Ухвала
від 24.11.2017 по справі 760/25976/17
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження №2/760/6745/17

Справа №760/25976/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 листопада 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю НДІ Життя , третя особа: Київський міський пологовий будинок №5 про стягнення коштів,-

В С Т А Н О В И В :

Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_3 звернулися до суду із позовом до відповідача ТОВ НДІ Життя , в якому просили стягнути з відповідача на їх користь кошти в розмірі 17718,00 грн. за надані медичні послуги, а також просили врахувати майновий стан позивачів та відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення.

Відповідно до чинного законодавства України позовна заява є процесуальним документом, який повинен містити в собі: найменування позивача і відповідача, їх місце проживання або знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину або наявність підстав для звільнення від доказування.

Тобто в позовній заяві має міститись посилання на те, до кого пред'явлений позов; що саме вимагає позивач (предмет позову); обставини, на яких ґрунтується вимога (матеріально-правова підстава позову); докази, що підтверджують ці обставини. Позовна заява підписується позивачем або його уповноваженим представником із зазначенням дати її підпису.

Таким чином, на цій стадії цивільного процесу позивач зобов'язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред'явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред'явлення.

Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України Про судовий збір зі змінами і доповненнями встановлено, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Вивченням матеріалів позовної заяви встановлено, що даний позов не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, оскільки позивачами заявляючи до відповідача вимогу про стягнення коштів, не сплачено судовий збір, який необхідно сплатити кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом на наступні реквізити: отримувач коштів: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача/ код за ЄДРПОУ/:38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030100, призначення платежу: 22030100; 050, "Судовий збір", Солом'янський р/с, 02896762, за подачу позову та надати оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору або документ, що звільняє від сплати судового збору.

Так, згідно ст. 82 ЦПК суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.

Між тим, з наданих позивачами письмових доказів до позовної заяви, суд не вбачає підстав для відстрочки сплати судового збору.

Таким чином, належних доказів сплати позивачами судового збору до суду не надано. Якщо позивачі звільненівід сплати судового збору, то доцільно про це вказати у тексті позовної заяви, а також додати копію відповідного документа, або ж необхідно сплатити судовий збір у розмірі, визначеному ЗУ Про судовий збір , та надати суду докази, що підтверджують його сплату.

Також згідно з чинним законодавством зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину позову щодо порушення прав позивачів відповідачами, є обов'язковими для особи, яка пред'являє позов, оскільки без зазначення доказів, що підтверджують вимоги, суд не може здійснити підготовку справи до розгляду та належним чином провести судове засідання.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у ст. ст. 119, 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 119-121 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю НДІ Життя , третя особа: Київський міський пологовий будинок №5 про стягнення коштів - залишити без руху.

Надати позивачам строк для усунення недоліків на протязі п'яти днів з дня отримання ним копії ухвали, шляхом подання нової позовної заяви з урахуванням вимог, викладених в ухвалі.

Роз'яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кушнір С.І.

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.11.2017
Оприлюднено15.01.2018
Номер документу71570604
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —760/25976/17

Ухвала від 16.03.2018

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 29.01.2018

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 29.01.2018

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

Ухвала від 24.11.2017

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кушнір С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні