Ухвала
від 09.01.2018 по справі 804/206/18
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

09 січня 2018 р. Справа 804/206/18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., перевіривши матеріали адміністративного позову Нікопольського міськрайонного центра зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Варіант-меблі" про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

15.12.2017р. Нікопольський міськрайонний центр зайнятості направив засобами поштового зв'язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду адміністративний позов Нікопольського міськрайонного центра зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Варіант-меблі", у якому позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Варіант-меблі" (вул. вул. Станіславського, б.40, м.Нікополь, 53210) ЄДРПОУ 33333080, п/р 26003054111516 в НФ Приватбанк) на користь Нікопольського міськрайонного центра зайнятості (вул. Пилипа Орлика, 54, м.Нікополь, 53210, Дніпропетровська область) ЄДРПОУ 21910812, р/р 37176301900029 в Банк ГУДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) заборгованості по сплаті страхових внесків в розмірі 483, 16 грн.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, позивачем не надано до матеріалів адміністративного позову документу, який підтверджує сплати судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру.

Натомість, Нікопольський міськрайонний центр зайнятості у позовній заяві зазначає, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

Згідно ч.2 ст.132 Кодексу адміністративного судочинства України - розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Порядок обчислення та справляння судового збору визначений Законом України «Про судовий збір» , в редакції, чинній на момент звернення до суду.

У відповідності до положень ст. 3 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством та перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Так, згідно частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" №1801-VIII від 21.12.2016р. визначено, що у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року становить 1600, 00 грн.

Розміри ставок судового збору визначені у ст. 4 Закону України «Про судовий збір» .

Згідно із приписами ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - ставка судового збору за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову майного характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто, з урахування положень ст. 7 Закону України "Про державний бюджет на 2017 рік" - 1600, 00 грн.) та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто, з урахування положень ст. 7 Закону України "Про державний бюджет на 2017 рік" - 560 000, 00 грн.).

Так, з матеріалів адміністративного позову вбачається, що Нікопольським міськрайонним центром зайнятості, як суб'єктом владних повноважень, заявлено позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості на суму 483, 16 грн.

Отже, з урахуванням положень п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", 1,5 % від суми даного адміністративного позову становить 7,24 грн., однак мінімальна ставка судового збору за подання суб'єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру складає 1 розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб, тобто - 1600,00 грн.

Стосовно наведеного у позовній заяві твердження Нікопольського міськрайонний центр зайнятості, що позивач, як орган Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, - звільнений від сплати судового збору на підставі п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", слід зазначити таке.

15.12.2017р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" за №2147-VIII від 03.10.2017р., яким, зокрема, внесено зміни до Закону України "Про судовий збір" (в т.ч. шляхом виключення пункту 18 частини першої статті 5 Закону України, яка встановлювала пільги для органів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття).

З урахуванням вищенаведеного слідує, що на момент звернення Нікопольського міськрайонного центра зайнятості до суду із даним адміністративним позовом, позивач не відносився до категорії осіб, яким надані пільги щодо сплати судового збору, які визначені ст.5 Закону України «Про судовий збір» за3674-VI від 08.07.2011р., однак доказів сплати судового збору позивачем разом із матеріалами справи всупереч вимог ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України не надано.

Вищенаведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому згідно з ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Таким чином, вищенаведені недоліки позовної заяви Нікопольського міськрайонного центра зайнятості можуть бути усунені шляхом надання до суду документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання адміністративного позову майнового характеру у відповідності до Закону України «Про судовий збір» у розмірі 1600, 00 грн. за наступними розрахунковими реквізитами для перерахування судового збору:

Отримувач коштів: УДКСУ у Чечелівському районі м.Дніпропетровська, 22030001, код ЄДРПОУ отримувача - 37989253, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО: 805012, рахунок отримувача - №31210206784008, код класифікації доходів бюджету - 22030001.

Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України).

За таких обставин, суд вважає, за необхідне, дану позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.

Відповідно до ч. 3 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України - у разі якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Нікопольського міськрайонного центра зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Варіант-меблі" про стягнення заборгованості - залишити без руху.

Встановити позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом надання до суду документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання адміністративного позову майнового характеру у відповідності до Закону України «Про судовий збір» у розмірі 1600, 00 грн. (одна тисяча шістсот гривень).

Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію даної ухвали направити особі, яка звернулась до суду із позовною заявою.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили в порядку ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у строки встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України окремо від рішення суду в апеляційному порядку у випадку, передбаченому п.10 ч. 1 ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.А. Барановський

Дата ухвалення рішення09.01.2018
Оприлюднено17.01.2018
Номер документу71574434
СудочинствоАдміністративне