,70 кв.м. ( а.с. 5).

За приписами статей 319, 322 ЦК України власність зобов'язує, власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить.

Відповідно до статті 19 Закону № 1875-IV відносини у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються на договірних засадах, а стаття 20 цього Закону зобов'язує споживача своєчасно оплачувати надані йому житлово-комунальні послуги та витрати на утримання будинку і при будинкової території пропорційно до загальної площі займаної квартири.

Обов'язок споживача своєчасно оплачувати надані йому житлово-комунальні послуги, зокрема, витрати на утримання будинку і прибудинкової території, випливає і з положень статті 162 Житлового кодексу України, та Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2006 р. № 45.

Згідно статті 32 Закону № 1875-IV розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

Тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій формуються у відповідності з Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги .

Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку, що зобов'язання по оплаті вартості житлово-комунальних послуг покладається на споживача законом, а отже відсутність оформленого письмового договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати таких послуг.

З наданої позивачем довідки вбачається, що розмір щомісячного внеску відповідача на утримання будинку та прибудинкової території, розрахованого від загальної площі його квартири, становить 474,63 грн. За період з 01.07.2016 по 31.10.2017 відповідачу нараховано внесків на утримання будинку та прибудинкової території на загальну суму 7 594,08 грн., з яких він трьома платежами сплатив лише 7 253,32 грн., а відтак станом на 01.11.2017 він має заборгованість в сумі 340,76 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язання - це правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно з нормою ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (ст. 611 ЦК України).

Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).

Одним із видів порушення зобов'язання є прострочення - невиконання зобов'язання в обумовлений сторонами строк.

За приписом ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Прострочення боржником виконання грошового зобов'язання кореспондує праву кредитора вимагати сплати суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також трьох процентів річних від простроченої суми (ч. 2 ст. 625 ЦК України).

Згідно з наданими позивачем розрахунками внаслідок прострочення виконання відповідачем грошового зобов'язання за період з липня 2016 по жовтень 2017 р. втрати позивача від інфляції склали 218,94 грн., а три проценти річних від простроченої суми за вказаний період становлять 55,78 грн.

Отже з огляду на встановлені обставини вимоги ОСББ Приозерне-12 суд вважає обґрунтованими і доведеними та задовольняє їх.

Оскільки позивач зменшив розмір позовних вимог унаслідок сплати відповідачем суми заборгованості вже після пред'явлення позову, а рішення ухвалюється на користь позивача, суд відповідно до вимог ст. 88, 89 ЦПК України присуджує позивачу з відповідача судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 1 600 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 10, 11, 27, 60, 212, 213, 214, 215, 225, 226 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Приозерне-12 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Приозерне-12 (код ЄДР 40515378) заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням індексу інфляції та трьох процентів річних в сумі 615 гривень 48 копійок та судові витрати в сумі 1 600 гривень, а всього 2 215 гривень 48 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги та строку для подання заяви про перегляд заочного рішення, якщо скаргу та заяву не було подано.

Рішення може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, рішення може бути оскаржене відповідачем до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дати постановлення ухвали.

Суддя:

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.12.2017
Оприлюднено15.01.2018
Номер документу71550698
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —753/14387/17

Рішення від 12.12.2017

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Трусова Т. О.

Рішення від 12.12.2017

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Трусова Т. О.

Ухвала від 27.09.2017

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Трусова Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні